fbpx

מחשבון מס רכישה

‎*
‎*
‎*
מס הרכישה:
0

לוקחים משכנתא? תנו לחברת ייעוץ משכנתאות מובילה, להשיג לכם תנאים טובים – מלאו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם

  קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


  אנו עושים כמיטב יכולתנו לספק לגולשים מידע מדויק, לרבות נתוני המדדים, שיעורי המס, חישוב מס רכישה ועוד; אך אין לנו אחריות על המידע והחישובים.   


  חדש באתר הון - מידע מעודכן על מחירי הדירות בעסקאות האחרונות


  מס רכישה - ככה זה עובד  - מדריך "גג" בתחום הכולל מדרגות מס רכישה מעודכנות, מועד תשלום מס רכישה, הסבר על פטורים ממס רכישה, מס רכישה על דירה שניה ומס רכישה על דירה ראשונה ועוד.


  מחשבון מס רכישה / סימולטור מס רכישה - ככה תוכלו לחשב מס רכישה בעת רכישת דירה. מחשבון מס רכישה מתייחס לכל הפרמטירים ובעיקר אם מדובר במס רכישה דירה ראשונה, מס רכישה דירה שנייה, מס רכישה דירה שלישית. המחשבון מתייחס ומתחשב בפטורים שונים שניתנים לקבוצות מסוימות בעת רכישת דירה (פטורים והנחות). .

  חשוב להדגיש - מחשבון מס רכישה,  מסתמך על המידע של רשויות המס (מדרגות מס, תקנות ועוד), אך כמובן שבכל מקרה של פרשנות שונה או של חישוב שונה,  המס הקובע הוא זה שנקבע וחושב על ידי  רשויות המס. 

  ומה זה בכלל מס רכישה? מס רכישה הוא מס בהחלט מוזר ומיוחד. בדרך כלל כאשר מוכרים נכס אזי המוכרים צריכים  לשלם מס על הרווח – מיסים משולמים על הרווחים, אבל,  מס רכישה הוא "חיה" שונה, הוא אינו על הרווחים. מס רכישה משולם כאשר רוכשים דירה (לא כאשר מוכרים), ולמה יש מס? ככה נקבע, אילוצי תקציב, ניסיון להשפיע על שוק הדירות ועל המחירים בו,  במיוחד על שוק הדירות להשקעה, הביאו את הממשלות מזה עשרות שנים לחייב את הרוכשים במס רכישה, אבל לא את כולם. לרוכשי דירה ראשונה יש פטור עד לתקרה מסוימת (ומעבר לכך יש הקלות ופטורים נוספים לקבוצות שונות) - היכנסו כאן למדריך מס רכישה.

  מס רכישה הוא בשיטת המדרגות - עד מדרגה מסוימת משלמים מס בשיעור מסויים (המדרגות הם 3.5%, 5%, 6% ועוד...) ובמדרגה אחרת (גבוה יותר) שיעור המס גבוה יותר. הסכומים מתעדכנים אחת לתקופה על ידי רשויות המס, כאן תוכלו  להתעדכן  באתר רשות המס והמקרקעין.

  ואם אתם רוכשים דירה, סביר להניח שאתם צריכים משכנתא, אז יש לנו בשבילכם - מחשבון ידידותי וגם מדריכים לרכישת דירה וקבלת משכנתא -

  מחשבון משכנתא

  מה ההון שלכם וכמה משכנתא אפשר לקחת?

  מה זה אישור עקרוני ומה הבנק בודק?

  בחירת המשכנתא

  מדריכים נוספים רכישת דירה!

  יועץ משכנתאות - האם כדאי?

  מדריך משכנתא - כל מה שצריך לדעת

  משפרי דיור - ככה תקחו משכנתא
  HON TV

   

  השאר תגובה

  27 תגובות

  • היי, אם יש לי דירה אחת שרשומה רק על שמי (ולא על אשתי), אם אני קונה דירה שנייה שתהיה רשומה רק על שם אשתי האם זה אומר שהיא תשל כדירה ראשונה ?

  • היי,
   רציתי לשאול - יש ברשותי דירה למגורים ורכשתי דירה נוספת, בהצהרה לרשויות המס ציינתי שאני אמכור את הדירה הראשונה על מנת להנות מפטור מתשלום מס רכישה.
   מה קורה אם אני מתחרט ומעוניין להשאיר את שתי הדירות ברשותי, אני צריך לתקן את הצהרת המס ואז אני אשלם 8%.
   האם לסכום זה יתווספו ריביות פיגורים והצמדות? במידה וכן, באיזה שיעור?

  • היי,
   רציתי לשאול,
   אם אני קונה דירה להשקעה שעולה נגיד 500000 ש"ח
   ועוד שנה אני אקנה דירה למגורים ב 1450000,

   כמה מס רכישה אני אצטרך לשלם?
   ז"א, אני מבינה שאני אצטרך להוריד מהדירה השניה את המס או שאני יוכל מהדירה הזולה יותר?
   איך זה עובד?

  • נכה שרכש דירה באמצע שמת 2016,יש לו הנחה מסויימת?
   בפניה לרשות המיסים,טןענים שיש חיוב של 0.5 על כל הסכום.
   אשמח להכוונה

   תודה

  • אםברשותי דירה +50% בדירה נוספת, אני מעונינת להחליף את הדירה בה אני מתגוררת. מה זה אומר בנוגע למס הרכישה (בהנחה כמובן שאבצע את השינוי תוך 18 חודש).

  • יש ברשותנו שטח עליו שולם מס רכישה אך טרם בנינו ואף שוקלים למכור, האם ברכישת דירה נצטרך לשלם מס רכישה על הדירה החדשה?

  • יש ברשותי דירה שמיועדת למכירה על מנת לרכוש בית אחר בגלל בעיות רפואיות אני נכה ב-100 אחוז ועושה 3 פעמים בשבוע דיאליזה ,אני לוקחת משכנתה בס"ך 150000 שח מה אחוז הנחה מגיע לי תודה מראש ,,,,,

   • רכישת דירה בכוונה למכור את הדירה הקיימת (משפרי דיור), היתה עלולה להביא למצב בעייתי מבחינת מס רכישה - בסה"כ רצו לשדרג את הדירה ומוצאים את עצמם משלמים מס רכישה גבוה ולכן נתנו למשפרי הדיור שנתיים כדי למכור את הדירה במס רכישה מופחת, ובהמשך להערה בתגובה קרודמת - פרק הזמן הזה צומצם לשנה וחצי ובהמשך לשנה...

  • ברצוני להחליף דירתי בדירה בשווי 1.900,000
   בבעלותי 1/3 בשתי דירות ירושה נוספות המושכרות.
   מה חישוב מס רכישה שעלי יהיה לשלם?
   תודה, אילנה

  • שלום רב הנני גרוש בן64 פלוס רכשתי דירה יחידה מפוצלת בת 2חדרים באופן חוקי מחברה ששוכרת אותה לעובדים במלונות דירה זאת רשומה במנהלי מקרקעי ישראל כדירה אחת האם אני צריך לשלם מס רכוש כאילו הפיצול הופך אותה ל2 דירות ואם ?למה היא תהיה רשומה במנהל דירה אחת ??במידה וארצה למכור אחת מהם לא יתאפשר לי ? דבר נוסף אני נכה זכאי ולהנחה לא מתאם לי לגור בדירה זאת ואין אפשרות לגור שם מרגיש לי לא טוב מה אומר החוק

  • ברצוני להחליף דירת מגורים בנוסף רכשתי דירה על הניר ושילמתי מס כדירה שנייה האם על החלפת דירת המגורים עלי לשלם מס כדירת יחיד או שנייה

  • ירשתי עם אחותי אדמה בשווי של מיליון ש"ח,ועדיין לא מימשנו את הנכס.
   וכרגע מכרתי את דירתי ב900 אלף ש"ח ,וקניתי דירה ב1230000 ש"ח .
   האם עלי לשלם מס רכישה??? ואם כן אז כמה??.

  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות