fbpx

מחשבון קצבה בפנסיה

סה"כ כסף לפנסיה:
קצבה חודשית (מכספי הפנסיה)* :
0

מחשבון קצבה בפנסיה מחשב כמה תוכלו באופן תיאורטי למשוך (כל חודש בחודש - קצבה) מהחיסכון הפנסיוני שלכם...עד למוות. כן, זה לא מחשבון "נעים",  אבל מה לעשות זאת האמת - בסוף כולם מתים!

קופת גמל להשקעה – מוצר מנצח גם לחיסכון פנסיוני. כאן – המדריך שלנו, ואם תמלאו פרטים תקבלו הצעה אטרקטיבית (קודם תקראו)

  קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


  במחשבון הזה סכמנו את כל החיסכון עד היום, תחת הנחות מסוימות  וסכמנו את כל החיסכון העתידי, תחת הנחות שונות על התשואה, הריבית, דמי הניהול ועוד. ככה בעצם קיבלנו את סך הסכום שיעמוד לרשותנו בפנסיה (שה בעצם מה שמחשב - מחשבון פנסיה). הסכום הזה אמור לשמש לתקופה של הפנסיה ועד המוות, והשאלה כמה יהיה לכם בכל חודש (קצבת פנסיה חודשית) - זה תלוי כמובן בגיל התמותה, ותחת הנחות שונות, תוכלו לדעת מה תהיה הקצבה המשוערכת שלכם. אבל, המחשבון קצבה כאן הוא תיאורטי, בפועל כל קרן פנסיה וכל ביטוח מנהלים גוזרים את הקצבה בהתאם למקדם  - כאן, תוכלו לחשב את הקצבה בפועל שלכם! (סכום הפנסיה בפרישה חלקי המקדם)

  ונתעמק בהבדל בין מחשבון הקצבה בפנסיה וביןם מחשבון קצבה על פי מקדם.  המחשבון כאן מתבסס על  חישוב תיאורטי  בהנחה שמה שנחסוך ישרת אותנו.  אבל, בפועל הקצבה שתקבלו נשענת על מעין חיסכון קבוצתי. אנחנו לא באמת  חוסכים באופן אישי, כלומר הסכום שחסכנו לא מתחלק באופן שווה על פני תקופת החיים בפנסיה שלנו, יש מה שנקרא - ערבות הדדית, ואם אנחנו נחיה יותר מהממוצע,  אחרים מעין מסבסדים אותנו, וההיפך - אם נחייה פחות מהממוצע אנחנו בעצם מסבסדים אחרים.

  ולכן, גופי הפנסיה, פועלים אחרת (לא חישוב אישי), אלא לפי מקדם של קרן פנסיה או ביטוח מנהלים. ואז כדי לחשב את הקצבה החודשית שלכם, אתם פשוט מחלקים את הסכום שנצבר במקדם (שנקבע על ידי הקרן או ביטוח המנהלים) - לדוגמה, יש לכם 2 מיליון שקל, ומקדם 200,  אזי הקצבה שלכם תעמוד על 10 אלף שקל - 2 מיליון שקל חלקי 200 וזה עוד מבלי להיכנס לענייני המס, והקצבה המינימלית. כאן, תוכלו לחשב את הקצבה שלכם על פי המקדם, וגם להבין איזה חלק מהקצבה פטור ואיזה חלק חייב - מחשבון משיכה מקרן פנסיה(לרבות בדיקת משיכה מקרן הפנסיה)

  מחשבונים קשורים:

  מחשבון פנסיה

  מחשבון משיכה מקרן פנסיה (כמה אפשר למשוך? מה תהיה הקצבה הפטורה, והחיוב במס?)

  מחשבון השפעת דמי הניהול על הפנסיה

  לצד מחשבוני הפנסיה, באתר מדריכים בחיסכון פנסיוני. אתם  יכולים לקרוא בהם על קופות גמל, קרנות פנסיה, ביטוח מנהלים, ולהבין כמה צריך לחסוך ואיך כדי להגיע בגיל פרישה לרווחה כלכלית.

  השאר תגובה

  4 תגובות

  • שלום רב
   פתחתי קופת גמל IRA בשנת 2012 מכספים נזילים בקופת גמל עצמאית (לא כספי עבודה. אני שכיר) שפתחתי כקופת חיסכון ב 2004 .
   שאלתי היא האם הכסף הוא פנסיוני כפי שהחוק מגדיר פנסיה או חיסכון בתוך מסגרת של קופת גמל.
   זאת שאלה לצורך הבנת העיקרון של אופי הכספי של הקופה (IRA) לצרכים של התחשבנות מול תקנון בקיבוץ בנושא הפנסיה.
   תודה
   אבי

  • אני מקבל על 900,000 ש'ח "8767.29 ש'ח" (מבטחים הישנה-מקדם המרה ~100)
   אתם רשמתם שאקבל 3,750 (מקדם המרה 240~)
   חבל שאתם מטעים

   • שלום עודד, המחשבון שלנו מחשב באופן כללי לכולם, ובלי קשר למקדמים של חברות הביטוח והפנסיה, ובהינתן אורך החיים הספציפי. המקדמים זו מעין שיטת ממוצע, אלא שבפועל יש קרנות ישנות וחדשות, וביטוחי חיים קודמים עם מקדמים קבועים וחדשים עם מקדמים משתנים - כל קופה והוותק שלה והמקדם שלה.
    הרעיון כאן (במחשבון) הוא להגיע לערך הכלכלי האמיתי של החיסכון ותרגומו לפנסיה. בסופו של דבר זה הערך הממוצע לכל האוכלוסייה, הרי הכסף לא גדל על העצים והחישוב כאן מביא בחשבון את הכסף לסוף תקופה ואת השימוש שלו כקצבה - שצוברים את כל החוסכים, מקבלים את תמונת המצב האמיתית של הפנסיה. אבל, אתה טוען שאצלך זה אחרת כי יש לך מקדם מצויין, נהדר, אבל זה אומר שאתה חי על חשבון אחרים שאצלם יש בקופה גירעון וזו הסיבה שבהמשך הדרך הקופות יעדכנו את המקדמים ויחשבו באופן שוטף איזון אקטוארי שיפגיע בתשואות.
    הדוגמה שלך ממחישה את החריגים (הרבים) מהממוצע, ואת העובהדה הפשוטה שככה זה לא יימשך
    המחשבון מביא את תמונת המצב הנורמלית כמה יהיה לאדם ספציפי במידה ואין קופה לקבוצה ששממנה מושכים אחרים באופן לא שיווינו. המחשבון זה המצב הרצוי. לא המצוי, במצב המצוי יש כאלו שמקבלים יותר, ויש כאלו שיקבלו פחות (כי הם מממנים אותם)

    מעדכנים את המקדמים כל תקופה ויש איזון אקטוארי כך שהחישוב במחשבון הזה שנותן את המצב הכלכלי האמיתי (תחת הנחות ספצפיות), הוא זה שבסופו של דבר יתפוס לאכולוסייה כולה

  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות