fbpx
רכב ותחבורה

7 טיפים למניעת שכחת ילדים ברכב

רכבים סגורים הפכו למלכודות מוות מהירות עבור ילדים רבים. חלק מהמקרים שלא הגיעו לתקשורת הסתיימו בכוויות קלות או התייבשות. גם בחודשי החורף חשוב להמנע משכחה של ילדים ברכב העלולים לסבול מהיפותרמי – טמפרטורות נמוכות במיוחד שיכולות להוביל לפגיעה ולמוות. למרבה המזל קיימים מגוון פתרונות שיכולים לעזור. אם כיום אתם יכולים לעשות ביטוח חובה מהנייד שלכם – מדוע לא להשתמש בו גם כדי להציל חיים?

לפני מספר שנים פיתח ארגון יד שרה פתרון פשוט למניעת שכחת ילדים ברכב – "הטפצפה". מדובר בחיישן עשוי פלסטיק המוצמד לגופו של הפעוט כסיכה לא מסוכנת ו"מתקשר" עם חיישן נוסף הנמצא על סט המפתחות של ההורה. במידה ושני החיישנים הופעלו ואינם נמצאים זה בקרבת זה החיישן של ההורה יצפצף ויזכיר להורה שהפעוט עדיין עשוי להיות ברכב. כיום יד שרה משאילה את החיישנים ללא תשלום בתמורה לפיקדון בסך ארבעים שקלים למשך שלושה חודשים עם אפשרות לתקופת הארכה.

  • אפליקציות שיכולות לעזור לזכור לבדוק אם הילד ברכב

למרבה המזל האינטנסיביות שבה נשכחו ילדים ברכב בשנים האחרונות הובילה את מפתחי האפליקציות לחפש פתרונות יצירתיים המותקנים כיישומונים על הטלפון החכם. בין השאר ניתן לציין את הישומונים הבאים:

אפליקציית"מי בא לגן"

אפליקציה מיוחדת שמעדכנת את ההורים על שעות של הגעה ועזיבה של הילד. אם ההורים יצאו מהבית לכיוון הגן אך הפעוט לא הגיע, האפליקציה תוכל לעדכן ולהזכיר לבדוק אם הילד נשכח. אפליקציה זו מתאימה גם במקרה שאחד ההורים לא הגיע לאסוף את הילד מהגן או שהמטפלת אחר הצהריים לא אספה אותו מסיבה כלשהי.

אפליקציית Don’t forget your baby ואפליקציית שמרטף

הבעיה של שכחת ילדים ברכב לא קיימת רק בישראל. אפליקציה בינלאומית עובדת על העיקרון של חיבור בלוטות' לרכב וחיבור לסמארטפון של ההורה הנמצא ברכב. מהרגע שנותק הקשר נשמעת הודעה בקול רם עם המסר "אל תשכחו את התינוק" בלועזית. גרסה דומה קיימת גם באפליקציה ישראלית המכונה "שמרטף". האפליקציה הישראלית מאפשרת לבצע תזכורת.

אפליקציית תינוק באוטו

עוד ישומון עושה שימוש דווקא בחיישן המיקום וה GPS של המכשיר. במידה והישומון מזהה כי ההורה כבר אינו במצב נסיעה הוא מיד מפעיל התרעה המיועדת להזכיר להוציא את התינוק מהרכב. חשוב כמובן להפעיל את האפליקציה בכל בוקר וצהריים כאשר מוציאים את הילדים למוסדות הלימוד, הגנים והפעוטונים.

Save my baby

גם אנחנו, כהורים, לפעמים מתעלמים מהתרעות הודעות באפליקציה. אפליקציה בינלאומית שמכונה save my baby  מסייעת לכם לזכור להתייחס להודעה. כאשר הרכב עצר ועזבתם אותו תופיע התרעה "האם התינוק עדיין ברכב". במידה והתעלמתם מההתרעה תשלח הודעה לשלושה אנשי קשר שהגדרתם מראש. יתכן, שהחשש מהעובדה שבן או בת הזוג יתקשרו אליכם בבהלה יעזור לכם לזכור טוב יותר להתייחס להתרעה.

  • שרוך המחבר בין בוסטר הילד למפתחות

חלק מההורים בוחרים להשתמש בפתרון פשוט אך גאוני – חיבור מפתחות הרכב באמצעות שרוך ארוך עשוי מבד או מפלסטיק לבוסטר של התינוק. כאשר אתם יוצאים מהרכב אתם נושאים עמכם את המפתחות. אם התינוק עדיין ברכב עם הבוסטר לא תוכלו לעזוב את הרכב מבלי לזכור לקחת אותו עמכם.

  • שמים תזכורת ומתרגלים להתבונן במושב האחורי לפני שיוצאים מהרכב

טיפ פשוט שיכול להציל חיים. לפני שאתם יוצאים מהרכב הרגילו את עצמכם להתבונן שוב ושוב על המושב האחורי. גם אם אתם בטוחים לחלוטין שהוא ריק. הרגלים ניתן לסגל תוך עשרים ואחת ימים והם נשארים איתנו לכל החיים. נסו לשים מדבקה על הדלת של הנהג במקום בו אתם אוחזים על מנת לפתוח את הדלת מבפנים עליה כתוב – "הביטו לאחור". 

  • בקשו מהגננת להתקשר אליכם בימים שהילד לא בא לגן

טכניקה נוספת למניעת שכחה של ילדים ברכב היא קלה במיוחד ליישום. בקשו מהגננת להתקשר אליכם במידה והילד לא הגיע לגן. שיחה מהירה בבוקר יכולה להציל חיים. שימו לב שיש רשימת נוכחות בגן ושהגננות או הסייעות ממלאות אותה בכל יום.

  • יש לכם מחשב נייד? קשרו את הרצועה של התיק למושב התינוק 

אם אתם מתחילים כל יום בבית הקפה עם מחשב נייד – קיימת טכניקה פשוטה נוספת לזכור לקחת את התינוק מהרכב. קשרו את רצועת תיק הלפטופ למושב התינוק. כאשר תתחילו את יום העבודה לא תוכלו לוותר על מבט מהיר בבוסטר על מנת לוודא שהזאטוט לא נשכח.

  • שימו את אחת הנעליים שלכם במושב האחורי

שיטה זו מבטיחה שתביטו לאחור משום שלא תוכלו לעזוב אץ רכבכם עם נעל אחת בלבד. הניחו את הנעל של הרגל שאיתה אינכם נוהגים לצד הבוסטר של התינוק, כך לא תשכחו את הנעל ואת הילד ברכב.

לסיכום, קיימות מגוון דרכים למנוע שכחה של ילדים ותינוקות ברכב. נסו ליישם לפחות חלק מהן ותוכלו לחזור כל היום לביתכם בראש שקט ולראות את הקטנטנים

מחייכים אליכם.

ביטוח רכב - כל מה שצריך לדעת

איך להוזיל את הביטוח על נהג חדש

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

אלון לוי

אלון לוי

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות