fbpx
ביטוח

החברות המובילות בביטוח נסיעות לחו"ל ומה המסלולים המשתלמים

מעודכן ל-10/2019

בגלל העלות הנמוכה היחסית של ביטוח נסיעות לחו"ל אנחנו לא שמים לב אליה כל כך וומצרפים אותה כחלק ממחיר הטיסה. אבל   הפרמיות ששילמו הישראלים ב-2018 הסתכמו ב-800 מיליון שקל - כי מדובר באחד הביטוחים שנערכים ברגע האחרונים בלי השוואת מחירים..

מדובר באחד הביטוחים המשתלמים לחברות הביטוח כי מתוך כל שקל ששולם כפרמיה, פחות מחצי שקל חזר למבוטחים. כלומר תחום שאין בו הרבה תביעות ונראה כמובן מאליו.

בביטוח הנסיעות לחו"ל פועלות תשע חברות. לפי הערכות, פספורטכארד, חברה שהחלה את דרכה לפני כחמש שנים בלבד, מחזיקה בנתח שוק של כ-35%. לפי דו"ח הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון מ-2018, הראל מחזיקה ב-28% מהשוק וכלל ב-15%. שאר הפעילות מתחלקת בין הפניקס, מגדל, AIG, שירביט, ביטוח ישיר ומנורה (בסדר הזה).

איך רוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל

את הביטוח רוכשים בעיקר באתרי האינטרנט של חברות הביטוח שמאפשרות לרכוש את הביטוח באופן מקוון, גם ללא יצירת קשר עם נציג. דרך אחרת היא לרכוש את הביטוח במוקדים הטלפוניים של החברות. אפיק רכישה פופולרי נוסף הוא קופות החולים,  כיום רוב הקופות עובדות עם חברת הביטוח כלל - פרט לקופת חולים מאוחדת, שעובדת עם הראל.

אפשר גם לרכוש דרך סוכני ביטוח, כמו מנוע החיפוש וובי, שמאפשר השוואת מחירי ביטוח בין כמה חברות. אפיק נוסף הוא סוכני הנסיעות. החל ממאי, סוכני הנסיעות אמנם יכולים לשווק את הביטוח, אך את המכירה מבצעת חברת ביטוח או סוכן ביטוח. שיעור העמלה לסוכן הוא מהגבוהים בענף.

מה כולל ביטוח נסיעות בסיסי ואיך להוזיל את הפוליסה

בשנים האחרונות פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל כוללת רובד בסיסי אחיד לכלל חברות הביטוח. הביטוח הבסיסי כולל כיסויים להוצאות רפואיות (כולל בעת אשפוז), פינוי לבית החולים, הטסה לישראל, תרופות, טיפולי חירום בשיניים, הטסת מלווה למקום אשפוזו של מבוטח בחו"ל, הארכת שהות בחו"ל מעבר לתקופת הביטוח בעקבות מקרה ביטוח, כיסוי טיפולים הקשורים להריון עד שבוע 12 שהתגלה בחו"ל, וכן הטסה של גופה חזרה ארצה.

ביטוח זה ניתן צדו שני כיסויים נוספים - חבות כלפי צד שלישי וכיסוי לאיתור וחילוץ - אך אפשר להסיר אותם תמורת הוזלת הפוליסה.

כיסויים נוספים

מלבד הכיסוי הבסיסי ניתן לשם עבור כיסוי נוסף, למשל ביטול וקיצור נסיעה, כיסוי לחופשה שכוללת ספורט אתגרי, ביטוח כבודה או מחשב נייד, כיסוי למקרה של החמרת מצב רפואי קיים ועוד.

הרחבת פוליסה למצב רפואי קיים

כיוון שלרוב אי אפשר לכסות בעיות הנובעות ממצב בריאותי קיים בביטוח הבסיסי, אפשר לרכוש הרחבה, שמחירה משתנה בין החברות. בפוליסות שמציעות קופות החולים כללית, מכבי ולאומית, שעובדות עם חברת הביטוח כלל, ההרחבה של החמרה במצב רפואי כבר כלולה בפוליסת הבסיס, בתנאי שהיה יציב בחצי השנה שלפני הטיסה. אך מכאן שהפוליסות שדרכן יקרה יותר.

בפוליסה של קופת חולים מאוחדת, שעובדת עם חברת הראל עבור ביטוח של מצב רפואי קודם יש צורך בתוספת תשלום בגין הרחבה. זה המצב כאמור גם בחברות הביטוח  שלא עובדות עם קופות החולים.

