fbpx
מניות

מניית רציו

תאור החברה - רציו היא שותפות לחיפושי גז ונפט שעד שנת 2009 היתה רדומה לחלוטין ובשווי מגוחך של מיליוני שקלים בודדים. אלא שאז, אחרי שנמצא גז בקידוח הימי תמר, החלו ההכנסות בקידוח הימי לוויתן שבו היא שותפה (15%) יחד עם נובל (NBL ) וקבוצת דלק.  במקביל להכנות חלה התעוררות במחיר השותפות, אבל הבום הגדול היה בהמשך - כשהיו סימנים של גז ושנתגלה גז בהיקף עצום - מעל 16 TCF. שוויה של השותפות עלה ובשיא כבר הגיע ל-5 מיליארד שקל.

בנוסף לאחזקה בלוויתן, שאמורה להפוך לקידוח פעיל ובאר מניבה בשלוש שנים הקרובות, מחזיקה רציו בזכויות נוספות  לרבות ברישיון גל שנמצא בסמוך לרישון לוייתן. liviatan

 מנכ"ל השותפות - יגאל לנדאו


נתוני שוק -   מחיר מניית רציו (וגרף) ושווי שוק 

(מס' נייר ערך בבורסה המקומית - 394015 )


נתונים פיננסיים  - אין משמעות לנתונים הפיננסים של רציו - מדובר בהוצאות תפעול שוטפות (תפעול של השותפות) לצד הוצאות לחיפושי נפט וגז, אבל עדיין ללא רמז להכנסות העתידיות כתוצאה מהמאגר הגדול - לוויתן, וגם ללא ביטוי להוצאות הגדולות שאמורות להיות עם הקידוח.


אנליסטים - בעד או נגד? - "לוויתן" אמור להיות בהמשך למאגר "תמר" מקור אנרגיה משמעותי בארץ וכן חלק ממנו יופנה לייצוא. אבל, עדיין יש סימני שאלה גדולים - הרגולציה לא סגורה הרמטית, ואחת לתקופה צצה שאלה רגולטורית שעשויה להשפיע על תוצאות הקידוח; מחיר הגז לא ברור, המכירות לייצוא עדיין לא סגורות, כך שקיימת אי וודאות גדולה - להמלצות אנליסטים


לוויתן יוצא לדרך

בפבורואר 2017 הוחלט (סוף סוף) להזיז את לוויתן - חברת נובל האמריקרית לצד קבוצת דלק ורציו הגדירו וסיכמו על תקציב (ועל מימונו) בהיקף של 5 מיליארד דולר, והקידוחים יוצאים לדרך. על רקע ההחלטה והמימון התקציבי, האנליסטים סיפקו המלצות חיוביות על רציו - יהונתן שוחט, מלידר שוקי הון - "רציו היא 'Single Player' במאגר לוויתן, שמהווה את החלק העיקרי בשווי השותפות. להערכתנו רציו הינה בעלת הפוטנציאל הגבוה ביותר להצפת ערך למחזיקי יחידות ההשתתפות והמעניינת ביותר מבין מניות הגז בבחינת משוואת הסיכון/סיכוי.  אנו מאמינים שפיתוח המאגר נמצא מעבר לפינה. תחילת העבודות בשטח יובילו להפחת הסיכון בנוגע לפיתוח ולהורדת שיעור ההיוון, מה שישפיע לחיוב בעיקר על שווי רציו. בתחילת השנה המלצנו על רציו בהמלצת קניה ובמחיר יעד של 3.3 שקל למניה (לעומת מחיר של 2.7 בעת ההמלצה)".

באלטשולר שחם טוענים -  "תחילת קידוח הערכה והפקה במאגר לוויתן צפויה ברבעון הראשון של 2017. כמו כן, השותפויות נערכו לקבלת מימון באמצעות גיוסי חוב והון בבורסה ומבנקים זרים.  להערכתנו התמחור של שותפות רציו היום מגלם כבר בוודאות גבוהה מימוש מלא של השלב הראשון בפרוייקט הכולל הקמת פלטפורמה ימית עם כושר ייצור של כ-10 BCM בשנה לפי הערכות החברה עד סוף 2019. האפסייד יכול לבוא מחתימה על הסכם יצוא מהותי שיוציא לדרך את השלב השני בפרויקט פיתוח לוויתן. לצורך כך נדרש הסכם יצוא מהותי מאוד. מנגד, הדאונסייד יכול להגיע מדחייה או מימוש חלקי של פיתוח השלב הראשון בפרוייקט, וכן מתחרות משמעותית על מחירי הגז עם מאגר 'תמר' הפועל כיום ועם מאגר 'כריש-תנין' אשר מתוכנן להתחיל לפעול אף הוא בשנים הקרובות"


אירועים וחדשות:

חדשות על רציו

הודעות  בורסה

 • מלאו פרטים וקבלו את ההצעה האטרקטיבית ביותר לניהול חשבון ניירות ערך.
  ההצעה היא מגוף גדול, מוכר ומפוקח!
  ההנחה בעמלות היא 50% ומעלה לעומת הממוצע בבנקים
  למידע נוסף – מדריך עמלות ניירות ערך באתר

  קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


  על המחבר

  מערכת הון

  השאר תגובה

  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות