fbpx
מדריכי דירה ומשכנתא

לא רוצים לשלם ארנונה?! מה דעתכם לגור בקראוון?

מעודכן ל-04/2019

ממשלת ישראל ושר האוצר במיוחד, נכשלים במלחמתם במחירי הדיור. מחירי הדירות בעשר השנים האחרונות עלו במקרה הטוב פי 2 ובמקרה הרע גם פי 4. 

וזו הסיבה שאנשים מחפשים להם פתרונות דיור יצירתיים. תעלות כמו באמסטרדם עדיין אין לנו אבל שטחים פתוחים עדיין נותרו. אחד מפתרונות הדיור שתופשים תאוצה בישראל בשנים האחרונות הוא מגורים בקראוון. אפשר פשוט לחבר את הבית לרכב ולגור איפה שרוצים. המחיר - מאוד נוח. 

חסכון בכסף

היתרון הגדול ביותר במעבר למגורים בקראוון הוא החיסכון המשמעותי בעלויות המחייה. נכון שיש השקעה חד פעמית אבל היא זניחה ביחס לרכישת דירה. מגורים בקראוון חוסכים את הצורך בנטילת משכנתא או בתשלום שכר דירה שנוגסים חלק גדול מההכנסה הפנויה של אנשים. גם כל ההוצאות האחרות קטנות. אין תשלום ארנונה ומיסי נדל"ן שונים וגם הוצאות החשמל והמים יורדות בעשרות אחוזים.

מדובר בחיסכון שוטף של אלפי שקלים רבים - סדר גודל של 5 אלף שקל  ויותר.

אתם בוחרים את השכנים

המגורים בקראוון מאפשרים ניידות. כשגרים בדירה או בבית רגילים קשה לעשות מעברים ושינויים וכשמגיע פתאום לבניין דייר חדש שאוהב מאד לעשות קריוקי, אז איזו ברירה יש? אם גרים בדירה שכורה אז אולי זה קצת פחות בעיה, אבל עדיין צריך למצוא דירה אחרת לעבור אליה ואם מדובר בדירה שבבעלותנו? זה בכלל סיפור. להתחיל את כל הסיפור של מכירת הדירה ורכישת דירה חדשה רק בגלל שכן שמרעיש? עם קראוון פשוט מכניסים את המפתח לסוויץ' ומתרחקים כמה מאות מטרים מהמקום.

לזוגות צעירים ללא ילדים זה בכלל פתרון מעולה. אפשר לעבור ממקום למקום עד שמוצאים את המקום שהמתאים לנהל את החיים בו. נמאס אחרי כמה זמן? פשוט ממשיכים למקום הבא.

מגורים בטבע

לא חייבים לחנות עם הקראוון בעיר. אם בא לכם להתרחק מהמולת העיר ולהתקרב לאמא אדמה יכול להיות שזה הפתרון בשבילכם. לא חייבים להרחיק עד לגליל העליון או לנגב כדי להתמקם בלב הטבע. אם מתרחקים חצי שעה מגוש דן ניתן למצוא שטחים פתוחים ומדהימים ולהתמקם בהם. מעטים האנשים שיכולים להתמיד בחיים כאלו לאורך זמן. אבל גם אם מדובר בזמן קצר זו יכולה להיות להיות הזדמנות לחוות חיים פשוטים ורגועים בחייק הטבע.

יש גם חסרונות כמובן

ברור שלא הכל וורוד. מדובר במבנה קטן מאד ולא כל אחד יכול להסתדר עם הצפיפות. נכון, אפשר לחיות איפה שרוצים וכשפותחים את הדלת כבר נמצאים בחוץ, אבל בכל זאת, זה לא בית של ממש.

בנוסף לכך, אמנם מדובר בפתרון זול יחסית אבל טיבעם של עצמים שנגררים ממקום למקום הוא להתבלות מהר יחסית ולכן צריך לקחת בחשבון שיש לרענן את הקראוון מדי פעם. אבל היי - גם בית משפצים ליפעמים.

בנוסף אסור לשכוח שמדובר בכלי תחבורה וככזה הוא דורש רישוי וטיפול במערכות המכניות שלו על מנת שיוכל לנוע על הכביש.

כמה עולה קראוון?

כמובן שקיים מגוון אינסופי של קראוונים בגדלים וברמות גימור שונות. קראוון חדש לששה אנשים ניתן למצוא בכ-60 אלף שקל. מדובר בקראוון מאובזר אך בסיסי. מחירי קראוונים מפוארים יכוים להגיע ל-200 אלף שקל ואף למעלה מזה.

אבל לא חייבים לקנות חדש. ישנו שוק לא קטן של קרוואנים משומשים ושם ניתן למצוא קרוואנים המתאימים למגורים גם בכ-40 אלף ש"ח. אם רוצים משהו מפואר ניתן למצוא קרוואנים גדולים ממש המספקים את כל הפינוקים שצריך בכ-150 אלף שקל.

אז בא לכם לעשות שינוי?! נמאס לכם לשלם ארנונה? ויותר חשוב (ונפוץ) אתם לא מסוגלים ולא מוכנים לשלם את מחירי הדירות הגבוהים. אז  אולי זה הפתרון - פשוט, להכניס את המפתח לאוטו ולגור בקראוון איפה שבא לכם.

האם ירושלים תעלה על מפת המגורים המשותפים של WeWork ?!


 

לקבלת משכנתא בתנאים הטובים ביותר מלאו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

יואב בהט

יואב בהט

יואב ניהל את מחלקת התוכן והנתונים של חברת איי-אונליין במשך שנים רבות. שם נחשף לכתיבה, עריכה והכרות מעמיקה עם שוק ההון.
יואב כותב באתר הון לצד תפקידו כרכז כתבים.
תחומי הסיקור של יואב, הם בעיקר - שוק ההון והשקעות; פנסיה וביטוח; ושוק הנדל"ן.

השאר תגובה

3 תגובות

שינוי גודל גופנים
ניגודיות