fbpx
חדשות

חמשת המופלאים: נבחרו הפיתוחים המובילים בתחום החקלאות

צילום: רוטס טכנולוגיות

מעודכן ל-06/2021

בתערוכת אגרומשוב 2021 הוצגו עשרות חידושים פורצי דרך שצפויים לשנות את עתיד הענף צוות מקצועי בחר את המובילים שבהם – מכיפת ברזל לחקלאי, דרך תזונה לבעלי חיים ועד לרחפן החדשני

עשרות חידושים ופיתוחים פורצי דרך שעתידים לשנות את עתיד החקלאות הוצגו במסגרת תערוכת אגרומשוב 2021- האירוע החקלאי המוביל בישראל, לאחר שנבחרה העגבנייה המשובחת לשנת 2021 צוות מקצועי בחר גם את חמשת הפיתוחים המובילים לשנת 2021 שהוצגו בתערוכה: מכיפת ברזל לחקלאי, דרך תזונה לבעלי החיים, טיפול בטמפרטורת בית השורשים,  הרחפן החדשני בחקלאות וטכנולוגיית המיון המתקדמת בעולם.

'כיפת ברזל' נגד מזיקים, גנבים וטרור חקלאי

פיתוח חדש ומתוחכם של חברת 'זורונט' הישראלית מעניק באמצעות מערכת אחת מבוססת טכנולוגיה שיתופית, מעין 'כיפת ברזל' של הגנה לחקלאים. המערכת החדשנית שהשלימה בהצלחה את שלב הפיילוט, הושקה והוצגה לראשונה במסגרת תערוכת החקלאות המובילה בישראל אגרומשוב, פועלת בעזרת מערכת רובוטים חכמה במיוחד באמצעות ענן, ומתחברת למצלמות הקיימות של החקלאי, כך שעלות ההתחברות למערכת מבחינת החקלאים קטנה מאוד. המערכת המבוססת על בינה מלאכותית מתריעה בזמן אמת על פריצה, מעשה טרור חקלאי, פלישת בעלי חיים, גנבים וכו'. בפיילוט של המערכת נתפשו מאות טונות של יבול חקלאי, שאותו ניסו לגנוב משטחים שונים ברחבי הארץ.

מחברת זורונט נמסר: "המערכת החדשה שפיתחנו יודעת להבדיל בין בעלי חיים לבני אדם, וכן בין סוגים שונים של בעלי חיים ומספקת מענה של התראה לחקלאי, פעילות המבריחה את בעלי החיים מהשטח ללא פגיעה בהם, העברת מיידע – לרבות צילומים והתראות בזמן אמת לחקלאי הספציפי ולכל החקלאים בסביבתו, סימון רכבים ככלי רכב של גנבים והתראה על כניסתם לאזור, וחיזוי אירועים עתידיים על סמך נתוני עבר ובאמצעות מידע שיתופי לשטחי החקלאות ברצף הטריטוריאלי. בכך ייצרנו מערכת זולה, שיתופית עם מענה לכל הצרכים של החקלאים".

הרחפן החדשני והטכנולוגי בחקלאות- אגרוסקאוט

במסגרת תערוכת אגרומשוב התקיימה תחרות 'הרחפן החדשני והטכנולוגי ביותר לשנת 2021 לחקלאי'. החברה שנבחרה בקטגוריה חשובה זו היא אגרוסקאוט, שהציגה את הרחפנים עם הטכנולוגיות המדהימות ביותר.

באמצעות הפיתוח של החברה, הרחפן יבצע סקירה של השטח החקלאי באופן מהיר, מערכת המיפוי תסקור את הצילומים ותאתר מפגעים, מזיקים וצרכים שונים ותשלח לחקלאי מיידית התראה עם צילום של המפגע ומיקום מדויק. כך יכול החקלאי לטפל באופן נקודתי בבעיה, לחסוך זמן רב ולמקסם את הצלחת הגידול החקלאי בשטח. כאמור, צוות מקצועי בחר בפיתוח זה כבשורה הגדולה של התערוכה בתחום הרחפנים.

בית אריזה הופך למעבדה מתקדמת

חברת מפרודה מתמחה במיכון מתקדם ואריזה בטכנולוגיית מיון החדשנית ביותר לחברות הגדולות באמצעות פיתוחים טכנולוגיים פורצי דרך: אופטיקה חדשנית המבצעת מעין רנטגן לפרי בתוך בית הגלעין, ומזהה בזמן אמת, תוך אלפית השנייה, את מצבו – ויודעת לאפשר לחקלאי לבצע החלטה נכונה: האם הפרי הספציפי צריך לצאת לשיווק מידי או שמצבו מאפשר קירור ואחסון להמשך. כמו כן הטכנולוגיה יודעת לקטלג על פי צבעים, גודל, משקל ושורה ארוכה של פרמטרים ההופכים כל בית אריזה למעבדה של ממש.

על אף היותה פסגת טכנולוגית בתחום בתי האריזה, בחברה משקיעים כל הזמן משאבים רבים בפיתוח, הוספת חידושים טכנולוגיים ויצירת ההייטק של החקלאות, "אנו מתחייבים לנתוני אמת ללא טעויות – 100 אחוז הצלחה!" מצהירים בחברה.

 

 

 

ארוז, טרי, איכותי ומותאם לכל שלב

במשך שנים רבות, המזון לבעלי החיים שהגיע לשטח סופק במשאיות, 'באלות' וכלים גדולים שהצריכו את החקלאי לבחור במכנה המשותף הרחב ביותר מבחינת התאמת התבואה לסוג בעל החיים, גילם וכדומה. 'מרכז מזון נהלל – תבואת הארץ' הציגו בתערוכת אגרומשוב שורה ארוכה של מוצרים ארוזים לבעלי חיים, המגיעים כאוכל מוכן ארוז ואיכותי ובשקים קטנים – המאפשרים מענה לקצוות, לבעלי חיים בכמויות קטנות, בגילאי שוליים ועוד.

החברה שייכת למושב נהלל ומייצרת מזון לבקר, צאן, סוסים, יונקים וכו' על ידי תזונאים ובעלי מקצוע מובילים בתחום. המוצר הארוז מאפשר הגעה לקצוות, הארכת חיי המדף של המזון, מתן מענה לשלוחות הקצה, והתאמה של המאכל לגיל ולסוג.

משנים את הטמפרטורה בבית השורשים ומשפרים יבול

חברת 'רוטס – טכנולוגיות חקלאיות ברות קיימא', מפתחת ומשווקת טכנולוגיות חדשניות, מודולריות ומהפכניות לטיפול בבעיות קריטיות העומדות בפני החקלאות כיום – ובהן ניהול אקלים הצמח, ונותנת מענה בר קיימא לסוגיית הגידול בקיץ בתנאי חום קיצוניים. D-RZTO היא מערכת מהפכנית המאפשרת צינון וחימום שורשים, השקיה ודישון, על ידי שילוב טכנולוגית הדקר לחימום וצינון השורש יחד עם טפטפות נעץ או ממטירונים בהתאם לדרישות הגידול, המאפשרות השקיה ודישון. הטכנולוגיה מגדילה יבול באופן משמעותי, משפרת את איכותו, חוסכת באנרגיה ומפחיתה עומסי חום וקור קיצוניים. כמו כן, היא מאפשרת שתילה מחוץ לעונה והגברת הוודאות לאספקת היבול.

ירוק בעיניים: יבול האבוקדו הכפיל עצמו בשנה האחרונה

מלונים כל השנה: אוריג'ן זרעים פיתחה זני מלונים שמניבים פירות גם בחורף

 

 

 

 

 

רוצים לחסוך בפיקדון? מלאו פרטים, ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

ענת גלעד

ענת עורכת וכותבת זה עשור בעיתונות הכתובה - ידיעות אחרונות ומעריב. תחומי העניין העיקריים שלה - רווחה, זכויות עובדים, קריירה, משפט.
הצטרפה למערכת הון בתחילת 2019.

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות