fbpx
חדשות

VAST Data מגייסת 83 מיליון דולר בסבב רביעי

צוות VAST Data - צילום: יח"צ

מעודכן ל-05/2021

החברה המפתחת פתרונות אחסון משלשת את ערכה בתוך שנה אחת, ומגיעה לשווי שוק של 3.7 מיליארד דולר

חברת VAST Data המפתחת פתרונות אחסון הפותרים את הכשלים שהיו בתחום במשך מספר עשורים, יצאה לסבב גיוס רביעי (Series D) בהיקף של 83 מיליון דולר. את הגיוס מובילה קרן Tiger Global Management, בשווי חברה של 3.7 מיליארד דולר אחרי הכסף – שילוש הערכת השווי של החברה מאז אפריל 2020. סבב הגיוס כלל השתתפות משמעותית של NVIDIA וכמה מן המשקיעים הקיימים בחברה והוא הושפע בעיקר מן השילוב הייחודי שבין אימוץ מהיר של הטכנולוגיה של VAST על ידי הלקוחות ותזרים מזומנים חיובי.

סבב הגיוס מוסיף להון שנצבר בקופת החברה לאחר סבב הגיוס השני והשלישי ומסתכם במאזן ב-230 מיליון דולר, המציבים את VAST כחברה העצמאית המצטיינת הבאה בתחום התשתיות, אשר מכוונת ליצור שיבוש ולשנות את עולם הענן ומרכזי הנתונים מבוססי בינה מלאכותית ברחבי העולם.

הערכת השווי מגיעה לאחר ש- VAST דיווחה לאחרונה על תוצאות שיא וצמיחה באימוץ הטכנולוגיה של החברה על ידי לקוחות, במהלך השנתיים הראשונות לפעילותה של החברה. VAST סיימה את השנה השנייה לפעילותה עם קצב מכירות שנתי של 100 מיליון דולר, עם הכפלה של פי ארבעה בעסקי התוכנה של החברה שנה אחר שנה, ותוך השגת תזרים מזומנים חיובי.

תוצאות אלו יואצו עוד יותר ב-2021 ובשנים לאחר מכן בזכות מודל הצריכה החדש של VAST, המכונה Gemini, המפריד בין מכירות החומרה והתוכנה ומספק ללקוחות יתרונות מסחריים נוספים על מנת להאיץ עוד יותר את אימוץ פתרון האחסון Universal Storage.

Vast Data, אשר הוקמה בשנת 2016 ומוגדרת כחברת חד קרן, ממשיכה להציג נתונים מרשימים וצמיחה מהירה ובתוך כך מתכננת לגייס עד סוף שנת 2021 כ-160 עובדים נוספים לחברה, מהם כ-80 למרכז הפיתוח בישראל. בשנה החולפת גויסו כ-80 עובדים חדשים וכיום מונה החברה למעלה מ-200 עובדים.

VAST Data גיבשה חזון עבור התוכנה שלה, המתרחב הרבה מעבר לגבולות הקלאסיים של אחסון נתונים ומגדיר מחדש כיצד ארגונים עובדים עם מערכות המידע, לומדים ומאמנים מודלים של בינה מלאכותית. מעבר לעידן הטרנספורמציה הדיגיטלית, הפלטפורמה החדשנית של VAST צפויה להוביל בעידן של ניתוח מידע טבעי.

ל-VAST יש כיום כמה לקוחות מן המגזר הפרטי והציבורי, אשר השקיעו למעלה מ-10 מיליון דולר בפתרון Universal Storage. הלקוחות מבצעים השקעות ראשוניות משמעותיות בפתרון של VAST בהיקף ממוצע של מיליון דולר, ובהמשך מרחיבים את ההשקעות הללו באופן משמעותי בתוך זמן קצר. VAST מגדילה את הרווח הגולמי שלה מלקוחות קיימים ב-328% בממוצע.

המודל העסקי של החברה משיג רמות יוצאות דופן של צמיחה בהכנסות, יחד עם יעילות ייחודית בתזרים המזומנים. כאשר משלבים ממוצע מכירות של מיליון דולר וגידול ברווח הגולמי בכל עסקה, הפתרון שהחברה מציעה לשוק מניב הכנסות גדולות יותר עם פחות משאבים. הדבר מאפשר לחברה להתמקד בצמיחה ושירות לקוחותיה ללא צורך לדאוג לגיוס הון נוסף.

רנן חלק, מייסד משותף ומנכ"ל VAST Data, אמר: "רוח החלוציות והחדשנות של הצוות השלנו משפיעים על כל מרכיב במוצר שלנו ובהצלחה העסקית. הם מגדירים מחדש כיצד ניתן לבנות חברה מצליחה. אנו אסירי תודה על הערכת השווי שניתנה היום על ידי Tiger ו-NVIDIA. זוהי הוכחה להישגים שאליהם הגענו עד היום ובסיס לזינוק על ההזדמנויות הבאות שניצבות בפנינו".

ג'ון קורטיוס, שותף ב-Tiger Global Management, הוסיף: "מנוע החדשנות של VAST Data יצר סיפור הצלחה עסקי פורץ דרך המדבר בעד עצמו. אנו נרגשים לחבור אל VAST, אשר משנה את הערך שארגונים מפיקים מן הנתונים שלהם. אנו רואים פוטנציאל אדיר משום שארגונים מאמצים מחשוב מבוסס AI ומוכוון נתונים בכל פן של עסקיהם".

 

 

רוצים לחסוך בפיקדון? מלאו פרטים, ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

ענת גלעד

ענת גלעד

ענת עורכת וכותבת זה עשור בעיתונות הכתובה - ידיעות אחרונות ומעריב. תחומי העניין העיקריים שלה - רווחה, זכויות עובדים, קריירה, משפט.
הצטרפה למערכת הון בתחילת 2019.

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות