חדשות    

לראשונה בישראל – ספונסר יממן קבוצת ספורט בביטקוין; ביטס אוף גולד תהיה הספונסר של מכבי ראשון בכדור-יד

יובל רואש מנכ"ל ביט אוף גולד צילום:רונן גולדמן

כנראה שלא מדובר בטרנד אלא בתחילתו של תהליך אמיתי שבו יחליפו המטבעות המבוזרים (המטבעות הקריפטוגרפים: ביטקוין, אית'יריום וכו') את הכסף הרגיל. השימוש במטבעות החדשים האלו נכנס למיינסטרים ועכשיו גם בישראל, לתחום הספורט.

ביטס אוף גולד, חברת הביטקוין הישראלית, תהפוך לנותנת החסות הרשמית של קבוצת מכבי ראשון לציון בכדוריד. אבל זה לא העניין. החסות עצמה תינתן במטבע הדיגיטלי ביטקוין וביטס אוף גולד תציע לשחקנים להמיר חלק ממשכורתם לביטקוין. מביטס אוף גולד נמסר כי המהלך מצטרף לטרנד עולמי בתחום במסגרתו החלו סדרה של קבוצות בליגות שונות בהן הפרימייר-ליג האנגלית (קבוצות לסטר סיטי וטוטנהאם) וקבוצות בדנמרק ותורכיה לקבל תשלומים וחסויות בביטקוין.

מנכ"ל ביטס אוף גולד, יובל רואש, הוא משחקני העבר של מכבי ראשון לציון ואף זכה עימה באליפות ישראל בעונת 2016-7. רואש סיפר על הרעיון מאחורי מתן החסות לקבוצה: "כדוריד, כמו ביטקוין, הוא ענף מרתק שלא זוכה לפופולריות שמגיעה לו. נפלה בחלקי ההזדמנות להחזיר בצורה זו לענף ולקבוצה שנתנה לי כל כך הרבה. לביטס אוף גולד ולמכבי ראשל"צ יש לא מעט ערכים משותפים, בהם מקצוענות, חתירה למצוינות, והרצון העז לתת בחזרה לקהל ולקהילה. אנחנו רואים איך הקבוצה מצעידה את הענף קדימה ואנחנו רוצים להיות איתם לאורך הדרך".

אורי קליסקי, מנכ"ל מכבי ראשון לציון אמר כי: "המועדון שלנו הוא משפחה מנצחת. אני רואה לא מעט שחקני עבר הופכים לאנשי מקצוע, ורבים מהם חוזרים לקבוצה- מי בתור מתנדב, מאמן או אפילו בתור קהל. הקהילה שלנו יוצרת את התמיכה שמאפשרת לנו ליצור קבוצה מקצועית ומנצחת ואני גאה על שיתוף הפעולה שלא רק יתמוך בקבוצה אלא גם יביא אלינו חדשנות מתחום מתפתח וצומח. אנו מאמינים שביטס אוף גולד מובילה שינוי הרבה יותר גדול ממה שניתן להעריך, ושמחים להיות שותפים בדרך שלהם ולייצגם בכבוד ".

מביטס אוף גולד נמסר שמטרתם הנוספת בשיתוף הפעולה, הוא להנגיש וללמד את התחום המתפתח, והחברה מחויבת להשקיע במתן כלים להבנת חשיבות הכלכלה החדשה שצפויה לשנות את העולם הפיננסי.