fbpx
מדריכי בנקאות

העברה בנקאית - כמה זמן זה לוקח, איך מקבלים העברה בנקאית מחו"ל ומה העמלות

חשבון בנק, קרדיט: shutterstock
מעודכן ל-11/2019

אם אתם מקבלים סכום כסף כלשהו בהעברה בנקאית, יש כמה אופציות - אם מדובר באותו בנק שלכם תקבלו אותו מיד, אם מדובר בבנק אחר בארץ, לרוב תקבלו אותו עד יום עסקים שלם. בסופי שבוע, כשהבנקים לא פועלים, תצטרכו לחכות עד יום ראשון. אם ההעברה לא דרך האינטרנט ההעברה היא עד 3 ימי עסקים.

 

איך מעבירים העברה בנקאית מחו"ל

אבל מה לגבי העברה בנקאית מחשבון בחו"ל?

לרוב, בבנקים נותנים הערכת יתר של 1-7 ימי עסקים, אך הלכה למעשה הם עד שלושה ימי עסקים ואפילו יום אחד. הזמן תלוי בשני גורמים, הבנק המקבל ומקום הבנק המשלם.

העברת מטבע חוץ מחו"ל לארץ מתבצעת באמצעות מערכת הסוויפט (swift) - מערכת תקשורת בין בנקאית מאובטחת.
בנק החבר ברשת הסוויפט מזוהה בקוד ייחודי המורכב מ-8 או 11 סימנים.

תידרשו למסור את הקוד של הבנק במערכת זו ואת קוד המסלקה של סניפכם. אותו תמצאו באתר הבנק. תצטרכו לספק את מספר החשבון, קוד הסניף וקוד הבנק. לצד מספר ביקורת בן שני תווים שתקבלו מהבנק וקוד המדינה il

העברה המגיעה מחוץ לישראל, חייבת לכלול מידע על הצדדים לפעולה, כמפורט ::

  • פרטי הגורם השולח מחו"ל – שם השולח, מספר חשבונו ומענו.
  • פרטי מקבל הכספים בבנק– שם הלקוח ומספר חשבון בבנק.

אם שכחתם אחד מהפרטים, הכסף לא יועבר.

רנטות או פנסיות המגיעות לכם מבוקשות על ידי הבנק. גם

כיצד מעבירים העברה בנקאית לחו"ל

גם ההעברה נעשית בכל הבנקים הגדולים בישראל במערכת הסוויפט. צריך לצרף את

  • שם הבנק וכתובתו המדייקת באותיות לועזיות
  • שם המוטב באותיות לועזיות
  • מספר חשבון המוטב
  • פרטי התשלום
  • שם המעביר באותיות לועזיות

בהעברות מט"ח ב-Swift לחשבונות ברוב מדינות אירופה. יש לציין את חשבון המוטב לפי תקן IBAN).

​International Bank Account Number) IBAN) - הוא סטנדרט בינלאומי (ISO 13616) לזיהוי חשבונות בנק. השימוש ב-IBAN מאפשר עיבוד אוטומטי של עסקאות (STP), מבטיח נכונות נתונים ותורם לסטנדרטיזציה.

מס

למעט מקרים מיוחדים, מחויבים הבנקים על פי פקודת מס הכנסה לנכות מס במקור בשיעור של 25% בכל מקרה בו מתבצע תשלום לתושב חוץ באמצעותו.

סכום ההעברה

ברוב הבנקים אפשר להעביר עד 100 אלף שקל בהעברה יחידה, סכום ההעברה באינטרנט הדורש את אישור הנבק משתנה בין הבנקים השונים. גם הסכום החודשי משתנה למשל 300 אלף שקל בחודש בפועלים לעומת 700 אלף בלאומי..

עמלות

העברה בנקאית באינטרנט  נחשבת פעולה ערוץ ישיר והיא בעמלה של 1.39 שקלים  בפועלים עד 1.85 שקלים במזרחי. יש גם מסלולי עמלות שונים המוזילים את הפעולה. למשל מסלול בסיסי – כולל עד 10 ​פעולות בערוץ ישיר ועד פעולה בודדת באמצעות פקיד. מחיר מסלול זה מפוקח על-ידי בנק ישראל ומחירו עד 10 שקלים .או מסלול מורחב –  כולל עד 50 פעולות בערוץ ישיר ועד 10 פעולות באמצעות פקיד.

שיעור העמלות ממט"ח הוא כ-0.20% על הקבלה ועוד 0.20% בערך על ההמרה.

העברה בנקאית לעומת אמצעי תשלום אחרים

העברה בנקאית אומנם דרך מהירה יותר לקבל כסף מדרכים מסורתיות  אך אינה בהכרח  הזולה ביותר. כרטיס אשראי הוא דרך זולה יותר ומהירה יותר, לפחות בארץ משום שבו משלמים בעיקר על דמי הכרטיס. על העברה מחו"ל או לחו"ל יש להביא בחשבון את עמלות ההמרה לפי הכרטיסים השונים. צ'ק יכול להיות אופציה אך לרוב  הבנק נדרש לאמת צ'קים מחו"ל והעמלות גבוהות. למעביר אופציה מצוינת היא פייפאל, פחות למזדכה, למשל על משיכה של מתחת ל-1000 שקל לחשבון הבנק ישלם המקבל 8 שקלים. אפליקציות התשלומים של הבנקים עדיין לא מקבלות כסף זר וגם מוגבלות בסכומים שניתן להעביר. שליחת מזומן בארץ מתחיילה רק בעמלה של 15 שקלים. לאחרונה נוספו גם כרטיסים נטענים לעובדים שאין להם חשבונות בנק.

העברה בנקאית אם כן היא לא האופציה הזולה ביותר  וכבר יש אופציות נוחות ממנה, הן לתשלומים בארץ והן בעולם. אבל היא נוחה יותר לתשלומים קבועים יותר למי שאינו בעל עסק. גם מבחינת רמת אבטחה יש לה יתרונות כי היא מאמצת את תקני האבטחה המחמירים בעולם.

טעות בהעברה בנקאית - איך מקבלים את הכסף חזרה, האם מחויבים להחזיר

PayKey  - העברת כספים דרך הוואטסאפ

מלאו פרטים וקבלו הצעה  אטרקטיביות לניהול חשבון ניירות ערך.

 

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

דרור ניר קסטל

דרור ניר קסטל

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות