fbpx
רכב ותחבורה

קורקינטים בתל אביב - הכל על אפליקציות הקורקינטים החשמליים

מעודכן ל-09/2020

קורקינטים בתל אביב - הכל על אפליקציות הקורקינטים החשמליים

אומנם הקורקינטים משתלטים על העיר (וגם על ערים מרכזיות באירופה), אך יש מקומות ברחבי העולם שמשליכים אותם לאוקיינוס. מה ההבדלים בין ישראל לשאר העולם; איזה אפליקציות הן הטובות ביותר, והאם הקורקינטים יהפכו לכלי התחבורה המועדף בתוך הערים?

עדכון חשוב - בדקו את האותיות הקטנות. חברות הקורקינטים העלו מחירים בימים בהם היה ביקוש גדול - אם אתם תחת "מנוי" (הטענתם בסכום מראש) יהיה לכם קשה לשים לב - צריך לבדוק.


הקורקינטים הפכו לכלי תחבורה מאוד שימושי בעיר פקוקה וחסרת חניה כמו תל אביב. למעשה, כיום, שירותי השכרת הקורקינטים עקפו בהיקף השימוש את שירותי השכרת האופניים. זה זמין יותר, זה נוח יותר, זה זול יותר. עם זאת, יש עדיין שמעדיפים את האופניים (הרחבה על שירותי השכרת האופניים)

במדריך זה נביא את החברות העיקריות הפועלות בתחום ומה צריך לדעת עליהן. אפליקציות הקורקינטים משתלטות על העיר ומאפשרות לכל אחד עם טלפון חכם למצוא את הקורקינט הקרוב עליו ולפעמים גם לקבל החזר על הטענה. אז מה ההבדלים בין החברות?

תוכן עניינים; ניתן להקליק על הקישור הרלבנטי

Bird

החברה האמריקאית שנכנסה לאחרונה לשוק הישראלי היא אולי הידועה בתחום השכרת הקורקינטים החשמליים. הרישום אליה הוא באמצעות אפליקציית מובייל המאפשר לאתר את הקוקינטים הקרובים ולשכור אותם. המחיר הוא 5 שקלים לנסיעה ועוד 0.55 ש"ח על כל דקה. באופן רשמי הם מיועדים רק לבני 18 אך לא ברור כיצד מתבצעת האכיפה.

ההטענה היא באמצעות מודל שיתופי שבו משתמשי האפליקציה יוכלו להטעין את הקורקינטים הקרובים לביתם בדירתם. עבור כל קורקינט מקבלים עד 70 שקל, 20 שקל לקורקינט. תלוי במיקום ובמצב הסוללה

הם החלו בשיתוף עם אגודת הסטודנטים שלאוניברסיטת תל אביב ולאחר מכן הם הורחבו למקומות נוספים. מספר המשתמשים נאמד ב-15 אלף

מחיר: 5 שקלים לנסיעה ו-0.55 שקל על כל דקה נוספת.

מאוקטובר 2019 החלה החברה לגבות 60 אגורות לדקה בימים ובשעות שבהם אין תחבורה ציבורית

אפשרות הטענה: של המשתמשים, 20 שקל לקורקינט, עד 70 שקל, תלוי במיקום ובמצב הסולל

Lime

גם חברת LIME מציגה מודל שיתופי ובו משתמשי האפליקציה יכולים להטעין את הקורקינטים בביתם ולהרוויח עד 71 שקלים. בליים המחיר הוא 5 שקלים עבור פתיחת הנעילה כשכל דקה עולה בין 0.45 ל-0.6 ש"ח לדקה תלוי מיקום וזמנים. גם כאן יש הגבלת גיל מגיל 18. אם אתם מצליחים לזמן חבר לנסיעה גם תקבלו קופון על סך 11 שקלים. החברה מחלקת קסדות.

החל ממאי 2020 LIME מחילה מודל תמחור דינאמי, כלומר המבוסס על משתנים כגון מיקום הקורקינט ושעות העומס בתל אביב.

מחיר לביטול נעילה הינו 5 שקלים כשהמחיר לדקה נע בין 0.45 ל-0.6 שקל לכל דקה. במקביל יוצאת החברה גם במבצע "ליים פאס" - תשלום של 28 שקלים עבור שימוש שבועי המאפשר פטור משחרור הנעילה.

אפשרות הטענה: המשתמשים מטעינים בביתם, מקבלים החזר עד 71 שקלים

Wind

נכון לאמצע 2019 כבר פרוסים ברחבי העיר 250 קורקינטים ואלו צפויים להגיע ל-1500 עד סוף השנה. WIND עברה למודל ללא תשלום על ביטול הנעילה אך כל דקת נסיעה עולה שקל אחד. גם כאן השימוש הוא באמצעות אפליקציה המאתרת את הקורקינטים ומספקת קוד. להבדיל מהאפליקציות האחרות, ההטענה נעשית על ידי החברה ולא על ידי המשתמשים באפליקציה. בינתיים הרכיבה היא עד שמונה בערב בלבד.

מחיר: 1 שקל על כל דקה

אפשרות הטענה: החברה מטעינה

Leo

בעלי אינווקים חברו לאייל ברקוביץ', כדורגלן העבר ומנחה הטלוויזיה בהווה, לחברת השכרת קורקינטים חשמליים חדשה. החברה, שהחלה לפעול במרס 2019, מתעתדת לצאת מגבולות תל-אביב-רמת גן הבטוחים גם לחיפה ולאילת ואף לצאת מגבולות הארץ, בין היתר לאוסטרליה, רוסיה וארצות הברית. בגזרת המחיר אין חידוש, חמישה שקלים לנסיעה ועוד חצי שקל על כל דקה. החידוש הוא בשעות הפעילות והחברה הודיעה שבכוונתה לפעול 24 שעות, להבדיל מהחברות היום הפעילות עד עשר בערב לכל המאוחר. ההטענה היא על ידי החברה והקורקינטים מצוידים בסוללה נשלפת. גם כאן יש הגבלת גיל מגיל 18 ואפשר לשריין את הקורקינטים רבע שעה מראש ואף לעצור את הפעילות אם תרצו לשתות קפה.

מחיר: המחיר דינאמי מאד ותלוי מיקום, זמינות ושעות ביום. מחיר ביטול הנעילה נע בין 2 שקלים ל-6.2 שקל. ומחיר לדקה נע בין 0.1 ל-0.66, כך שלדוגמה נסיעה של 10 דקות יכולה לעלות בין 3 שקלים ל-12.8 שקל.

הטענה: על ידי החברה

סיכום

על אף הפתרונות הקלים שמציעים הקורקינטים החשמליים, ההבדלים במחירים מינוריים. ההבדלים קשורים בעיקר לאפשרות הטעינה וההחזרים וההטבות למשתמשים. עוד הבדלים הם בסוגי הקורקינטים ועם כניסתה של ליאו גם בשעות הפעילות. בענף אומרים שהסיבה למחירים הלא תחרותיים היא הביקוש הגדול וההיצע הנמוך בינתיים. כך למשל מהשחקנית החדשה בתחום ליאו נמסר שמכירותיה רק גדלו עם כניסת המתחרות והעלאת המודעות. אבל צריך לזכור שאתם חייבים להרכיב קסדה, לנסוע רק בשבילים הייעודיים ולחנות במקומות סבירים. נזכיר כי בארצות הברית כבר נזרקו קורקינטים לאוקיינוסים. לא תרצו שזה יקרה לכם.

עדכונים:

יולי 2019: אתר The Information מדווח כי ברבעון הראשון של 2019, בירד הפסידה כ-100 מיליון דולר והכנסותיה ירדו ל-15 מיליון דולר

יולי 2019: leo הפסיקה את פעילותה בתל אביב אך לא בערים אחרות

פברואר 2019: מנכ"ל חברת LIME יניב גודר טוען - "הקורקינטיים שלנו הם הקורקינטים השיתופיים הראשונים והיחידים בישראל שתוכננו ויוצרו למטרת רכיבה שיתופית. מדובר בכלים עמידים, חזקים ותיאורטית גם בטוחים יותר לשימוש שאמורים לעמוד בנטל של נסיעות שיתופיות ברחבי העיר לאורך זמן. Lime מייצרת את הקורקינטים השיתופיים שלה ביחד עם Segway-Ninebot, חברת הבת של שיאומי. גם המתחרה Wind משתמשת בקורקינטים של סגווי, ו-Bird בחרה לעבוד עם קורקינטים מוסבים סטנדרטיים של שיאומי".

ינואר 2019: השירות של בירד בינתיים הוא סיפור הצלחה. לבירד על פי הערכות מעל 30 אלף משתמשים. מדובר בהצלחה גדולה לשירות שנובעת ממספר גורמים - מרחקים יחסית קצרים, מזג אוויר נוח, ועיר מישורית. כמו כן, יש שבילים רבים לרוכבי האופניים (באורך של מעל 70 קילומטר).

בירד והשירותים הנוספים מאפשרים נסיעה בשבת בזמן שהתחבורה הציבורית לא פועלת, וזה כמובן גם יתרון גדול.

מה הדגמים של הקורקינטים השיתופיים ומה הכי טוב

קורקינטים חשמליים הוצבו ברחבי העיר תל אביב

תשתיות והסדרה אין אבל עוד חברת קורקינטים שיתופיים נכנסת לישראל

מהפכה בקנסות על רוכבי אופניים וקורקינטים - קסדה חובה לכולם; נסיעה על מדרכה - קנס גדול!

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

דרור ניר קסטל

דרור ניר קסטל

השאר תגובה

4 תגובות

  • קופון ל-WIND נותן נסיעה לחודש הקרוב !
    הקוד
    48HKG6W
    אחרי שמורידים , פותחים את האפליקציה , וכבר בעת הרישום הראשוני עם הטלפון צריך להקליד את זה

  • הורדתי את האפליקציה היחידה של אינוקים. כי ראיתי לפי הכתבה שלך שמשלמים רק 0.75 אגורות לדקה - ללא פתיחה של 5₪
    הגעתי לאפליקציה שיווקית המציעה קניית קורקינטים ללא השכרה. דיברתי עם נציג צ'אט והוא הפנה אותי להורדת אפליקצית leo ride . שם כאמור משלמים 5 שח לפתיחת הקורקינט ו- 0.5₪ לכל דקת נסיעה. אין חדש תחת השמש משאר החברות השונות. מסתבר שהכתבה לא עדכנית כל כך. סתם מאכזב זה הכל.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות