fbpx
ביטוח

הר הביטוח - ככה תעשו סדר בביטוחים

קרדיט: shutterstock
מעודכן ל-03/2019

הר הביטוח - ככה תעשו סדר בביטוחים!

מעטים יודעים איזה ביטוחים יש להם, מעטים יודעים אם הביטוחים האלו חופפים - כלומר, אם יש להם שני ביטוחים זהים; מעטים מבינים שיש להם אפשרות לחסוך הרבה כסף בביטוחים – פשוט לבטל את הכפילויות ולבדוק את הביטוחים הקיימים (ביטוח משכנתא, ביטוח חיים, ביטוח בריאות ועוד). מסתבר שיש סיכוי טוב (אפילו טוב מאוד) שאם תבדקו ותשוו בין הביטוחים השונים, תוכלו לחסוך הרבה כסף ומבלי לפגוע בזכויות שלכם!

נתחיל בבעיה הראשונה – איזה ביטוחים יש לנו בכלל, איך אנחנו יודעים על מה אנחנו משלמים את הכסף? ובכן, יש פתרון – רשות שוק ההון במשרד האוצר השיקה אתר - "הר הביטוח", שיאפשר לכולנו לעשות סדר בבלגן הביטוחים. השרות באתר הוא בחינם.

לכניסה לאתר הר הביטוח

כל מה שצריך לעשות הוא  להקליד פרטים מזהים, ואז תקבלו דרך הממשק באתר  את כל הביטוחים (התקפים) שרשומים על שמכם. כל סוג של ביטוח בכל חברת ביטוח אמור לקפוץ ברשימה, וזה כולל – ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח משכנתא, ביטוח בריאות, ביטוח חיים, ביטוח סיעודי, ועוד.

ככה פשוט תוכלו לדעת אם יש לכם ביטוחים כפולים! וככה תוכלו לבטל אם יש לכם ביטוח כפול. כלומר, אם בטעות ביטחתם פעמיים את הדירה או שיש לכם שני ביטוחי חיים – הרי מדובר בכפל ביטוחי כנראה  מיותר. אך צריך להיזהר , יש למשל ביטוחי  בריאות שנראים על פניו דומים אך הם לא זהים. כלומר, יש בהם חפיפה מסוימת, אבל לא מלאה, ואז ביטול של אחד הוא אולי צעד נכון, אבל צריך לדעת שברגע שאין חפיפה מלאה, יש גם חשיפה, אנחנו מאבדים חלק מהביטוח הקיים. עם זאת, בקשר לביטוחי בריאות חשוב לדעת שבמקרים רבים יש לאנשים ביטוח בריאות פרטי לצד ביטוח בריאות שהם עשו דרך קבוצה (דרך מקום העבודה), ואז בהחלט ייתכן מצב שמדובר בביטוח מיותר.

כפל ביטוחים - מה לבדוק?

כפל ביטוחים זו סוגיה מאוד מעניינת וגם מורכבת – מצד אחד אנחנו רוצים לחסוך את הכפל הזה, אך מצד שני – צריך לוודא שאכן מדובר בכפל.  קיימים שני סוגים של ביטוח -  פיצוי ושיפוי. ביטוח פיצוי מקנה למבוטח סכום  קבוע מראש, ואז אם יש שני ביטוחים מקבלים את שני הפיצויים (לרוב, כפוף בהגדרות הפוליסה). ביטוח שיפו הוא בעצם שיפוי בגין נזק ואז אם יש לכם שני ביטוחים כאלו, לא תקבלו סכום כפול מהביטוח. פשוט שני הביטוחים יחלקו ביניהם את השיפוי – הנזק השוטף שלכם הוא בכפילות.

הכפילות המיותרת הזו נובעת מכמה סיבות – סיבה ראשונה: אתם פשוט לא יודעים מה יש לכם, לא זוכרים, ומציעים לכם אז אתם קונים (במיוחד שמלחיצים אתכם שזה במבצע)

סיבה שנייה – ביטוח שנעשה בעבודה וביטוח פרטי. סיבה נוספת היא סוכנים שדוחפים לכם ביטוחים שאתם לא צריכים, וסיבה אחרת היא פשוט חוסר הבנה – אתם לא יודעים שזה אותו המוצר, וזה קורה במקרים רבים, במיוחד בכפל ביטוח בריאות – יש ביטוח בריאות של קופת החולים, יש ביטוחי שב"ן (שירותי ביטוח נוספים) של קופות החולים, יש ביטוח בסיסי של המדינה, ויש ביטוח פרטי. אתם באמת חושבים שמישהו יודע בדיוק על מה הוא מבוטח? אפילו סוכני הביטוח לא בקיאים בכל פוליסה ומה היא כוללת, למרות שאחרי הרפורמה והפיכת הביטוח בריאות למכשיר אחיד, זה כבר הפך לפשוט יותר.

במקרים רבים קיימת חפיפה מסוימת בין ביטוח בריאות פרטי ובין הביטוח המשלים של קופת החולים. זה עדיין לא אומר בהכרח שאתם צריכים לבטל את הכפילות – צריך לבדוק, כאשר אם מצבכם הבריאותי הורע בתקופה שבין הסדר הביטוח ועד הבדיקה, לא בטוח שכדאי לבטל – כל מקרה לגופו.

כפילות בביטוח בריאות מתרחשת גם בין ביטוח קבוצתי במסגרת העבודה ובין הביטוח הפרטי, וגם – כשיש לכם שני סוגים של ביטוח בריאות פרטי. גם כאן, צריך לוודא שיש חפיפה גדולה או מלאה לפני שמבטלים, וגם כאן – לא בכל מצב כדאי לבטל.

כפל ביטוחי נוסף הוא בביטוח אובדן כושר עבודה. במקרים רבים יש  ביטוח אובדן כושר עבודה במסגרת קרן הפנסיה ובמקביל יש ביטוח פרטי. אמנם מדובר בביטוחים שונים, אבל עם תחומי חפיפה רחבים, כשברוב המקרים ניתן  להמיר את ביטוח אובדן כושר העבודה הפרטי בביטוח אובדן כושר עבודה משלים (משלים לכיסוי שבקרן פנסיה).

 

 

 

להוזלה בביטוחים - לחץ כאן!

מעבר לפרישה של כל הביטוחים שיש לכם, השירות ב"הר הביטוח" ייתן לכם גם לבחון את מחירי הפוליסה ולהשוות אותם דרך שימוש במחשבונים שונים, להצעות אחרות של חברות הביטוח.

בהר הביטוח, תוכלו גם לבדוק את כל הפרטים על קרוב משפחה שנפטר, וזה כמובן חשוב מאוד – ראשית, אין כמובן טעם לשלם ביטוחים אישיים על מישהו שנפטר , ושנית כך תוכלו לממש את הפוליסה, אם מדובר בביטוח חיים, וכך תוכלו לשנות את בעל הפוליסה (במקרה הצורך)

הממשק של משרד האוצר חדש, וייתכן שעדיין לא מושלם. אז לא צריך להתייחס אליו כתורה מסיני. אמנם הממשק מתבסס על נתונים שוטפים שמעבירות חברות הביטוח, אך ייתכן שפוליסות לא מתעדכנות (אינן מופיעות ברשימה) בגלל טעויות, בגלל רישום שגוי של תעודת זהות, ועוד.

כך או אחרת, באתר הר הביטוח ניתן לקבל מידע אודות כ-30 מיליון פוליסות ביטוח, שעליהם מוציא הציבור בארץ כ-60 מיליארד שקל!  אגב, הוצאות הביטוח במשפחה ממוצעת מסתכמות ב-2.500 שקלים!

המידע באתר הר הביטוח יתעדכן פעם בחודש, על פי מידע שיגיע מחברות הביטוח .חשוב להבהיר - בדומה להר הכסף שמספק מידע על כספי חשבונות הפנסיה, המידע בהר הביטוח מאפשר להבין איזה ביטוחים יש לכם , אך בקשר למידע הכספי, הרי שהמידע הנכון הוא מה שנמצא במערכות של חברת הביטוח. בהר הכסף התברר שחלק מהמידע לא נכון, אך עצם קיום החיסכון הפנסיוני מאפשר לבדוק גם מול החברה עצמה ולהבין כמה כסף יש לכם בחיסכון. באותו אופן, אל תבטחו לחלוטין במידע בהר הביטוח, עם המידע הזה, תפנו גם לחברת הביטוח להצליב את הנתונים, וייתכן מאוד שתקבלו מהחברה נתונים אחרים.

איזה  סוגי פוליסות ביטוח יוצגו בהר הביטוח?

ביטוח חיים: ביטוח חיים יכול להיות עם חיסכון וללא חיסכון (ביטוח ריסק). ביטוח חיים עם חיסכון היא בעצם פוליסת ביטוח חיים פרט שאינה חיסכון פנסיוני, הכוללת כיסויים ביטוחיים למקרה מוות ולמקרה אבדן כושר עבודה, כשלצד הביטוח יש פשוט חיסכון.

ביטוח למקרה מוות (ללא חיסכון) : ביטוח המעניק למוטבים של  המבוטח שנפטר או ליורשיו את סכום הביטוח כפי שנקבע בפוליסה. פוליסות אלו הן גם חלק ביטוחי משכנתא (הבבנק המלווה מחייב את המלווה לעשות ביטוח משכנתא  - ביטוח חיים שמבטיח את הבנק למקרה של חלילה מוות; אגב, הבנק מחייב גם ביטוח מבנה כחלק מביטוח משכנתא).

ביטוח חובה: פוליסת ביטוח רכב חובה המכסה נזקי גוף, וכל חבות שתחול על המבוטח בשל נזק גוף שייגרם לאדם כתוצאה מהרכב המבוטח.

ביטוח רכב מקיף (רכוש – פרטי) וביטוח צד ג': פוליסת ביטוח רכב. מדובר בפוליסה שמכסה נזקים שנגרמו לרכב או לצד ג'/ צד שלישי כתוצאה משימוש ברכב המבוטח, בהתאם לכיסויים שנרכשו ולסיכונים המנויים בפוליסה.

ביטוח מקיף לדירה: פוליסת ביטוח המכסה נזקים שנגרמו למבנה הדירה ו/או לתכולתה של הדירה, וכל זאת בהתאם ובכפוף לכיסויים שנרכשו, ובכפוף לחשיפות ולסיכונים  שבפוליסה.

ביטוח מקיף לבית עסק: פוליסת ביטוח המכסה נזקים שנגרמו לבית העסק ולתכולתו של בית העסק. גם כאן מדובר על פוליסות שבהן מוגדרים הכיסויים, הסיכונים והחשיפות.

ביטוחי בריאות - מדובר על ביטוח בריאות קפוצתי ומסוג פרט. ביטוח לתאונות אישיות, ביטוחלניתוחים, השתלות, תרופות, ייעוץ ובדיקות, לרבות ביטוח סיעודי, מחלות קשות, טיפול שיניים ועוד.

והבהרה נוספת - ביטוחי חיים שנכללים תחת חיסכון פנסיוני לא יופיעו בהר הביטוח אלא בהר הכסף. הנתונים המוצגים בהר הביטוח לא כוללים מוצרי ביטוח המשמשים כחיסכון פנסיוני, אותם תמצאו בהר הכסף.

טוב אז בדקנו ומצאנו שיש ביטחים כפולים, מה עכשיו?

