fbpx
חדשות

ביקורת מס הכנסה - עורך דין שהעלים 900 אלף שקל ניסה להסתתר בשירותים

עורך דין מעפולה שהעלים הכנסות בסך של כמעט מיליון שקל, חשב שיוכל להסתתר מחוקרי רשות המיסים בשירותים.

פקחי מס הכנסה ביצעו מבצע אכיפה בעפולה וסביבתה (בית שאן, עפולה, מגדל העמק, יוקנעם, רמת ישי, קריית טבעון, ומספר כפרים באזור).  המבצע כלל 215 ביקורות, מהן עלה כי בקרב 13% מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, שנוהל בראשות פקיד השומה עפולה, נבחרו בתי עסק בענפיי  התעשייה, מסחר ומתן שירותים באזורים כפריים ועירוניים.

התנהלותו של עורך הדין מעפולה הצליחה להפתיע את מבקרי מס הכנסה, בעת ביקורת ניהול ספרים שהתקיימה במשרדו. מרגע שהזדהו המבקרים בפני אחד העובדים במשרד, נאמר להם שעורך הדין, בעל המשרד לא נמצא במשרד ויחזור רק בעוד כמה שעות. מבקרי מס הכנסה המנוסים והנחושים נשארו להמתין  במשרד ,וכעבור חצי שעה, יצא עורך הדין מהשירותים שבמשרד, התנצל בפניהם, והוחל בבדיקת הספרים של העסק. מהבדיקה עלה כי לא נרשמו הכנסות בסך כ-900 אלף שקל. עורך הדין נחקר ובמהלך חקירתו התברר כי בנוסף רכש רכב מסוג מרצדס בסכום של חצי מיליון שקל , אותו רשם על שם אחותו, שלה אין כל רישיון נהיגה. עוד נמצא, כי בשנתיים האחרונות רכש שני מבנים בסכום של 2.3 מיליון שקל, בעוד שהכנסתו המוצהרת הממוצעת עומדת סביב  200 אלף שקל בשנה. עורך הדין הובא בפני בית משפט ושוחרר בתנאים מגבילים, להמשך חקירתו.

בעל עסק "תם לבב", מכפר סולם שלא רשם הכנסות ממכירות באשראי בסך של של כ-20 אלף שקל העיד על עצמו: "הכל מתום לב".

במספרה ביקנעם, לא נרשמו הכנסות בסך של כ-7 אלף שקל, שהתקבלו ב-6 צ'קים עבור שכירת חלק מהמספרה לעוסקת עצמאית בתחום הקוסמטיקה. ההסבר שנתנה למבקרים: "מדובר על צ'קים דחויים בזמן הפירעון אני רושמת".

גם סוכן ביטוח מעפולה נהג להשכיר נכס ולא רשם כ-4 אלף שקל שנראו בהפקדות הבנק שלו. תשובתו היתה: "אני משכיר נכס וזה חלק מהשכירות".

טייח שנמצא באתר בניה בבית שאן בעת שהוא מבצע עבודות טיח בווילה, התקשה להחליט אם הוא עצמאי או לא עצמאי. בביקורת שנערכה לו התברר כי אינו מנהל ספרים כלל, ולהגנתו טען בפני המבקרים: " אני לא עצמאי ולא רוצה להיות עצמאי".

בעליו של בית קפה בקריית טבעון, שלא רשם הכנסות ביום הביקורת העביר מיד את האשמה לעובדת שלו כשטען: "כנראה העובדת גנבה אותי". בסטודיו לקעקועים בעפולה נמצא שהבעלים לא רשם הכנסות בסך של כ-1,400 שקלים וההסבר שבחר למסור: "אני צריך להקפיד ולרשום הכל, יומן שלי מסודר, אתם רואים שאני רושם שם את כל הלקוחות והסכומים ששילמו".

מרשות המס נמסר כי פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

רוצים לחסוך בפיקדון? מלאו פרטים, ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

יואב בהט

יואב בהט

יואב ניהל את מחלקת התוכן והנתונים של חברת איי-אונליין במשך שנים רבות. שם נחשף לכתיבה, עריכה והכרות מעמיקה עם שוק ההון.
יואב כותב באתר הון לצד תפקידו כרכז כתבים.
תחומי הסיקור של יואב, הם בעיקר - שוק ההון והשקעות; פנסיה וביטוח; ושוק הנדל"ן.

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות