אודות האתר (ומי אנחנו)

אתר הון מדריכים פיננסים נועד לספק לכם מדריכים ומידע אובייקטיבי בתחומי הפיננסים השונים עם דגש על מדריכים בצרכנות פיננסית.

 אנחנו מקווים ומאמינים שהניסיון שלנו בתחומי הכלכלה, העיתונות הפיננסית והאקדמיה, יביאו לכם ערך. המטרה שלנו היא לעזור לכם הגולשים להפוך לצרכנים פיננסית נבונים יותר ולגרום לכם לבחור נכון וחכם את המוצרים הפיננסים (השקעות, קרנות, תעודות סל, פנסיה, משכנתא ועוד), תוך שימת דגש על העלויות של המוצרים.

החזון שלנו הוא להפוך את האתר למקום בו הגולש יקבל הדרכה פיננסית – תשובות לכל השאלות הפיננסיות שעולות לו, פתרונות לכל הדילמות הפיננסיות, והבנה וידע על כל מגוון המוצרים הפיננסים, לרבות היתרונות והחסרונות של כל מוצר פיננסי.

אנחנו רואים בצרכנות פיננסית מגוון רחב של התנהלויות פיננסיות שוטפות וקבלת החלטות פיננסיות בתחומים רחבים – לקיחת משכנתא ורכישת דירה; לקיחת הלוואה, התנהלות מול הבנק, השקעות בבורסה, השקעות בקרנות נאמנות ותעודות סל, חיסכון לפנסיה, השקעה בפיקדונות ועוד. בעצם כל מה שנוגע לכסף שלנו – והמטרה שלנו בהתאמה לשמר ולהגדיל את ההון שלנו!

מה באתר?

באתר מדריכים רחבים בתחומי המשכנתאות, הדירות (מדריכים לרכישת דירה ולמכירת דירה), ההשקעות, הפיקדונות, המט"ח/ פורקס, קרנות הנאמנות, תעודת הסל, אגרות חוב, קופות גמל, פנסיה, פרישה, ביטוחים, חיסכון פנסיוני, הלוואות, כרטיסי אשראי, זכויות עובדים ועוד. 

האתר מכיל בנוסף למדריכים שמתעדכנים באופן שוטף, גם מחשבונים וכלים פיננסים (מחשבוני מס, מחשבוני מדד, מחשבוני זכויות עובדים ועוד) ומידע שוטף שעשוי לעזור לקוראים לקבל החלטות פיננסיות נבונות. 

האתר מרכז אלפי תכנים (כ-10,000 ), מתוכם מאות רבות של מדריכים בתחום הצרכנות הפיננסית, ועשרות מחשבונים פיננסים – מחשבון משכנתא, מחשבון מדד, מחשבוני מיסים, מחשבוני פנסיה ועוד.

היקף התנועה באתר מגיע למעל 350 אלף איש בחודש

מי אנחנו?

הנה רשימת עורכים וכותבים במערכת הון (היום ובעבר): אבישי עובדיה, רונית מורגנשטרן, רננה מור, דרור ניר קסטל, ליאור פרג', רעות לוי, דיקלה כהן, דבי קאופמן, עמית בר, ענת גלעד, אלחנן בריסק. אנחנו משתמשים בתמונות של צלמים באישור ונותנים קרדיט. באם נמצאה טעות בשם, תקלה, חוסר קרדיט נודה על עדכון מהיר כדי שנוכל לשנות בהתאם. 

לעורכים ולכתבים באתר ניסיון רב בעיתונות הכלכלית בפרט, ובפיננסים בכלל. אנחנו רוצים אתכם כקהל קבוע, אז תרשו לנו קצת להיות שחצנים (אנחנו לא באמת כאלה) –

לאבישי עובדיה (רו"ח) יזם האתר ניסיון של מעל 20 שנה בעיתונות הפיננסית – בתחילה ככתב בנושאי בורסה מקומית, וול-סטריט, בהמשך כפרשן חשבונאות וניתוח דוחות כספיים, וכיום כבעל טור שבועי בעיתון "גלובס" – "רווח והסבר" (טור שקיים 15 שנה) ובו ניתוח אירועים ודוחות של חברות נסחרות בבורסה המקומית ובוול-סטריט לצד ניתוח חשבונאי עם היבטים של שוק הון. המטרה של הטור היא לספק לקורא צדדים נוספים על החברה שלא עולים בקריאה ראשונה, ושפעמים (רבות, מסתבר) החברות מנסות להעלים מהקוראים.

בנוסף, מרצה אבישי עובדיה בקורסים בניתוח דוחות , שוק הון וחשבונאות (זה 13 שנים) באוניברסיטת בר אילן, במרכז הבינתחומי בהרצליה, ובמוסדות נוספים; וכן הוא עוסק בייעוץ פיננסי, ניתוח דוחות והערכות שווי.

דרור ניר קסטל, ערך במשך מספר שנים במעריב וכלכליסט. כתב כלכלה באתר הון מסוף שנת 2018.

רונית מורגנשטרן, ניסיון עשיר בעיתונות הכלכלית – כתבת בכירה במעריב במשך 18 שנה בתחומי התעשייה והאנרגיה; כתבת בהארץ בתחומי הכלכלה והתעשייה.

רימונה פרקש ברוך (כתבה בעבר), רימונה ערכה את מדור צרכנות פיננסית בעיתון "כלכליסט" וכן כתבה, במשך 5 שנים במדור, בעיקר מדריכים שוטפים בתחום החיסכון הפנסיוני, הביטוחים וההשקעות.

דבי קאופמן, כתבה בעיתונות הכלכלית מייעצת בתחום המדיה.

עמית בר, כותב באתר במשך 6 שנים בתחומים רחבים – מדריכים וחדשות

ליאור פרג' – ליאור כתב וערך בעיתונות הכלכלית ובעיתונות הפנאי והנופש (בעיקר תיירות) במשך כעשור. בשנים האחרונות מתמקד בכתיבה באתר בנושאי הדרכה פיננסית 

דיקלה כהן – החלה לכתוב באתר ב-2017, מגיעה מרקע רחב בתחומים הפיננסים. 

אורקה, מאייר האתר שחוטא גם ברעיונאות ועיצוב גרפי

שקופית1

איך מתקשרים איתנו?

תוכלו לשאול, להגיב, לבקר, לפרגן, בתיבת צור קשר –

  שם מלא:

  ת.ז (לא חובה):

  טלפון:

  מייל:

  קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש באתר

  ואפשר גם ככה – 

   [email protected]

  [email protected]