fbpx
חדשות קריירה

פייסבוק צונחת בדירוג מקומות העבודה הטובים ביותר

מעודכן ל-12/2019

הרשת החברתית נפלה השנה מהמקום השביעי למקום ה-23 בדירוג של אתר גלאסדור – לאחר שרק לפני שנתיים, בדירוג לשנת 2018, היא הוצבה במקום הראשון ברשימה הרקע: שערוריית קיימברידג' אנליטיקס שבה נקשר שמה של החברה והחקירות מצד הרשויות להגבלים עסקיים

השערוריות והחקירות שבהן מעורבת פייסבוק משפיעות ככל הנראה גם על עובדי החברה. ענקית המדיה החברתית צנחה השנה ב-16 מקומות ברשימת מקומות העבודה הטובים ביותר של אתר גלאסדור (Glassdoor) – מהמקום השביעי למקום ה-23 – וזאת לאחר שרק לפני שנתיים היא דורגה במקום הראשון.

הדירוג של גלאסדור כולל חברות בארצות הברית, קנדה וחלקים מאירופה והשנה נכללו בו לראשונה גם מקסיקו, ברזיל, ארגנטינה וסינגפור. הדירוג נחשב אמין בקרב עובדים, שכן הוא מבוסס על הערכה של עובדים את מעסיקיהם באופן אנונימי. הניקוד של פייסבוק ירד מ-4.6 ב-2018 ל-4.4 השנה. גם גוגל, שנחשבה במשך שנים מקום העבודה האטרקטיבי ביותר ירדה בשנתיים האחרונות מהמקום החמישי ל-11 בדירוג גלאסדור.

הדירוג באתר מבוסס חוות דעת של עובדים אשר מתבקשים לשתף את הסיבות הטובות ביותר לעבוד עבור המעסיק שלהם, החסרונות וכן לדרג עד כמה הם מרוצים מהמעסיק שלהם באופן כללי. העובדים מתבקשים גם לדרג את המנכ"ל שלהם וכן את המאפיינים העיקריים של מקום העבודה הכוללים: הזדמנויות פיתוח קריירה, שכר והטבות, איזון בין העבודה לחיים הפרטיים, ההנהלה הבכירה ותרבות וערכים. עובדים גם נשאלים אם הם היו ממליצים על מעסיקם לחבר והאם התחזית העסקית של המעסיק לשישה חודשים הקרובים היא חיובית, שלילית או שאין להם דעה בנושא.

שלושת המקומות הראשונים ברשימה של 2020 מוחזקים על ידי HubSpot, אחריה Bain & Company ו- DocuSign, בהתאמה.

פוליטיקה ואיטיות בהחלטות

ההידרדרות של פייסבוק מגיעה על רקע שערוריית קיימברידג' אנליטיקה, אשר נחשפה במרץ 2018, אז נודע כי חברת הייעוץ הפוליטי קיבלה גישה לנתונים של 87 מיליון משתמשי פייסבוק תוך הפרת פרטיותם. פייסבוק גם נקנסה ב-5 מיליארד דולר על חלקה בפרשה.

מצבה של החברה הושפע גם מארבע חקירות של הרשויות להגבלים עסקיים בארה"ב וקריאות לרגולציה על ענקית המדיה החברתית. הדירוג של גלאסדור לשנת 2020 מראה שהעובדים כבר לא רואים בפייסבוק מקום עבודה אטרקטיבי כפי שהיה בעבר. מיד לאחר שערוריית קמברידג' אנליטיקה התקשתה פייסבוק לגייס בוגרי אוניבסיטאות, כך סיפרו במאי אנשים מצוות הגיוס של פייסבוק ל-CNBC.

בצד התלונות, העובדים של פייסבוק הלינו בגלאסדור על כך שהחברה כעת "איטית בקפדנות יתרה" בכל הקשור לקבלת החלטות בענייני פרטיות בגלל חלקה בשערוריות הרבות בנושאים אלו בשנתיים האחרונות. העובדים גם התלוננו כי פרויקטים עם פרופיל גבוה נגועים בפוליטיקה וכי קיים חוסר איזון בין העבודה לחיים הפרטיים.

עם זאת, למרות הצניחה בדירוג, פייסבוק נותרה הרבה מעל הממוצע בדירוג מקומות העבודה הטובים ביותר של גלאסדור שעומד על 3.5 נקודות. בצד היתרונות שציינו העובדים בחברה נכללו התרבות הארגונית, הכישרון של האנשים בחברה, ההטבות והשכר.

פייסבוק לא הייתה חברת הטכנולוגיה היחידה שירדה בדירוג. כאמור, גם גוגל צנחה בשלוש נקודות, ונחתה במקום ה-11 עם ציון כולל של 4.5. אפל צנחה ב-13 מקומות – למקום ה-84 – ואמזון שוב לא הצליחה לחדור לרשימת 100 החברות הטובות ביותר.

רוצים לעבוד בארצות הברית? אלו החברות עם המשכורות הכי גבוהות

מה המשרות הכי טובות ל-2019

רוצים לחסוך בפיקדון? מלאו פרטים, ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

ענת גלעד

ענת גלעד

ענת עורכת וכותבת זה עשור בעיתונות הכתובה - ידיעות אחרונות ומעריב. תחומי העניין העיקריים שלה - רווחה, זכויות עובדים, קריירה, משפט.
הצטרפה למערכת הון בתחילת 2019.

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות