fbpx
פיקדונות מובנים

 פיקדון מובנה על סל מניות שוויצריות

 פיקדון מובנה על סל מניות שוויצריות - בנק דיסקונט מציע פיקדון מובנה על סל מניות שוויצריות. הפיקדון – בשם פיקדון פלוס הוא לשנתיים, וההשקעה בו היא דולרית. ההשקעה בפיקדון מובטחת, כלומר בסוף התקופה הסכום המינימלי שיתקבל יהיה 100% מקרן הפיקדון הנומינלית בדולרים. בנוסף ייתכן אפסייד כתלות בסל המניות השוויצריות – עד 32%.

בעידן של ריבית אפסית הפיקדון הזה יכול להיות מעניין, אם כי צריך לזכור שההבטחה לקרן הפיקדון מחביאה הפסד נומינלי – הדולר יכול לרדת, וכן מדובר בהפסד ריאלי (באם לא תהיה תשואה על הפיקדון), כלומר המשקיעים יכלו לקבל תשואה באפיקים אחרים . נכון תשואה נמוכה, ובכל זאת תשואה מסוימת.

הפיקדון פתוח להפקדות מיום 13 ביוני ועד 3 ביולי (שעה 12:00). תחילת הפיקדון ב-5 ביולי, ופירעון הפיקדון ב-9 ביולי 2019.

ואיך מקבלים תשואה/ אפסייד? לצורך כך נקבע חסך – עלייה של 32% או יותר בשער הסגירה היומי למניה ביחס לשער הבסיסי (שער המניה ב-3 ביולי). אם מניה לא נגעה בחסם (כל יום ייבדק השער סגירה ביחס לשער הבסיסי) אזי  התשואה תחושב כשער הקובע חלקי השער הבסיסי פחות 1, כלומר אם לא נוגעים בכלל בחסם, תילקח התשואה של המניה – חיובית או שלילית.

אם המניה נגעה בחסם – לוקחים 6% לכל תקופת הפיקדון. שיעור השינוי של סל המניות יהיה סכום המכפלות של משקל כל מניה בשיעור השינוי של המניה.

המניות בסל – נסטלה, GIVAUDAN , רוש, נוברטיס, ABB , KUEHNE, UBS, קרדיט סוויס, LAFARGEHOLCIM, GEBRRIT.

בדיסקונט מפרטים על המניות בסל"Nestle -  החברה מייצרת ומשווקת מוצרי מזון ארוז ומשקאות ומחזיקה במגוון מותגים בעלי שם גלובלי מובילם.

"  SA Givaudan  החברה מייצרת, ומשווקת תמציות מזון טבעיות וסינטטיות לתעשיות המזון והקוסמטיקה הגלובליות

"  AG Holding Roche  החברה מפתחת ומשווקת, תרופות, חיסונים ומכשור רפואי, וכן מוצרי ושירותי אבחון רפואי. AG Novartis    החברה מפתחת ומשווקת תרופות למגוון מחלות וכן מוצרי צריכה רפואיים לענף הבריאות הגלובלי.  ABB  החברה מספקת מוצרים ושירותים בתחומי מערכות חשמל, כוח ואנרגיה, אוטומציה ורובוטיקה

" Intl Nagel + Kuehne החברה מספקת שירותים לוגיסטיים, מחסנים ושינוע סחורות בים, יבשה וברכבות Group UBS.  קבוצת הפיננסים מספקת שירותי בנקאות והשקעות ללקוחות פרטיים, תאגידים ומוסדיים.  Group Suisse Credit  קבוצת הפיננסים הגלובלית מספקת שירותי בנקאות פרטית, השקעות וניהול נכסים

"  LafargeHolcim  החברה מספקת חומרי גלם ובטון לתעשיית הבנייה וכן שירותים הנדסיים בתחום התשתיות"

עוד מסבירים בדיסקונט – "סל מניות שוויץ - כלכלת שוויץ היא התשיעית בגודלה באירופה, והיא מחזיקה במעמד מוביל בתעשיות מרכזיות מובילות כגון מזון ארוז, שוקולד, בריאות, תעשיה ופיננסים. כלכלת שוויץ נחשבת לאחת החזקות והיציבות ביותר באירופה, הן בזכות העושר היחסי במונחי תוצר לנפש, אבטלה נמוכה ויחס חוב /תוצר נמוך, והן במונחי מעמדה התחרותי המוביל בתחומים מרכזיים0 אחד ממדדי המניות המובילים בשוויץ, הוא ה- Index Leader Swiss הכולל את 30 החברות הסחירות והגדולות ביותר בשוויץ.

"בחירת המניות - לשם יצירת החשיפה לשוק המניות השוויצרי, בחרנו 10 מניות של חברות בולטות, ומובילות במשקל שווה . המניות שנבחרו נכללות במדד הייחוס - Index Leader 0Swiss ההיגיון מאחורי בחירת המניות, היה לשלב בין חברות ערך וצמיחה גדולות יחסית, בפיזור ענפי נרחב, המבטאות האלוקציה הסקטוריאלית של המדד השוויצרי . יש לציין כי המניות נבחרו עפ"י שעריהן בבורסת שוויץ, אולם המוצר הנוכחי הינו דולרי ואינו במטבע המקומי, פרנק שוויצרי

" קורלציה ומדד ייחוס - 10 המניות שנבחרו אינן בהכרח מומלצות להשקעה, אלא כאלו ששילובן יחד אפשר קורלציה גבוהה יחסית למדד הייחוס – Index Leader Swiss 0SLI מבדיקה שערכנו עולה, כי הקורלציה בין סל 10 המניות במשקל שווה, למדד הייחוס עמדה על 0.93 בשנתיים האחרונות. תחזיות בלומברג למדד הייחוס - עפ"י בלומברג, מדד הייחוס ממנו נבחרו המניות, נסחר במכפיל רווח חזוי – 17.5 לרווחים החזויים בשנת 2017 ו- 15.7 לרווחים החזויים בשנת 2018 ,ותשואת הדיבידנד שחולקה בשנת  2016עמדה על כ-3%". אגב, חשוב מאוד להדגיש כי המשקיעים בפיקדון הזה לא מקבלים את תשואת הדיבידנד!


 מדריך פיקדון מובנה? - מדוע זאת אפשרות מעניינת

לקבלת הצעה לפיקדון אטרקטיבי – מלא פרטים ויחזרו אלייך בהקדם

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

עמית בר

עמית בר

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות