חדשות    תיירות    

לאחר ששודרג: חוף דוגה בכינרת ייפתח לקהל – ללא תשלום

חוף דוגה המשודרג – צילום: אבי אריש, רחף צילום פרויקטים מהאוויר

מעודכן ל-06/2021

הפרויקט שבו הושקעו 30 מיליון שקל כולל הקמת מסעדה, מתקני ספורט, מתחם קמפינג וחניוני לילה לאוהלים ולקרוואנים, חנות נוחות ומזרקת מים צבעונית ■ לאחרונה נבחרו מפעילים לחוף ופעילותו תחל בקרוב

חוף דוגה בכינרת עבר שדרוג ובקרוב ייפתח לציבור. ועדת המכרזים של איגוד ערים כינרת בחרה במכרז להפעלתו את היזמים: "קמפינג אי-שם" ו"סוזנה ביסטרו בר". בחוף הושקעו 30 מיליון שקלים, מתקציבי משרדי התיירות, האוצר, הפנים ואיגוד ערים כינרת.

חוף דוגה, שממוקם בצפון-מזרח הכינרת ומשתרע על שטח של כ-100 דונם, הוא החוף הראשון שהפרויקט בו תוכנן ובוצע מכוחה של תוכנית תמ"א 13/13/א' לחופי האיגוד, שמטרתה פיתוח תיירותי והנגשת החופים לציבור, תוך שמירה על ערכי הטבע, הסביבה והמורשת. התוכנית כוללת 15 מחופי איגוד ערים כינרת וקטעים של שביל "סובב כינרת".

דוגה-פארק נופש חופי כולל חוף רחצה מוכרז, מבני שירותים ומלתחות, הנגשה מלאה, מתקני ספורט ומשחק וחניון כלי רכב. כמו כן, חוף דוגה מציע אפשרויות קמפינג מגוונות, בתמהיל ראשון מסוגו בכינרת: קמפינג ללינת שטח בסיסית בשטח הפתוח, חניון לילה משולב לכ-40 אוהלים במתחמים מוסדרים עם תשתיות נלוות, חניון לילה לכ-37 קרוואנים כולל חיבורי חשמל, מים וביוב לכל קרוואן ועוד. בנוסף, בחוף יש אזורים להקמת אוהלי קבוצות של כ-12 יחידות אירוח קלות. בחוף קיימים גם מבנה מסעדה מרווח לישיבה מקורה, חנות נוחות ומזנון. במסגרת השדרוג הוקמה במקום גם מזרקת מים צבעונית שתפעל בשעות הערב.

יש לציין כי הכניסה לחופי איגוד ערים כינרת היא בחינם, אך החניה בחניוני הרכב – בתשלום. בחוף דוגה שטחי קמפינג בסיסי פתוחים ללא תשלום ושירותים נוספים בתשלום.

שרת התיירות, אורית פרקש הכהן, מסרה: "המשרד ימשיך לפעול להרחיב תחומי תיירות ברת ההשגה לכלל הציבור וחניוני לילה וקרוואנים בפרט. זאת כחלק מהמדיניות שאני מקדמת להפחתת יוקר המחייה בתחום התיירות והגדלת היצע התיירות הנגישה כלכלית לרווחת הציבור. מברכת על התקדמות הפרויקט של חוף דוגה בפנינה התיירותית שהיא הכינרת".

שר הפנים אריה (מכלוף) דרעי, הוסיף: "אני מברך על סיום ההליך ובחירת המפעילים של חוף הרחצה בדוגה ועל השירותים המגוונים שיינתנו לקהל המתרחצים. הכינרת היא משאב טבע שאהוב על הישראלים ביותר ומשרד הפנים ברשותי, כמי שאמון על פעילות חופי הרחצה בישראל, ימשיך לטפח ולשמר אותה".

יו"ר איגוד ערים כינרת, עידן גרינבאום, אמר: "אנו שמחים על בחירת חברות הפעלה לחוף דוגה, בו הושקעו משאבים רבים, לשדרוגו ופיתוחו התיירותי ברמה גבוהה, למוצר תיירותי שונה וייחודי בכינרת. אני מודה למשרדי האוצר, התיירות והפנים על תקציבי הפיתוח שיעניקו היצע חדש לנופשים, במגוון רמות קמפינג כולל לקרוואנים ומתקני חוף ברמה גבוהה, ולמנכ"ל משרד התיירות על הליווי המקצועי והסרת חסמים לטובת קידום הפרויקט".

האגם של המדינה: כ-90% מחופי הכנרת יהיו שמורים וישמשו לרחצה ופנאי