מדריכי דירה ומשכנתא

מענק של 40-60 אלף שקל לזוכים במחיר למשתכן בפריפריה; מי זכאי? ולמה לא מקבלים את המענק בפועל?

מעודכן ל-09/2017

 

בתוכנית מחיר למשתכן הובטח מענק של 40 עד 60 אלף שקל לזוכים בפריפריה. המענק הותנה בכמה תנאים לרבות - מועד הזכייה של הזוכה, תאריך התחלת הבנייה ועוד.  כמו כן, על פי התוכנית  המענק יינתן לזוכים רק עד שנה מיום הזכייה.

ומסתבר שיש עם המענק תקלות - זוכים בתוכנית מחיר למשתכן שחתמו על חוזים לרכישת דירה, וממתינים למענק, חוששים שבשל התעכבות הוצאת היתרי בנייה ברשויות המקומיות ועיכובים ביורוקרטיים אחרים, תחלוף שנה מיום הזכייה. זה לא בגללם, זה פשוט בגלל תהליכים בירוקרטיים, אבל הבעיה שזה עלול לבטל את הזכות שלהם למענק –"ניסינו לבדוק את הזכאות שלנו למענק, הרמנו טלפונים והלכנו לחברה המשכנת ודיברנו עם משרד השיכון והבינוי, אבל לאף אחד אין תשובות ברורות" אומר זוכה בתוכנית מחיר למשתכן שזכה בפרויקט בירוחם, "אנחנו אמורים לקבל את המענק ורק בגלל עיכובים שקשורים לעירייה ולמשרד השיכון אולי לא נקבל, זה ממש לא בסדר, צריך לקבוע שאין מגבלה של שנה באם הסיבה קשורה לעניינים של פרוצדורה ובירוקרטיה. המענק הזה מאוד משמעותי בשבילנו, הדירות בפרויקט, דירות של  5 חדרים, הן בעלות של 680-700 אלף שקל, והמענק אמור להיות בגובה 60 אלף שקל. זה מאוד משמעותי. אבל לא הקבלן שזכה וגם לא הבנקים יודעים לתת לנו תשובה. ומה יקרה אם תחלוף שנה ועדיין אין יציקה של הרצפה. אני זכיתי כבר בספטמבר והחודשים עוברים, יכול להיות שבגלל עניינים טכנים לא נקבל את המענק?"

במשרד הבינוי והשיכון מסרו כי הם מודעים לבעיה ופועלים לפתור אותה. לטענתם, גם אם תעבור שנה מיום חתימת החוזה, הזכאים שיגיעו לשלב המזכה בקבלת המענק, כלומר לאחר יציקת הרצפה של הדירה, יהיו זכאים לקבל את המענק.

המענק הזה ניתן במספר מקומות – מענק של 40 אלף שקל באילת, אשקלון, חריש, עפולה ורכסים. מענק של 60 אלף שקל ניתן ביישובים -  דימונה, אופקים, חצור הגלילית, ירוחם, מגדל העמק, מעלות תרשיחא, מצפה רמון, נצרת, נצרת עילית, נתיבות, ערד, ערד, קריית שמונה ושדרות.

מחיר למשתכן - ככה לוקחים משכנתא

מחיר למשתכן - האם התוכנית נכשלה

מחיר למשתכן - בדיקת זכאות

פנייה למומחה משכנתא (האתר מפנה לשני גופים מקצועיים, איכותיים, עם רקורד מוכח; לא תצטערו)  

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

רונית מורגנשטרן

רונית מורגנשטרן

כתבת ופרשנית וותיקה ומנוסה בעיתונות הכלכלית - כתבת בכירה במעריב במשך 15 שנה בתחומי התעשייה והאנרגיה; כתבת בהארץ בתחומי הכלכלה והתעשייה.

השאר תגובה

תגובה 1

שינוי גודל גופנים
ניגודיות