מדריכי דירה ומשכנתא

משכנתא דיגיטלית – איך לוקחים משכנתא בעידן הדיגיטלי

מעודכן ל-08/2018

משכנתא דיגיטלית – איך לוקחים משכנתא בעידן הדיגיטלי

בנק לאומי מציע משכנתא דיגיטלית.  מזרחי טפחות ובנק ירושלים כבר  שם - בנק ירושלים השיק מסלול של משכנתא דיגיטלית במהלך 2017 . מזרחי טפחות התחיל בחודשים הראשונים של 2018 לאפשר ללקוחות למלא טופס בקשה למשכנתא בדיגיטל, ולקבל אישור עקרוני תוך יום עסקים אחד.  המשך התהליך מתנהל מול בנקאי (בצא'ט או באופן טלפוני). כמו כן, אפשר להעביר את המסמכים  דרך האפליקציה "טפחות עד הבית".

לאומי מציע רעיון דומה, אולי קצת יותר מוטה דיגיטל. ניתן יהיה להגיש בקשה לאישור עקרוני, ותשובה תימסר תוך יום עסקים אחד. האישור משכנתא (אישור עקרוני) יישלח למבקשים ויכלול את היקף המשכנתא, שיעור הריבית וההחזר החודשי. בשלב הבא,  הלקוח יעביר  מסמכים דרך הממשק הדיגיטלי , ושליחה של ערבויות תיעשה באמצעות שליח. תמהיל המשכנתא ובחירת המסלולים  ייעשו אל מול נציגים טלפוניים. תינתן למבקשי המשכנתא אפשרות לבחור מסלול באופן דיגיטלי לחלוטין ללא שיחה עם בנקאי מומחה. אפשרות זו אינה מומלצת.

בסיום התהליך ובהתאם להוראות בנק ישראל, נוטל המשכנתא יידרש להגיע לסניף לחתימה סופית על ההלוואה.

משכנתא דיגיטלית אמורה להוזיל את העלויות של הבנקים ובהתאמה להוזיל את הריביות. אלא שמשיחות עם הבנקים עולה כי הוזלה לא על הפרק, ולא נראה שלפחות בטווח הקרוב יהיה קש בין התהליך הדיגיטלי לעלות המוצר.

 

משכנתא דיגיטלית - ככה תקבלו משכנתא בבנק ירושלים 

בנקאות דיגיטלית

HON TV

פנייה למומחה משכנתא (האתר מפנה לשני גופים מקצועיים, איכותיים, עם רקורד מוכח; לא תצטערו)  

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

עמית בר

עמית בר

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות