fbpx
חדשות

אלה השירותים המבוקשים ביותר בפייבר בשנת הקורונה

מעודכן ל-04/2021

כיצד השפיעה המגפה העולמית על נתוני החיפוש מזירת המסחר של Fiverr? החברה פרסמה את נתוני השנה האחרונה, הכוללים גידול של 117% בתחום בניית אפליקציות של משלוחי אוכל, וזינוק של 106% בביקוש לעיצוב חולצות טי לפי הזמנה היכנסו לקרוא את הרשימה המלאה

השנה האחרונה הייתה רבת תהפוכות לעסקים קטנים – בעקבות הסגרים והמגבלות והמעבר המתחייב לעבודה מרחוק. חברת fiverr אינטרנשיונל בע"מ (פייבר), המספקת פלטפורמה אינטרנטית המחברת בין עסקים לבין פרילנסרים המציעים שירותים ביותר מ-400 תחומים ובלמעלה מ-160 מדינות, מפרסמת היום את מדד הצרכים הגלובלי לעסקים קטנים – הכולל את שירותי האונליין המבוקשים ביותר באתר לפי מדינות. המדד המתפרסם פעמיים בשנה מדגיש את מגוון השירותים השונים שבעלי עסקים ציינו כשירותים שיסייעו להם להצליח בעולם המקוון. הרשימה מבוססת על נתוני החיפוש והדאטה של פייבר.

המדד, המתפרסם זו השנה השלישית, מנתח נתונים ממיליוני חיפושים שנעשו בפלטפורמת Fiverr. השירותים שעסקים קטנים מחפשים ומילות החיפוש שבהן הם משתמשים מאפשרים לחזות את השירותים החשובים, את המגמות הבולטות ומה צופן העתיד עבור עסקים קטנים.

בעקבות הסגרים שכפתה מגפת הקורונה, וסגירת העסקים שנבעה מכך, נאלצו רבים מהעסקים  לעבור טרנספורמציה דיגיטלית כדי לשרוד. גם כיום, שנה מפרוץ המגפה, עסקים רבים עדיין פועלים באופן מקוון או תחת מגבלות על מפגשים פיזיים עם לקוחות.

כאשר בוחנים את השירותים שזכו לגידול משמעותי בשיעורי החיפוש בחצי השנה האחרונה, ניתן להבחין בחמש מגמות עולמיות. מתברר שאלה הם התחומים שבהם עסקים קטנים ויזמים מיקדו את מאמציהם במטרה לבנות מחדש את העסק, לשנות מסלול או לצאת לדרך חדשה.

יצירת נוכחות דיגיטלית לעסק: עם אמזון, Shopify, או WordPress, עסקים קטנים חיפשו דרכים ליצור נוכחות דיגיטלית או לשפר אותה:

Amazon virtual assistant, גידול של 778%

עיצוב חנות עם Shopify, 302%

Shopify sales funnel, 103%

עיצוב אתרים ב-Wix, 102%

התאמת תמות ב-Wordpress, 63%

בנייה מחדש: שנה מפרוץ המגפה, עסקים קטנים רבים התמקדו בבנייה מחדש של העסק, תוך שימת דגש על ניהול פיננסי ושיפור רווחיות. כך למשל, מסעדות רבות החליטו לבנות אפליקציות משלוחים משלהן, כדי להימנע מתשלום עמלות לאפליקציות משלוחים. כך התבטאו נתוני פייבר בתחום זה:

דרישה לבניית אפליקציות משלוחי אוכל – גידול של  117%

דרישה לבניית אפליקציות בתחום מימון המונים – גידול של 115%

דרישה לבניית אפליקציות של ניהול חשבונות עם Quickbooks, 83%

דרישה לבניית אפליקציות של הנהלת חשבונות – גידול של 40%

דרישה לבניית אפליקציות ראיית חשבון – גידול של 33%

 

יצירת הכנסות בדרך יצירתית: אנשים יצירתיים שראו עד כה בכישרון שלהם תחביב בלבד או דרך להשלמת הכנסה, הפכו בשנת הקורונה את כישרונם לעסק בפני עצמו. מגמה זאת ניכרת במיוחד בתחום האופנה.

קידום מכירות עם Teespring – גידול של 111%

עיצוב חולצות טי לפי הזמנה – גידול של 106%

עיצוב בגדים – גידול של 56%

אופנת רחוב – גידול של 48%

דיגיטציה של רקמה – גידול של 46%

פתחו דף חדש: שפע הזמן שהתפנה בעקבות הסגרים בשילוב צורכי השעה הכלכליים, עוררו ברבים  תכונות  של יזמות וחדשנות, כפי שניתן לראות מהגידול במספר החיפושים אחר שירותים הקשורים להקמת עסק חדש. בין היתר חל גידול ניכר בדרישה תחומים אלה:

עיצוב כרטיסי ביקור – גידול של 106%

דגמי מוצרים – גידול של 89%

סימנים מסחריים – גידול של 82%

סקרי שווקים – גידול של 54%

בניית זהות מותג – גידול של 32%

טכנולוגיות חדשות: התהפוכות הרבות שהתחוללו בעולם העסקים הובילו בעלי עסקים לבחון טכנולוגיות חדשות וותיקות, שיסייעו להם בניהול תהליכי עבודה ותהליכים עסקיים אחרים.

Getresponse, 91%

Elementor Pro, 89%

Cash App, 83%

Divi, 50%

Autocad, 32%

בארה"ב ניתן לראות כי העסקים שעברו לפעילות אונליין מנסים כעת לנצל את היתרונות של כלים כגון גוגל אנליטיקס (גידול של 283% במספר החיפושים) כדי למדוד את תעבורת האינטרנט בעסקיהם ולדווח עליה. יזמים מנסים להפוך את חלומותיהם למציאות עם הכלים הנכונים, כגון כלי לכתיבת תכנית עסקית (גידול של 150% בחיפושי אחר כותבי תכניות עסקיות). על פי לשכת מפקד האוכלוסין של ארה"ב, אמריקאים מקימים כיום עסקים חדשים בקצב המהיר ביותר זה עשור. הרבה מגמות לבוש חדשות התפתחו השנה, מלבוש בצבע אחד בלבד, הדפסי טאי-דאי או בגדי בית נוחים בעיצוב יוקרתי (גידול של 79% בחיפושים אחר יצרני בגדים).

בישראל חלה צמיחה של 146% בחיפושים בנושא שירותי בניית אפליקציות לניידים, 80% צמיחה בתרגומים לעברית ו- 78% צמיחה בשירותי שיווק דיגיטלי.

סמנכ"לית התפעול של Fiverr, הילה קליין, מסרה עם פרסום הנתונים: "למרות שהשנה האחרונה הייתה שנה של עליות ומורדות, נוכחנו לדעת שאנו חזקים וחסינים יותר משחשבנו. הרוח היזמית לא נעלמה וטכנולוגיות משמשות את העסקים בדרכים חדשות וחדשניות. אנשים מגלים יצירתיות רבה מתמיד, והכי חשוב, ההתאוששות נראית באופק".

אלו השירותים המבוקשים ביותר בפייבר בישראל ובעולם

מה זהפייבר ואיך הוא יכול לעזור לכם להרוויח כסף כפרילאנסרים – וגם לחסוך?

 

רוצים לחסוך בפיקדון? מלאו פרטים, ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם

  קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


  על המחבר

  ענת גלעד

  ענת עורכת וכותבת זה עשור בעיתונות הכתובה - ידיעות אחרונות ומעריב. תחומי העניין העיקריים שלה - רווחה, זכויות עובדים, קריירה, משפט.
  הצטרפה למערכת הון בתחילת 2019.

  השאר תגובה

  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות