fbpx
מדריכי דירה ומשכנתא שכונות

נווה גן, פתח תקווה - תעודת זהות

מעודכן ל-05/2019

על השכונה

שכונת נווה גן היא מהשכונות החדשות יחסית של פתח תקווה, והוקמה בסוף שנות ה-90 כשכונה עם בנייה לגובה סולידי של עד 8-9 קומות. בשנים האחרונות היא עוברת לבנייה רוויה מואצת לגובה רב (16 קומות ומעלה). רוב האוכלוסייה מורכבת ממשפחות צעירות עם ילדים קטנים.  נווה גן נהנית ממיקום מרכזי  ומקרבה ברגל לפארק הגדול של פתח תקווה ולקניון הגדול.  בשנים האחרונות חל שיפור בתחום חינוך וקהילה, ומתוכננת בניה והרחבה של הפארקים בתחומה ושדרוג אפשרויות הגישה ברגל. . מקור שמה הוא שם החברה הקבלנית שבנתה את הבניינים הראשונים בה.

גבולות השכונה

 

גבולות השכונה בקווים כלליים, הם רחוב הרב מלכה ממערב, רחוב גיסין מצפון, הרחובות קרול ובצ'אייב (האחים בכר) ממזרח והרחובות ז'בוטינסקי ואורלוב מדרום.

עסקאות נדל"ן

מחיר למ"ר בדירה עומד על ממוצע של 13,560 שקל, מדד התשואה לשכירות הוא כ-2.80%. בחודש האחרון בוצעו בה שתי עסקאות: ברח' מאיר  נמכרה דירת 5 חדרים , 122 מ"ר, 2,370,000 שקל. דירה אחרת בת 5 חדרים, 116 מ"ר נמכרה ב-2,300,000 שקל. השכונה נהנית מעלייה ליניארת במחירים  ב-2008 מחיר ממוצע לדירה היה 2,260,00. 144 דירות מוצעות בסביבה

חינוך

לפי מדד מדלן, הבודק ציונים, רמת אלימות ושביעות רצון  של מורים ותלמידים אלו בתי הספר הטובים באזור:

ש שנתי אחד העם, פתח תקווה
כיתות ז - יב, ממלכת
ר לב, פתח תקווה
כיתות א - ו, ממלכתי
חט"ב אחד העם-רמת ורבר, פתח תקווה
כיתות ז - ט, ממלכתי
באזור שישה גנים ממלכתיים עיקריים:  תמנע
 תירוש, תוף, שושנה,  שופר, שרקרק

השכנים מדרגים

לפי מדד מדלן, הדירוג הגבוה ביותר ניתן לביטחון אישי ולתחבורה בכרב. לעומת זאת אפשרויות הבילוי והקניות זכו לדירוג נמוך ביותר וכן לגנים ופארקים. אם כי לפי התוכניות אמורים לקום פארקים חדשים ושטחי מסחר.

אוכלוסייה

השכונה ברובה, מעל שמונים אחוז, ותיקים והיתרה  עולים. 61% מהתושבים בני 18-66, רוב בלי בגרות, 60%,  משפחות צעירות, מעמד בינוני גבוה

אפשרויות תעסוקה

קרבה לאזורי תעשייה כמו קריית מטלון וקריית אריה, וכן לקניו הגדול, הקאנטרי קלאב הגדול של פתח תקווה בשכונה

תחבורה

אפשרת  גישה נוחה לתחנת הרכבת "קרית אריה" ולכבישים המחברים את פתח תקווה עם הערים השכנות. גם הנתיב הראשון של הרכבת הקלה בגוש דן ("הקו האדום") צפוי לעבור קרוב גלבולה הדרומי של השכונה, ועל פי התוואי המתוכנן תוצב תחנה של הרכבת הקלה בצומת הרחובות ז'בוטינסקי ודנקנר.

מבני ציבור

מתנ"ס גדול (מבנה מרכזי + שלוחה + מועדון גמלאים), מרכז נוער וצעירים, מרכז התפתחות לגיל הרך, טיפת חלב, שני בתי ספר יסודיים לציבור החילוני במבני קבע חדשים וביניהם אולם ספורט, בית ספר לציבור הדתי, תיכון במבנה קבע חדש (עם אולם ספורט), מספר מגרשי ספורט פתוחים, קופת חולים (מכבי ובקרוב גם כללית), מקווה, בתי כנסת ומעונות יום (בעלי זיקה דתית)

בנייה ותוכניות

על פי העירייה, בשטח השכונה נבנים בימים אלה פארק רחב ידיים, מעונות יום נוספים (ללא זיקה דתית) וספריה. כמו כן מתוכננים מרכז מסחרי גדול ומרכז מסחרי קטן. פרט לכך, שני גשרים אמורים לחבר בין השכונה לשכונת אם המושבות ולפארק פתח תקוה, בנוסף למעבר התת-קרקעי אשר כבר מחבר בין החלק הדרומי של השכונה והחלק הצפוני.

נווה גן - אתר השכונה

נגד הפקקים: תושבי פתח תקווה נלחמים בתוכניות הבנייה בסירקין

בדרך להסכמי גג להרחבת בנייה: פתח תקווה, רמת גן, רמת השרון ויהוד

 

לקבלת משכנתא בתנאים הטובים ביותר מלאו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם

  קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


  על המחבר

  דרור ניר קסטל

  השאר תגובה

  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות