מחשבון השפעת דמי הניהול בקרנות הפנסיה

גיל נוכחי:
גיל פרישה:
הסכום שנצבר עד כה (בש"ח):
הפקדה חודשית (בש"ח):
דמי ניהול על ההפקדות: % דמי ניהול מופחתים על ההפקדות* : %
דמי ניהול על הצבירה: % דמי ניהול מופחתים על הצבירה* : %
תשואה שנתית מוערכת: %
 
 

מחשבון השפעת דמי הניהול הוא מחשבון שיכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף - אל תוותרו על השימוש בו, אל תוותרו על הקריאה (בעמוד זה וגם - קרן פנסיה ברירית מחדל - מה זה? ואם זה מתאים לכם?)

במחשבון הזה אתם יכולים לקבל את החיסכון שיהיה לכם בפנסיה תחת הקרן פנסיה הקיימת שלכם - אתם צריכים למלא את דמי הניהול על הצבירה - דמי הניהול השוטפים על היקף הקרן - לדוגמה, אם דמי הניהול הם 1% והיקף הקרן פנסיה שלכם הוא 1 מיליון שקל, אז אתם משלמים בשנה - 10 אלף שקל (1% על 1 מיליון שקל).  דמי הניהול האלו ירדו בשנים האחרונות, אבל יש עדיין מיליוני אנשים שמשלמים דמי ניהול גבוהים!

לקבלת הצעה לקרן פנסיה ברירית מחדל – מלאו פרטים

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


הגיע הזמן לחסוך בדמי הניהול - אל תוותרו על הבדיקה. במחשבון אתם ממלאים גם את הפרטים על דמי הניהול על ההפקדות.  מעבר לדמי הנהיול על הצבירה, משלמים החוסכים דמי ניהול על ההפקדות - רגע, אבל למה בעצם משלמים גם על ההפקדות? זה אומר שכל חודש (ההפקדה היא הרי חודשית) אתם משלמים כסף/ דמי ניהול למנהל הקרן. אז זהו - זו שאלה טובה מאוד, והתשובה היא שפוטה - אפשר לקחת דמי ניהול אז לוקחים. בקרן ברירת מחדל זה אחרת. שם כאמור זה מוגבל בדמי ניהול נמוכים

 ובהמשך לדמי ניהול על ההפקדה, חשוב להדגיש -  שאתם קונים קרן נאמנות או תעודת סל, אתם לא משלמים דמי ניהול על הפקדה, אז למה לשלם על קרן הפנסיה? זו המצאה של גופים מוסדיים (המצאה מחו"ל שיובאה לארץ), אבל האמת שהיא מבטאת סוג של כפל דמי ניהול - אתם הרי משלמים על הצבירה - כלומר, על היקף הקרן, אז למה לשלם גם על ההפקדות.

מכל מקום, דמי הניהול על ההפקדות גבוהים יותר מדמי ניהול על הצבירה ומגיעים לרוב לכמה אחוזים טובים.

ואחרי שמילאתם את דמי הניהול תציבו תשואה משוקללת שצפויה הקרן להניב בשנים הבאות - זו שאלה קשה, והכל פה זו הערכה, שמשפיעה על היקף התיק לפנסיה, אבל היא פחות קריטית להשוואה מול קרן פנסיה אחרת עם דמי ניהול אחרים. אז באוצר מגדיירם תשואה משוקללת ממוצעת רב שנתית של 4%, אבל זה צפוי להיות בשנים הבאות משמעותית מתחת - כל מספר (לטווח ארוך), באזור 2%-3% (פלוס מינוס), יכול להילקח בחשבון.

ורגע לפני החישוב - בעולם של תשואות נמוכות ואפילו אפסיות יש משמעות קריטוית לדמי הניהול, ולכן הגדרו דמי ניהול מופחתים גם בצבירה וגם בהפקדות - בקרנות הפנסיה ברירת מחדל שאתם יכולים לעבור אליהן, יש דמי ניהול נמוכים במיוחד - הגדרנו ברירת מחדל במחשבון עם דמי ניהול של אחת הקרנות; וכאן תוכלו לקרוא את המדריך על קרנות פנסיה ברירית מחדל)., אתם כמובן יכולים לשנות את דמי הנתונים המופחתים. ואז מגיעים לשורה התחתונה -

החישוב ייספק לכם מידע קריטי - כמה כסף יהיה לכם בפנסיה;  כמה כסף יהיה לכם אם תעברו לקרן פנסיה ברירת מחדל - המחשבון יספק לכם מידע על הרווח שלכם אם תעברו לקרן פנסיה עם דמי ניהול זולים יותר - מדובר (לרוב) במאות אלפי שקלים - אל תוותרו לעצמכם על הבדיקה הזו!

השאר תגובה

3 תגובות

שינוי גודל גופנים
ניגודיות