כמה תהיה הקצבה שלכם בפנסיה?

מחשבון קצבה בפנסיה מחשב כמה תוכלו באופן תיאורטי למשוך (כל חודש בחודש – קצבה) מהחיסכון הפנסיוני שלכם…עד למוות. כן, זה לא מחשבון "נעים",  אבל מה לעשות זאת האמת – בסוף כולם מתים!

במחשבון הזה סכמנו את כל החיסכון עד היום, תחת הנחות מסוימות  וסכמנו את כל החיסכון העתידי, תחת הנחות שונות על התשואה, הריבית, דמי הניהול ועוד. ככה בעצם קיבלנו את סך הסכום שיעמוד לרשותנו בפנסיה (שה בעצם מה שמחשב – מחשבון פנסיה). הסכום הזה אמור לשמש לתקופה של הפנסיה ועד המוות, והשאלה כמה יהיה לכם בכל חודש (קצבת פנסיה חודשית) – זה תלוי כמובן בגיל התמותה, ותחת הנחות שונות, תוכלו לדעת מה תהיה הקצבה המשוערכת שלכם. אבל, המחשבון קצבה כאן הוא תיאורטי, בפועל כל קרן פנסיה וכל ביטוח מנהלים גוזרים את הקצבה בהתאם למקדם  – כאן, תוכלו לחשב את הקצבה בפועל שלכם! (סכום הפנסיה בפרישה חלקי המקדם)

ונתעמק בהבדל בין מחשבון הקצבה בפנסיה וביןם מחשבון קצבה על פי מקדם.  המחשבון כאן מתבסס על  חישוב תיאורטי  בהנחה שמה שנחסוך ישרת אותנו.  אבל, בפועל הקצבה שתקבלו נשענת על מעין חיסכון קבוצתי. אנחנו לא באמת  חוסכים באופן אישי, כלומר הסכום שחסכנו לא מתחלק באופן שווה על פני תקופת החיים בפנסיה שלנו, יש מה שנקרא – ערבות הדדית, ואם אנחנו נחיה יותר מהממוצע,  אחרים מעין מסבסדים אותנו, וההיפך – אם נחייה פחות מהממוצע אנחנו בעצם מסבסדים אחרים.

ולכן, גופי הפנסיה, פועלים אחרת (לא חישוב אישי), אלא לפי מקדם של קרן פנסיה או ביטוח מנהלים. ואז כדי לחשב את הקצבה החודשית שלכם, אתם פשוט מחלקים את הסכום שנצבר במקדם (שנקבע על ידי הקרן או ביטוח המנהלים) – לדוגמה, יש לכם 2 מיליון שקל, ומקדם 200,  אזי הקצבה שלכם תעמוד על 10 אלף שקל – 2 מיליון שקל חלקי 200 וזה עוד מבלי להיכנס לענייני המס, והקצבה המינימלית. כאן, תוכלו לחשב את הקצבה שלכם על פי המקדם, וגם להבין איזה חלק מהקצבה פטור ואיזה חלק חייב – מחשבון משיכה מקרן פנסיה(לרבות בדיקת משיכה מקרן הפנסיה)

מחשבונים קשורים:

מחשבון פנסיה

מחשבון משיכה מקרן פנסיה (כמה אפשר למשוך? מה תהיה הקצבה הפטורה, והחיוב במס?)

מחשבון השפעת דמי הניהול על הפנסיה

לצד מחשבוני הפנסיה, באתר מדריכים בחיסכון פנסיוני. אתם  יכולים לקרוא בהם על קופות גמל, קרנות פנסיה, ביטוח מנהלים, ולהבין כמה צריך לחסוך ואיך כדי להגיע בגיל פרישה לרווחה כלכלית.