רגע רגע רגע. לא לרוץ לבטל. ראשית בגלל שהמידע באתר הוא כללי ולא יורד לרזולציות עמוקות של מהות הביטוח. אל תבטלו משהו שאתם לא בטוחים שיש לכם אותו. רק אחרי שתבדקו, תתייעצו, ותבינו שאכן מדובר על פוליסה זהה לחלוטין וביטולה לא יפגע בכם, רק אז - תבטלו. ובהקשר זה, צריך לדעת שפוליסות הביטוח מתחלקות לפוליסות מסוג פיצוי ופוליסות מסוג שיפוי ואם יש ביטוח מסויים שהוא פיצוי ואחר מאותו סוג רק שיפוי - הם לא חופפים. אולי אחד מהם מיותר, אך לא מדובר בחפיפה; גם אם יש שני ביטוחים מסוג פיצווי הם לא בהכרח חופפים, ורק אם קיימים ביטוחים מסוג שיפוי, כנראה שהם חופפים, והנה הסבר מורחב -

פוליסה מסוג שיפו היא פוליסה שמספקת סכום כספי שמטרתו השבת המבוטח למצבו לפני קרות מקרה הביטוח. סכום השיפוי יהיה לכל היותר בגובה הנזק ולא יעלה על סכום הביטוח, וההחזר מותנה בהצגת קבלות על תשלומים שבוצעו בפועל. ביטוחים מסוג שיפוי הם ביטוחי רכב  - אם תהיה חלילה תאונה, נקל החזר  בגובה תיקון הרכב וירידת הערך.  בפוליסות מסוג שיופוי, אם יש כפל ביטוחי הרי שחברות הביטוח יתחלקו בינהם בתשלום ולא תקבל תשלום כפול, ולכן כפל כאן הוא בהחלט מיותר.

פוליסה מסוג פיצוי מבטאת פיצוי כספי שמשלמת חברת הביטוח, בהתאם לפוליסה, ללא קשר להוצאות שהוציא המבוטח בפועל. פוליסה כזו היא ביטוח חיים  שבו המבוטח רוכש פוליסה שמבטיחה לו סכום חד פעמי אותו יקבלו המוטבים במקרה של מוות. בפוליסות כאלו מקבלים תשלום בהתאם לנקוב בפוליסה, בלי קשר למספר הפוליסות הקיימות, כלומר אם יש לכם כמה פוליסות חיים, המוטבים יקבלו פיצוי מלא מכל אחת מהפוליסות - כלומר, אולי מדובר על כפל ביטוחי, אבל זה לא כסף שממש נזרק לפח כמו בכפל ביטוחים בשיפוי - ולהמחשה - אם עשיתם שני ביטוחי רכב לאותו רכב, זה ממש לזרוק כסף לפח.אם עשיתם שני ביטוחי חיים - זה אולי מיותר, אבל יש לביטוח השני ערך - אם חליל יקרה משהו המוטבים נהנים. אז אולי הוא מיותר, אבל כאן צריך לבדוק, את הסכום שאתם מעוניינים לבטח, שאותו יקבלו המוטבים, בעוד בביטוח רכב, אין בכלל שאל ה- הוא מיותר לגמרי, אבל גם כאן, לא לבטל מיד, צריך לבדוק אתץ תנאי הפוליסה, ועדיף להתייעץ עם איש מקצוע - עולם הביטוח לא טריוויאלי, ומה שנראה זהה, לפעמים לא ממש זהה.

ואגב, יש מקרים שהביטוח כולל גם וגם - גם שיפוי וגם פיצוי, וזה נפוץ בין היתר, בביטוחי בריאות.

טוב, אבל האם אני משלם יקר?  איך משווים את המחיר ששילמתי למה שמקובל?

תודה למשרד האוצר שפיתח מחשבונים (טובים) להשוואת ביטוחים  הנה הרשימה -

מחשבון ביטוח חובה לרכב

מחשבון ביטוח דירה

מחשבון ביטוח חיים

מחשבון ביטוח בריאות

פרופ' זיו רייך - התוצאה של הר הביטוח לא תמיד מספקת מידע מלא!

 פרופ' זיו רייך, מסביר ומזהיר שלא לבטל ביטוחים גם אם הם נראים כפולים. "צריך קודם לבדוק עם איש מקצוע ורק לאחר מכן לקבל החלטה", הוא אומר, ומצביע גם על קשיים טכנולוגיים בעיבוד המידע – "בעולם מערכות המידע, בהטמעת מערכת חדשה גדולה וקטנה כאחת, ישנו פרק זמן שבוא המערכת אינה פועלת כהלכה. להקבלה, ראו פעילות המסלקה הפנסיונית של Ness טכנולוגיות שעדיין, גם כיום, אינה עובדת כהלכה. בחודשים האחרונים הושק מערך חדש שנועד לגלות לכל הלקוחות של ענף הביטוח , מהם מוצרי הביטוח הפרטיים שיש ברשותם; רכוש, בריאות, סיעוד, תאונות, מחלות, חיים.

"יש לשים לב, חסכונות אבודים – ניתן לאתר דרך הר הכסף, כספים פנסיונים ומכשירי חיסכון אחרים כגון השתלמות גמל פנסיה ביטוח מנהלים וגם ביטוחי משכנתא, ניתן כאמור לאתר דרך המסלקה הפנסיונית.

"אך כפי שציינתי  ישנם לא מעט פרמטרים שעדיין אינם עובדים כהלכה דרך את הר הביטוח ואין דרך טובה יותר לתאר זאת מאשר דוגמה  וחשוב לציין, שאין בדברי בכדי גינוי הר הביטוח אלא רק ציון עובדות מהותיות לגבייה.

"בהדגמה הזו פרטנו תיק ביטוחי ואתייחס לבעיה שעולה, אך לפני כן, כמה פרטים חשובים: זהו תיק של אדם מתחום הביטוח מבין בתחום ומכיר את מוצרי הביטוח כיאה לאיש מקצוע.לא קיימים כפלי ביטוח. לא קיימות לו 10 פוליסות של ביטוח בריאות. לא קיימות לו 4 פוליסות של ביטוח סיעודי. ועכשיו לאחר שהבנו את הסוגיות הבאות, בואו נדון בבעיות:

סכומי ביטוח:על פניו, ללקוח הנ"ל 4 פוליסות ביטוח סיעודי אך, האם ניתן לדעת מה סכום הביטוח אותו יקבל אותו אדם חלילה, במקרה של סיעוד?  התשובה היא כמובן שלא, ולכן לא נוכל לדעת האם אותו אדם מבוטח על סכום של 20,000 ₪ או רק 4,000 ₪. ולכן, לא נוכל להחליט מה לעשות בתיק ללא חוות דעת של איש מקצוע. כמו כן, יש בעיהנוספת - - תקופת הביטוח תקופת ההמתנה ותקופת פיצוי:בביטוח הסיעודי ישנם שלושה אלמנטים מאוד חשובים לבקרה - תקופת המתנה: התקופה שבין מועד הגשת תביעת הסיעוד לרגע קבלת תקבול הפיצוי הסיעודי. תקבול יכול להגיע בהפרשים של 30 ימים, 45 ימים, שנה, שלוש שנים ואפילו חמש שנים. מסובך מאוד לגעת ולשלב בין תכניות ביטוח שכאלו וכמובן, שחשוב שפרט שכזה יופיע במנגנון כי אחרת, שוב נאלץ לפנות לגורם מקצועי אשר יוכל לדון עמנו בסוגיה שכזו.

"כמו כן צריך לבחון את תקופת הפיצוי: יש הטועים לחשוב, שתקופת הפיצוי הינה תקופת הביטוח. זוהי טעות חמורה אשר עלולה לעלות לנו בעוגמת נפש מאוד גדולה.תקופת הפיצוי הינה התקופה מרגע קבלת התקבול של הפיצוי הסיעודי עד לרגע התקבול האחרון. תקבול זה ניתן לרכוש לתקופה של שלוש שנים, חמש שנים, שמונה שנים, עשר שנים ואפילו לכל החיים. מעבר לעבדה שפרט זה חשוב מאוד לשיקול דעת מקצועי הן בפן המחיר והן בפן איכות החיים העתידית שלנו.

וכן צריך לבדוק את תקופת הביטוח:זה כמובן הנושא הברור ביותר להבנה – התקופה בה האירוע הביטוחי המבוטח, מכוסה. בעיה נוספת במנערכת היא בסוג הביטוח: אם נסתכל לעיל, ב"דוח המפורט" אשר הר הביטוח מספק לנו, נוכל להתבלבל ולומר שלאדם הנ"ל 10 תוכניות הביטוח בריאות אך, האם כך הדבר? התשובה היא לא. ללקוח זה בסה"כ פוליסת ביטוח בריאות אחת יחידה ותמימה אשר יש לשים לב אליה.גם כאן, ללא חוות דעת מקצועית לא נוכל לדעת שזוהי פוליסה מלפני הרפורמה של פברואר 2016 (פוליסת ניתוחים אחידה בישראל עפ"י חוזר המפקחת על הביטוח).

"מה שעוד רואים בדוגמה - פוליסות הביטוח:דבר חשוב לדעת, ללקוח זה קיימות פרט לפוליסות שראינו בחברת כלל גם פוליסות בחברת הראל שהר הביטוח, עדיין לא איתר אז כמובן שקיימת בעיה להסתמך על המידע שסופק ע"י האתר. במסגרת הפוליסה יש מידע על מצב רפואי: הר הביטוח, וכל השוואה שנעשה ללא גורם מקצועי לעולם לא יוכל לומר לנו שכאשר המצב הרפואי שלנו משתנה קיימת בעיה אמתית של שינוי פוליסת ביטוח מאחר וחברת ביטוח אינה ארגון וולונטרי אשר לוקח על עצמו בהתנדבות לשלם בגין מצב רפואי שהיה רעוע מלכתחילה. כמו כן מנגנון השוואת המחירים: אינו פועל כראוי כפי סימולטורים אחרי בשוק , קיימת בעיה אקוטית בהסתמכות על המידע המסופק על ידו.

"לסיכום, בשלב זה, כפי שציינתי גם בתחילה, הר הביטוח נמצא עדיין בחיתוליו , קיימים שינויים רבים אשר עתידים להתקיים באתר כך שלבסוף נוכל להשתמש במידע אשר יספק הן כלקוחות והן כאנשי מקצוע בענף אך כעת, איני חושב שהמידע הינו מידע מהימן אשר יכול לספק להדיוטות את הכלים להתמודד עם שינויים וקבלת החלטות בנוגע לתיק הביטוח שלהם".

שאלות ותשובות

איך נכנסים לאתר?

בכתובת המצוינת למעלה תיכנסו להר הביטוח.

איך מזדהים להר הביטוח?

פשוט – תעודת זהות ותאריך הפקת תעודת הזהות, וזהו – לא ניתן להיכנס דרך זיהוי אחר.

האם המידע בהר הביטוח מעודכן?

המידע באתר כמעט עדכני – הוא מתקבל אחת לחודש מכל חברות הביטוח.

איזה ביטוחים יש באתר?

כנראה שהכל -  ביטוח חובה לרכב, ביטוח רכוש לרכב (מקיף וצד ג'), ביטוח דירה, ביטוח לבית עסק, ביטוח בריאות (קבוצתי ופרטי), ביטוח תאונות אישיות, ביטוח סיעודי, ביטוח מחלות קשות, ביטוח שיניים, ביטוח עובדים זרים, ביטוח חיים עם חיסכון, אבל שימו לב זה לא כולל את ביטוחי המנהלים שכן הם מוצרים פנסיונים המופיעים באתר המסלקה הפנסיונית. כמו כן, מופיעים בהר הביטוח - ביטוח חיים; ביטוח משכנתא וביטוח אובדן כושר עבודה.

הר הביטוח כולל את כל הפוליסות?

ככלל כן, אבל יכול להיות שיש פוליסות שלא מופיעות באתר. האתר חדש, ויכולים להיות בו פערי מידע מסיבות שונות – "הפרשי עיתוי" – המידע מתקבל אחת לחודש, ואם מדובר בפוליסה חדשה ייתכן שהיא עדיין לא עודכנה. חוץ מזה, ייתכן שהפרטים האישיים שלכם אינם מוצגים נכון במערכות המידע של חברת הביטוח, ואז פשוט לא תראו אותם תחת תעודת הזהות שלכם. זה יכול להיות בגלל טעות במילוי טפסי הצטרפות או בהקלדת הנתונים בזמן ההצטרפות לביטוח, או מסיבות טכניות שונות, וזה קורה.

ומה עושים במקרה כזה – איך בעצם בודקים אם יש פוליסה שלא מופיעה באתר?

פונים לסוכן הביטוח שלכם. כנראה שאצלו מרוכז כל החומר, גם החומר "הנעלם", ומעבר לכך – תעשו מעבר על כל הדוחות השנתיים שקיבלתם מגופי הביטוח ואז תצליבו אותם עם הר הביטוח ותוכלו לדעת אם חסר לכם פוליסה/ פוליסות..

קרוב משפחה שלי נפטר, איך אני מחפש עליו מידע בהר הביטוח?

ניתן לחפש בהר הביטוח ביטוחים שרשומים על שם קרובי משפחה שהלכו לעולמם.

והשלב הבא, מצאנו ביטוחים כפולים ומיותרים, מה עושים?

אם יש לכם פוליסות ביטוח בחברות שונות, המכסות את אותם התחומים, ייתכן שמדובר בביטוח כפול. אבל חשוב לבדוק.  ייתכן שלא מדובר בכפל ביטוח אלא בביטוח משלים/ כיסוי משלים. כאמור למעלה, לא כל מה שנראה כפול הוא באמת כפול ומיותר. חשוב לבדוק זאת מול איש מקצוע.

מאיפה אני יודע אם הביטוחים שלי מספיקים לי?

אתה לא אמור לדעת. אם תקרא מדריכים (גם באתר זה) ייתכן ותבין יותר לעומק את עולם הביטוח תדע באיזה היקפים ואיזה סיכונים לבטח, אבל האמת שהתאמת הביטוחים צריכה להיעשות על ידי סוכן ביטוח ויועץ פנסיוני.

האם הביטוחים שלי יקרים?

יש כמה אפשרויות לדעת – להשתמש במחשבונים של משרד האוצר, ומחשבונים אחרים, שדרכם מתקבלת השוואה בין המוצרים; ואפשר פשוט לגשת לסוכן ביטוח, חברת ביטוח ולקבל הצעה

ונניח שי לי ביטוח כפול, איך מבטלים?

פונים לחברת הביטוח. כל שינוי בפוליסה מחייב פנייה לחברת הביטוח. אפשר לעשות זאת דרך סוכן הביטוח, ואפשר לעשות זאת דרך האתר של חברת הביטוח (האזור האישי שלכם באתר).

בנוסף להר הביטוח, אתם כבר מכירים את הר הכסף – בו אתם בודקים איפה הכסף שלכם? וליתר דיוק – אתם מאתרים את כל החסכונות הפנסיונים (ביטוח, פנסיה וגמל)

מדריכים קשורים:

למדריך ביטוח חיים

למדריך ביטוח רכב

למדריך ביטוח אובדן כושר עבודה  

מלאו פרטים וקבלו הצעה והסבר מגוף מוביל, מדוע כדאי לכם לשים חלק מהכסף שלכם בניהול תיקים 

  קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


  על המחבר

  עמית בר

  השאר תגובה

  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות