מחשבון קצבה

הכניסו את הנתונים:

סכום החסכון בפנסיה (בשקלים):

1,000,000

מקדם הקצבה:

190
 
 
 
קצבה חודשית (בשקלים): 0
 

 מחשבון קצבה מחשב את סכום הקצבה שלכם על פי מקדם – לכל קרן פנסיה ולכל ביטוח מנהלים יש מקדם, שדרכו ניתן לחשב את הקצבה שתהיה לכם בפנסיה. זה יחסית פשוט – סכום הפנסיה חלקי המקדם זה הקצבה בפועל. כאן – במחשבון פנסיה  תוכלו לחשב את הסכום שיהיה לכם בפנסיה תחת הנחות שונות (תשואה, דמי ניהול, משך הזמן עד לפנסיה ועוד).

הסכום הזה מחולק כאמור במקדם יספק לכם תשובה – כמה קצבה מגיעה לכם; אבל זה לא הכל – חשוב לדעת מה הקצבה הפטורה ממס? כמה ניתן למשוך כמשיכה חד פעמית (משיכה מקרן פנסיה באופן חד פעמי ללא מס) , ואת זה תוכלו לחשב במחשבון משיכה מקרן פנסיה.

באתר יש גם מחשבון קצבה תיאורטי בפנסיה – חישוב של כמה תוכלו באופן תיאורטי למשוך (כל חודש בחודש – קצבה) מהחיסכון הפנסיוני שלכם. מדובר בחישוב תיאורטי המתבסס על הנחה שמה שנחסוך ישרת אותנו.  אבל, בפועל הקצבה שתקבלו נשענת על מעין חיסכון קבוצתי. אנחנו לא באמת  חוסכים באופן אישי, כלומר הסכום שחסכנו לא מתחלק באופן שווה על פני תקופת החיים בפנסיה שלנו, יש מה שנקרא – ערבות הדדית, ואם אנחנו נחיה יותר מהממוצע,  אחרים מעין מסבסדים אותנו, וההיפך – אם נחייה פחות מהממוצע אנחנו בעצם מסבסדים אחרים.

ולכן, גופי הפנסיה, פועלים אחרת (לא חישוב אישי), אלא לפי מקדם של קרן פנסיה או ביטוח מנהלים. ואז כדי לחשב את הקצבה החודשית שלכם, אתם כאמור פשוט מחלקים את הסכום שנצבר במקדם (שנקבע על ידי הקרן או ביטוח המנהלים) – לדוגמה, יש לכם 2 מיליון שקל, ומקדם 200,  אזי הקצבה שלכם תעמוד על 10 אלף שקל – 2 מיליון שקל חלקי 200 וזה עוד מבלי להיכנס לענייני המס, והקצבה המינימלית. כאן, במחשבון הזה, יש את החישוב וכאן תוכלו לחשב את החלק הפטור ואת סכום המשיכה הפטורה – מחשבון משיכה מקרן פנסיה(לרבות בדיקת משיכה מקרן הפנסיה)

מחשבונים קשורים:

מחשבון פנסיה

מחשבון משיכה מקרן פנסיה (כמה אפשר למשוך? מה תהיה הקצבה הפטורה, והחיוב במס?)

מחשבון השפעת דמי הניהול על הפנסיה

לצד מחשבוני הפנסיה, באתר מדריכים בחיסכון פנסיוני. אתם  יכולים לקרוא בהם על קופות גמל, קרנות פנסיה, ביטוח מנהלים, ולהבין כמה צריך לחסוך ואיך כדי להגיע בגיל פרישה לרווחה כלכלית.