fbpx
חדשות

אילת: אושרה בניית 425 דירות במסגרת "מחיר למשתכן"

מעודכן ל-07/2020

הוועדה לתכנון ובניה בעיר אישרה את בנייתו של רובע 2 שיכלול בתים פרטיים, קוטג'ים, דירות גן ודירות גג  

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אילת אישרה את הקמתן של 425 יחידות דיור חדשות ברובע 2 בעיר הפונה אל מפרץ אילת. יחידות הדיור ישווקו לזכאי מחיר למשתכן וכן לרוכשים בשוק החופשי, על ידי היזמים אייל פרץ ועמרם אברהם, שזכו במכרזי מחיר למשתכן ומחיר למשתפר.

בסיום הבנייה יכלול הרובע 529 יחידות דיור בבניה נמוכה עד שתי קומות ובתמהיל מעורב – בתים פרטיים, קוטג'ים, דירות גן ודירות גג. 104 מהדירות כבר נמצאות בשלב בנייה מתקדם, על ידי היזם "האחים אוזן" במסגרת תוכנית מחיר למשתכן. הרובע הוא חלק מהסכם הגג שחתמה העירייה עם רשות מקרקעי ישראל בשנת 2017 והוא מפותח בידי החברה הכלכלית כחברה מפתחת עבור רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון.

מדובר באחד משני הרובעים האחרונים אשר משלימים את מתחם השחמון באילת, שבנייתו החלה בשנות ה-90 של המאה הקודמת. מתחם השחמון, הקרוי על שם נחל שחמון העובר בעיר וחוצה בין המתחם לבין שכונות העיר הוותיקות, יכלול בסיום פיתוחו כ-9,000 בתי אב – מחצית מסך בתי האב בעיר אילת.

ממנהל ההנדסה בעיריית אילת נמסר כי בניית הרובע צפויה להתבצע במסלול מהיר: לפי ההערכות ובהתבסס על קצב העבודה המשותף עם היזמים, היתרי הבנייה צפויים להימסר עוד בשנת 2020 והרובע כולו צפוי להיבנות, להימסר ולהיות פעיל באופן מלא, כולל פיתוח תשתיות ומבני ציבור, תוך 5 שנים.

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, בירך על אישור הוועדה: "אני גאה להעניק למשפחות צעירות, הזדמנות לדיור איכותי ובהישג יד הצופה לנוף הייחודי של מפרץ אילת. מדובר באירוע מכונן – בפעם הראשונה היתרי בנייה לרובע שלם מאושרים כיחידה אחת. אישור הוועדה הוא חלק ממכלול התרחשויות מרגשות שצפויות באילת בשנים הקרובות – שדרוג רצועת החוף, יצירת מוצרי תיירות לקהלים חדשים על בסיס איכויות המדבר וים סוף, פיתוח שטחו המתפנה של שדה התעופה, פינוי הנמל הצבאי, התחדשות לב העיר וזו רק רשימה חלקית".

מהנדס העיר אסף אריכא הוסיף: "צוות מינהל ההנדסה והוועדה המקומית אילת ממשיכים לפעול במרץ, גם ובמיוחד בתקופת הקורונה, כדי לאפשר אווירה עסקית אטרקטיבית ליזמי נדל"ן במטרה להמשיך את תנופת פיתוח העיר וכדי להניע את הכלכלה המקומית. תקופת הקורונה היא התקופה הכי מתאימה לתת שירות מצוין ודל בבירוקרטיה, לקדם תכנון ורישוי ולאפשר ליזמים וקבלנים לעמוד מוכנים לתחילת עבודות. אנו רואים בשוק הבנייה והתשתיות כמנוע כלכלי ויש לנו את הכלים הנדרשים להניע אותו".

דליית אל כרמל: אושרה להפקדה תוכנית להקמת שכונה הכוללת 2,500 יחידות דיור וקריית חינוך

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה: מרכז עירוני ברמלה, 120 דונם של דירות ומשרדים

רוצים לחסוך בפיקדון? מלאו פרטים, ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

ענת גלעד

ענת גלעד

ענת עורכת וכותבת זה עשור בעיתונות הכתובה - ידיעות אחרונות ומעריב. תחומי העניין העיקריים שלה - רווחה, זכויות עובדים, קריירה, משפט.
הצטרפה למערכת הון בתחילת 2019.

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות