השפעת דמי ניהול בקרנות מניות בארץ

סכום ההשקעה (בש"ח):
דמי ניהול בפועל (%):
דמי ניהול מומלצים (%)* :
 
 

השקעה בקרנות נאמנות עולה כסף – אתם משלמים דמי ניהול לגוף המנהל – האם זה שווה? לא בטוח, ובכל מקרה אין טעם לשלם יותר ממה שמקובל (ובהמשך הסבר שבסה"כ כולם די דומים לאורך זמן, אז סיפור המנהל "הטוב" לעומת האחר – לא ממש תופס).

יצרנו כאן כלי פשוט שדרכו אתם מחשבים את ההפסד שלכם בקרן שבה אתם משקיעים תחת דמי הניהול שאתם משלמים, ובהינתן הכסף שאתם משקיעים. במילים אחרות, מדובר בכמה אתם יכולים להרוויח באם תעברו לקרן נאמנות אחרת (באותה הקטגורייה)

זה עובד כך – אתם מזינים את הנתונים שלכם על הקרן נאמנות – היקף ההשקעה, דמי הניהול, כאשר במחשבון מוזנים דמי הניהול הנורמליים/ הסבירים. כך אתם מקבלים תשובה על כמה אתם משלמים יותר (או פחות) ממה שניתן היה לצפות. כלומר, בשורה התחתונה אתם מקבלים מושג אם אתם משלמים הרבה דמי ניהול ובכמה הרבה?

אז חלק מכם יגידו, טוב זה לא רק דמי ניהול, זה גם קשור לתשואה, וגם אם זה נכון, זה מטעה – כי בסופו של דבר אין באמת גוף אחד שלאורך זמן עולה על גוף אחר (למעט חריגים), כך שהתשואה הממוצעת על פני זמן באפיקים הדומים היא די קרובה. ודבר שני – בעידן של ריבית כה נמוכה, הכי חשוב זה להשוות את דמי הניהול, כל עשירית האחוז משחקת תפקיד (כשהריבית נמוכה ובהתאמה התשואות שגופים המוסדיים יכולים לייצר נמוכות). אז חשוב לבדוק, כשהמחשבון הזה רלבנטי לקרנות נאמנות הפועלות באג"ח מקומי (קטגוריה כללית), אבל אותו עיקרון פועל גם במחשבונים האחרים בתחום הקרנות נאמנות

השפעת דמי הניהול בקרנות אג"ח בארץ – חברות והמרה 

השפעת דמי הניהול בקרנות  אג"ח בארץ – מדינה

השפעת דמי ניהול אג"ח כללי

השפעת דמי ניהול בקרנות גמישות

השפעת דמי ניהול בקרנות מנייתיות – חו"ל 

השפעת דמי ניהול בקרנות נאמנות – ממוצע