וכמה זה עולה לכם? נוטלי תרופות באופן קבוע ישלמו פי שניים ממי שלא לוקח תרופות. עם זאת, יש מצבים שלא מוגדרים בכל החברות כמצבים מסכנים ולא בהכרח מייקרים את הפוליסה כמו כולסטרול או לחץ דם גבוה.

תקרת ההוצאה המקסימלית

תקרת הכיסוי המקסימלי בגין הוצאות רפואיות יכולה להשתנות בין החברות, ונעה בטווח שבין 1.5 ל-5 מיליון שקל. עם זאת, התביעות כמעט לעולם לא יגיעו לסכומים כה גבוהים.

כיסוי כבודה

נוסף לכיסויי הבריאות יש כיסוי כבודה - כיסוי נפוץ מאוד. כאן ההבדלים בין החברות קטנים יחסית, והכיסוי המקסימלי הוא בדרך כלל בטווח של בין 1,500 שקל ל-2,500 שקל. בטיסות לואוקוסט פחות רוכשים את הביטוח.

איתור וחילוץ

כאמור ההרחבות של איתור וחילוץ וצד ג' הן הרחבות נפוצות. שניתן לוותר עליהן. כמט חצי מהנוסעים מוותרים עליהן, אבל פחות כדאי לוותר עליהן בטיולי תרמילאים או טיולי אקסטרים. עלות חילוץ ואיתרו היא אלפי דולרים, וצד ג' כמעט לא מופעל.

קיצור וביטול הנסיעה

הרחבה פחות נפוצה היא ביטוח קיצור וביטול נסיעה. הרחבה זו חלה במקרה של ביטול או קיצור נסיעה עקב מצב רפואי של המבוטח, או עקב מצב רפואי של קרובי משפחה מדרגה ראשונה - ומשפה את המבוטח על ההוצאות על הנסיעה. ההמלצה היא לא לחכות לרגע האחרון, כי בניגוד לכרטיס הטיסה כאן המחיר לא משתנה.

ספורט אתגרי

הרחבה ספציפית היא של ביטוח ספורט אתגרי.   עלויות הטיפול יכולות להגיע לעשרות אלפי שקלים. ספורט אתגרי כולל גם סקי, סקי מים, צניחה חופשית, באנג'י ועוד. חלק מחהברות מכירות גם ברכיבה על בעל חיים כמו סוס או גמל כספורט אתגרי.

גניבת הטלפון

הרחבה נוספת היא רכישת כיסוי למקרה של גניבת מכשיר הטלפון, אך כאן  כל חברת ביטוח מחשבת את שווי הטלפון בצורה אחרת, בעיקר מבחינת הפחת.

התביעות הנפוצות

התביעות הנפוצות מעידות על מקרי סיכון שכיחים שכדאי לבטח מפניהם. כך תביעות בתחום הבריאות נפוצות יותר מתביעות בגין כבודה. המקרים הנפוצים ביותר הם ביקור אצל רופא במוקד או בחדר מיון בשל חום גבוה, צינון אגרסיבי, או בעיות הקשורות למערכת העיכול לצד פציעות קלות, בהן שברים בגפיים.

החברות הזולות ביותר

מבדיקה שערך דה מרקר עולה כי עבור שבעה ימי ביטוח, AIG היא החברה הזולה ביותר, בשל ההטבה האמורה - גם בפוליסה הבסיסית וגם בפוליסה שכוללת את ההרחבות שצוינו. עם זאת, עבור 15 ימי ביטוח עבור זוג בני 65 הפוליסה הבסיסית הזולה ביותר היא בחברת הביטוח שירביט. כשמדובר בפוליסה שכוללת את ההרחבות, המחיר הנמוך ביותר היה בחברת הפניקס. התוצאה משתנה בהתאם למספר ימי הנסיעה, יעד הנסיעה או הרכב הנוסעים.

  *שימו לב
בדקו שהביטוח חל על ימים קלנדריים, כך שאם הנחיתה בארץ מתוכננת אחרי חצות זה יום נוסף

אל תספקו בנתונים אלו והשוו מחירים זמן מספק לפני הנסיעה.

ביטוח נסיעות לחול – שאלות ותשובות

ממאי לא יתאפשר לסוכני הנסיעות למכור ביטוח נסיעות

לאומי נגד לאומי קארד: מתחרים על ביטוח נסיעות לחו";ל

 

מלאו פרטים וקבלו הצעה והסבר מגוף מוביל, מדוע כדאי לכם לשים חלק מהכסף שלכם בניהול תיקים 

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

דרור ניר קסטל

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות