מדריכי דירה ומשכנתא

מדריכי דירה ומשכנתא יעזרו לכם למצוא את הדירה המתאימה, לבחון אם מחירה ראוי, ולבחור את המשכנתא הנכונה (מבחינת ריבית ומבחינת תמהיל). תמצאו כאן מדריכים על רכישת דירה מקבלן, רכישת דירה יד שנייה, רכישת דירה להשקעה; מדריכים על העלויות הנוספות ברכישת דירה, על רכישת דירה לעומת השכרה (מה עדיף) ועוד. כמו כן,   תמצאו כאן הסברים והדרכה על הדרך הנכונה לקחת משכנתא – לכמה שנים? מה ההחזר האופטימלי לכם? באיזה תמהיל לקחת? מה ההבדל בין ריבית קבועה למשתנה? ועוד.

המדריכים עונים על שאלות קריטיות כמו – כמה באמת עולה הדירה? האם צריך מתווך? כמה מס רכישה יש לשלם? כמה מס שבח יש לשלם בעת מכירת דירה?

כאן, מפורטים  שלבי המשכנתא ומרוכזים כל המדריכים  הממוקדים במשכנתאות –  מה ההון שלכם (מה ההון האמיתי שלכם)? כמה משכנתא אתם מסוגלים לקחת? איזה מסלולי ריבית קיימים? מה ההבדל בין ריבית קבועה למשתנה? והאם מה ש"מוכרים" לכם הוא באמת נכון (חשוב להבין – לכולם יש אינטרס! והוא לא בהכרח האינטרס שלכם!)

לצד מדריכי דירה ומשכנתא, קיימים באתר כלים פיננסים חשובים לרוכשי דירה ולוקחי משכנתא:

מחשבון מחירי הדירות – כמה עלו מחירי הדירות? הרבה מספרים נזרקים לאוויר – כאן תמצאו את הנתונים האמיתיים (עיבדנו את נתוני הלמ"ס משנת 1994 ועד היום)

מחשבון משכנתא – כך תוכלו לתכנן את התקופה המתאימה לכם ואת ההחזרים הנוחים לכם (הוספנו למחשבון התייחסות למדד העתידי)

מחשבון מדד תשומות הבנייה – כך תוכלו לדעת בכמה החוב שלכם לקבלן עלה?

מחשבון מס רכישה – כמה מס רכישה אתם עומדים לשלם בגין רכישת הדירה?

מחשבון מס שבח – כמה מס שבח תשלמו בעת מכירת הדירה?

שינוי גודל גופנים
ניגודיות