מחשבון פנסיה

מהצבירה עד כה:
0
מההפרשות העתידיות:
0
סה"כ כסף לפנסיה:

מחשבון פנסיה יספק לכם תשובה ברורה לגבי מצבכם בפנסיה – האם אתם חוסכים מספיק כדי שרמת החיים שלכם בפנסיה לא תיפגע, או האם אתם (כמעט כמו כולם) עומדים לגלות שהפנסיה שלכם לא מספיקה כדי להישאר ברמת החיים שהורגלתם אליה כאשר עבדתם?  כן, זה עצוב, אבל בפנסיה אין מספיק כסף – זה בגלל שהתחלנו לחסוך מאוחר, זה בגלל שהיו תקופות (בין עבודות ועוד) שבהם לא חסכנו, זה בגלל שההפרשה (החיסכון) לפנסיה היה בעבר נמוך מאשר כיום, וזה בגלל שהתשואה על ההשקעות ירדה משמעותית ומנגד דמי הניהול נוגסים ברווחי הפנסיה.

אז מה עושים? קודמ כל, מבינים מה מצבכם? כמה כסף יהיה לכם בפנסיה? ואז מתחילים להיערך. ככל שאתם צעירים יותר כך תוכלו יותר לשנות את מצבכם בגיל הפרישה -תכנון, היא מילת המפתח. ואגב, תכנון – מחשבון הקצבה יספק לכם תשובה לשאלה שלא נעים לשאול? כמה תוכלו למשוך כל חודש (קצבה) מהפרישה מהעבודה ועד…המוות. אבל זה חישוב תיאורטי שמתבסס על כך שהכסף שאתם חוסכים ישמש אתכם בלבד. בפועל הרעיון של קרנות הפנסיה וביטוח המנהלים הוא סוג של חיסכון משותף (שמספק גם ביטוח הדדי) וכתוצאה מכך אתם מקבלים קצבה על פי מקדם קצבה (לכל קרן פנסיה וביטוח מנהלים מקדם קצבה). ולכן, כדי לדעת כמה כסף תקבלו בפנסיה? מה הקצבה החודשית בפועל? אתם צריכים להשתמנש במחשבון קצבה בהתאם למקדם. תקחו את סכום הפנסיה ותזינו אותו במחשבון לצד המקדם, ותקבלו את הסכום של הקצבה.

ואם אתם רוצים למשוך כספים מהפנסיה? זה אפשרי (במקרים רבים), וכאן תוכלו לחשב כמה למשוך בלי מס, ואיך זה ישפיע על הקצבה השוטפת שלכם, וגם – מה הקצבה הפטורה שלכם?

מחשבונים קשורים:

מחשבון קצבה בפנסיה

מחשבון קצבה על פי מקדם

מחשבון השפעת דמי הניהול על הפנסיה

לצד המחשבונים יש לנו באתר מדריכים בחיסכון פנסיוני, בינהם המדריכים המפורטים –

למדריך – איך קוראים את דוח הפנסיה

למדריך – כמה כסף לחסוך עכשיו כדי שבפנסיה מצבי הכלכלי יהיה סביר 

וכן – מדריך על איך לאתר כספים ששוכבים בקופות הגמל וקרנות הפנסיה         

מחשבון השפעת דמי הניהול על הפנסיה