fbpx
חדשות

לקראת הסכם סחר עם קוריאה: שרי החוץ והכלכלה יבקרו השבוע בסיאול

שר הכלכלה עמיר פרץ צילום : חיים צח/ לע"מ photo : Haim Zach / GPO

השר עמיר פרץ - צילום: חיים צח

מעודכן ל-05/2021

במסגרת שהותם במדינה יחתמו על הסכם אזור סחר חופשי, שיפטור ממכס מוצרים שישראל וקוריאה מייבאות זו מזו – ובהם כלי רכב וטלפונים סלולריים – ובכך יסייע בהורדת יוקר המחיה בישראל

שר החוץ גבי אשכנזי ושר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ, יצאו השבוע לביקור עבודה בקוריאה, שבמהלכו ייחתם הסכם אזור סחר חופשי בין המדינות. השרים צפויים לקיים ביקור עבודה מדיני בן יומיים בסיאול, דרום קוריאה, שבמרכזו תתקיים חתימה על הסכם אזור סחר חופשי של קוריאה וישראל. ההסכם שייחתם בין המדינות צפוי להגדיל משמעותית את הסחר ההדדי ביניהן ולפטור ממכס מוצרים קוריאנים המיובאים לישראל ומוצרים ישראלים המיוצאים לקוריאה.

כמו כן, במהלך הביקור ייחתם גם הסכם להכפלת תקציב קרן KORIL-RDF, התומכת במחקר ופיתוח חדשני, שנעשה בשיתוף פעולה בין חברות מסחריות מישראל וקוריאה.

במסגרת ביקור העבודה יקיימו השרים פגישות בילטראליות עם שר החוץ, שר התעשייה, המסחר והאנרגיה, יו"ר האסיפה הלאומית ובכירים  קוריאנים נוספים וידונו עימם בנושאים גיאופוליטיים, מדיניים, כלכליים וביטחוניים המשותפים לשתי המדינות.

ההסכם צפוי להעניק לתעשייה הישראלית יתרון תחרותי ולהקל על פעילות אנשי עסקים בשוק הקוריאני - ובכך לחזק את הייצוא הישראלי ולהגדיל את הצמיחה במשק. כמו כן, ההסכם יסייע בהפחתת יוקר המחיה בישראל על ידי הורדת עלויות בייבוא מדרום קוריאה לישראל.

עם חתימת הסכם הסחר החופשי תהיה דרום קוריאה, אחת מ-12 הכלכלות הגדולות בעולם, למדינה הראשונה באסיה עמה נחתם הסכם סחר חופשי. זהו גם ההסכם הראשון מסוג זה של קוריאה, עם מדינה במזרח התיכון.

קוריאה היא שותפת הסחר השלישית בגודלה של מדינת ישראל באסיה. עם כניסת ההסכם לתוקף, מעל ל- 95% מהייצוא הישראלי לקוריאה יהיה פטור ממכס, והדבר יוביל להגדלת התחרותיות של היצוא הישראלי לקוריאה לצד שיפור והקלה בסחר במגוון תחומים נוספים כגון שירותים, השקעות, ותקינה.

שר החוץ, גבי אשכנזי, אמר לקראת ההסכם: "דרום קוריאה היא אחת משותפות הסחר הגדולות ובעלות הפוטנציאל הגדול ביותר של ישראל ביבשת אסיה. הביקור המשותף מביא לכדי סיום עבודה מאומצת, מדינית וכלכלית בת כמה שנים של ישראל לקידום הסכם הסחר החופשי, אשר יחזק את כלכלת ישראל ויפחית את יוקר המחייה בארץ".

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ, הוסיף: "דרום קוריאה היא מכלכלות העולם המובילות ושותפת סחר חשובה עבור מדינת ישראל. היקפי הייצוא הישראלי לדרום קוריאה עולים בשנים האחרונות, ואנו צופים כי הסכם הסחר יחזק את מגמת העלייה בייצוא הישראלי לקוריאה, ואת הסחר בין המדינות ככלל. הסכם הסחר משקף, בין היתר, את מדיניות משרדי לסייע בגיוון הייצוא ובפתיחת שווקים חדשים לתעשייה הישראלית ובכך לסייע לחיזוק הייצוא והכלכלה הישראלית בתקופה מאתגרת זו. גידול והרחבת הייצוא הם חלק ממנועי הצמיחה המשמעותיים של הכלכלה הישראלית אשר יסייעו ביציאה ממשבר הקורונה. ההסכם יבטל את המכסים המוטלים על היבוא ואני מקווה כי גם האזרחים יהינו מהוזלת רכבים , פלאפונים וציוד נוסף המגיע מקוריאה".

עוד ציין פרץ כי: "המשרד מנהל כיום משא ומתן להסכם סחר עם מדינות נוספות – בהן סין, וייטנאם והאיחוד הכלכלי האירו-אסייתי (רוסיה, ארמניה, קזחסטן, קירגיסטן ובלרוס). אני מבקש להודות למינהל סחר חוץ והצוות במשרד הכלכלה והתעשייה ולנציגים ממשרדי הממשלה השונים על עבודתם המאומצת בניהול המו"מ. אני מקווה שההסכם יאושרר בהקדם בישראל ובקוריאה, ונוכל ליהנות מפירותיו".

סוכם נוסח הסכם לשיתוף פעולה כלכלי מסחרי בין ישראל למרוקו

סין וארצות הברית חתמו על שלב ראשון בהסכם הסחר

רוצים לחסוך בפיקדון? מלאו פרטים, ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

ענת גלעד

ענת גלעד

ענת עורכת וכותבת זה עשור בעיתונות הכתובה - ידיעות אחרונות ומעריב. תחומי העניין העיקריים שלה - רווחה, זכויות עובדים, קריירה, משפט.
הצטרפה למערכת הון בתחילת 2019.

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות