חדשות

תחזית מדד המחירים ביולי - עלייה של 0.1%-0.2%

למדד המחירים המעודכן

מדד המחירים לצרכן בחודש יולי עלה להערכת הכלכלנים ב-0.1%-0.2% 

אחרי שמדד המחירים לצרכן עלה בחודש יוני ב-0.3% בהתאם להערכות הכלכלנים, צופים הכלכלנים כי המדד באוגוסט יעלה ב-0.1%-0.2%.

בנק הפועלים - המדד ביולי עלה ב-0.1% 

כלכלני בנק הפועלים סבורים שמדד חודש יולי עלה ב-0.1% ומדד חודש אוגוסט יעלה ב-0.1% כאשר מדד ספטמר יקזז לחלוטין את העליות האלו ויירד ב-0.2%. "מדדי המחירים של החודשים האחרונים חזרו להיות חיוביים אחרי רצף של חודשים עם מדדים שליליים", כותבים הכלכלנים של הבנק ומסייגים - "אם כי, מדובר בעיקר בהשפעות עונתיות שתרמו לעליות המדד. השפעת המדיניות הממשלתית להפחתת יוקר המחייה באה לידי ביטוי החודש בהוזלה נוספת של מחירי המזון/

"במבט קדימה, נראה שהצעדים עד כה מיצו את השפעתם על האינפלציה, אך לא ניתן לשלול צעדים נוספים ובעיקר אם הממשלה תחליט להפנות את עודפי גביית המסים להפחתת מסים עקיפים/ עליית מחירי שכר - הדירה האטה בחודשים האחרונים ואנו מניחים שקצב עליית שכר -הדירה יתייצב על כ-2% בשנה. מצב שוק העבודה ממשיך להיות טוב, השכר הממוצע עולה וימשיך כנראה לעלות על רקע עליית שכר המינימום החודש לרמה של 4,825 שקלים. אנו מעריכים כי עליות השכר במשק והתייקרות מחירי חומרי הגלם בעולם יביאו לעלייה הדרגתית באינפלציה. התחזית ל-12 החודשים הבאים - 0.8%.

"השפעה על המדיניות המוניטארית - עליית המדד הייתה די דומה להערכות המוקדמות, ונראה שמכלול הגורמים שציינו ימשיכו להעלות את האינפלציה לכיוון היעד. מבחינה זו המדד תומך באי - שינוי בריבית. המשך העלייה במחירי הדירות מחזקת את הערכתנו שבנק ישראל לא ינקוט בתקופה הקרובה במדיניות של הרחבה מוניטארית נוספת (מעבר לרכישות המט ” ח). ריבית בנק ישראל צפויה להיוותר ברמתה - 0.1% לפחות עד סוף השנה".

הראל - מדד יולי עלה ב-0.2%

בקבוצת הפיננסים והביטוח, הראל סבורים שמדד המחירים לצרכן עלה בחודש יולי ב-0.2%. להערכת כלכלני הראל בחודש אוגוסט המדד יהיה ללא שינוי וב-12 החודשים הקרובים המדד יעלה ב-0.7%.  בהראל מדגישים את שוק הדירות - הכמות המבוקשת של דירות חדשות גדלה ב-4% ביוני (על פי נתונים מנוכה עונתיות) ב-12 החודשים האחרונים נרשמה עלייה בכמות המבוקשת של דירות חדשות, למרות העלייה בריבית למשכנתאות. לעומתן, מספר הדירות החדשות שנותרו למכירה ביוני נשאר כמעט ללא שינוי, והוא גבוה ב-10%  בהשוואה לרמה ביוני אשתקד".

בהראל סבורים שמדדי הדיור יעלו בשיעור יחסית גבוה בחודשים הבאים (לפחות ביחס למדד המחירים לצרכן). מדד תשומות הבנייה צפויה לעלות בשלושת החודשים הבאים ב-0.2%; מדד  מחירי הדירות בבעלות יעלה להערכתם ב-0.7% ( לעומת 1.2% בתקופה המקבילה אשתקד); מדד הדיור (סעיפי הדיור ובעיקר סעיפי מדד שכר הדירה) יעלו להערכתם בשלושה החודשים הקרובים ב-1.4% (ביחס ל-1.85 בתקופה המקבילה).

גם בלידר סבורים שהמדדים הקרובים יהיו נמוכים ואף שליליים. יונתן כץ סבור שמדד המחירים בשלושת החודשים הקרובים יירד ב-0.1%, אך בהמשך צפוייה עלייה, כאשר ב-12 החודשים הקרובים מצפים בלידר לעלייה של 0.7% במדד. כמו כן טוענים בלידר כי קשה לראות שינוי במגמת המחירים בשוק הדירות, וזאת למרות הערכות וציפיות האוצר.

 כדאי לכם לקרוא את המדריך שלנו על קופת הגמל להשקעה – ככה תחסכו הרבה כסף!  ואם תרצו לקבל הצעה לקופת גמל, תמלאו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

מערכת הון

מערכת הון

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות