מדריכי השקעות

FANG - מה זה? ואיך זה קשור לבורסה?

רישום לניוזלטר

FANG – מה זה? ואך זה קשור לבורסה האמריקאית?

FANG  אולי מצלצל לכם כמו ביטוי סיני, אבל זה ראשי התיבות לארבע חברות האינטרנט המובילות בעולם - גם בזירה העסקית ובעיקר בזירת שוק המניות – מדובר על חברות עם תשואה פנומנלית בשנים האחרונות. מדובר כמובן בפייסבוק (F), אמזון (A), נטפליקס (N) וגוגל (G).

נתחיל בפייסבוק (FB ) – הרשת החברתית המובילה בעולם שמנייתה עלתה פי 5 מאז הנפקתה לפני 5 שנים. החברה שווה 440 מיליארד דולר, והיא מהחברות הגדולות בוול-סטריט במונחי שווי שוק.

למידע על פייסבוק

השנייה אמזון (AMZN )– חברת הקמעונאות באינטרנט ונכון יותר לתארה כמובילת הקמעונאות באינטרנט, עם פעילות גם בעולם הריאלי (קמעונאות "רגילה") כשלצד זה יש לה פעילויות טכנולוגיות לרבות נתח גדול מתחום מיחשוב הענן. מניית החברה  חצתה באמצע השנה את מחיר ה-1000 דולר למנייה. החברה פשוט לא עוצרת – ההכנסות עולות, הרווחים גדלים (אם כי אין קשר בין המחיר לבין הרווח – מכפיל הרווח הוא בשמיים, מעל 100!).

למידע על אמזון

גם מניית אמזון עשתה תשואה מטורפת של פי 5 בחמש שנים , כשהשווי הנוכחי – 480 מיליארד דולר.

שלישית בחבורה היא נטפליקס (NFLX ) שמספקת שירותי וידאו באינטרנט. מניית החברה עלתה פי 20 ב-5 השנים האחרונות, זה לא נתפס – אם השקעתם בה 10 אלף דולר, הייתם היום עם 200 אלף דולר. העלייה מוסברת מצמיחה מטורפת בתחום, אך גם כאן מכפיל הרווח הוא בשמיים (מכפיל רווח חזוי של 70 לשנה הבאה). נטפליקס נסחרת בשווי של 70 מיליארד דולר.

כולן בקבוצת ה-FANG  הן חברות בולטות, אבל גוגל (GOOG ) כנראה מעל כולן. גוגל היא מנוע החיפוש המוביל בעולם כשבפועל אין לו באמת תחרות. השווי של החברה עלה ל-670 מיליארד דולר, כשב-5 השנים  האחרונות עלתה המניה פי 3.

למידע על גוגל

כל הארבע חברות האלו אמנם פעילות בתחום האינטרנט, אבל למה לחבר בינהן? אחרי הכל תחומי הפעילות שלהן שונים. ובכן, זו לא הפעילות שגרמה לאיחוד תחת ה-FANG (פאנג), אלו המניות, המניות שנתפסות כמניות החמות – השאלה אם המחירים שלהן כבר לא חצו את הערך הכלכלי. אין נביאים ואין נבואה, אבל יש היסטוריה – לרוב מה שעולה גם יורד (וההיפך).


 

רוצה להבין ולהכיר את שוק ההון  – אבישי עובדיה (רו"ח), פרשן בגלובס, מרצה על שוק ההון ובעל האתר,  מעביר קורס של 24 שעות – מי שלא מרוצה לא משלם! –  מלא פרטים ונחזור בהקדם 

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

רעות לוי

השאר תגובה