מחשבון משכנתא

10,000
5,000,000
0.5
8.0
0.0
5.0
3
35
מחשבון משכנתא – מה הוא בודק? המחשבון של אתר הון בנוי בעצם משלושה מחשבונים – המחשבון בעמוד הזה, מחשב את ההחזר החודשי המתאים לכם תחת תרחישים שונים, ובכלל – אתם יכולים לבחור מסלולים שונים, ריביות שונות, תקופות שונות וכך להגיע להחזר ולמשכנתא האופטימליים מבחינתכם (המחשבונים האחרים בודקים את ההחזר תחת תמהילים שונים ואת סכום המשכנתא תחת החזר מסוים)

 

ככה זה עובד – אחרי שחישבתם את ההון שלכם, אתם יודעים מה עלות הדירה שברצונכם לרכוש (העלות האמיתית), אתם בעצם יודעים מה היקף המשכנתא שברצונכם לקחת. אבל האם תוכלו לעמוד בהחזרים?

ככה בודקים – מחשבון משכנתא קולט את הנתונים שלכם ומפיק לכם תשובה על גובה ההחזר, תגדירו את סכום המשכנתא (בסליידר); תגדירו את מסלול המשכנתא – לאיזו תקופה אתם מעוניינים לקחת את המשכנתא, ותגדירו את הריבית השקלית (משתנה או קבועה – נכון ליום החישוב).

במידה ומדובר במשכנתא צמודה (ולא משכנתא שקלית), הכנו כאן חישוב אמיתי שלוקח בחשבון את ההצמדה הצפויה, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להגדיר תחזית מדד לשנים הבאות. אחרי הכל, המדד מבחינתכם הוא בדיוק כמו הריבית – הוא מייקר את המשכנתא! – אם לא לוקחים אותו בחשבון עלולים לטעות ולחשוב שההחזרים קטנים!

תחזית המדד מתווספת לחישוב ומעלה את ההחזרים השוטפים.

אחרי שהזנתם את הנתונים, תקבלו את ההחזר החודשי, אבל לא רק – בהמשך העמוד תופיע טבלה שמרכזת את "הסביבה" של הנתונים שהצבתם, וכך תדעו מה יקרה אם הריבית תהיה גבוהה או נמוכה ממה שהגדרתם, ו/ או מה יקרה אם תקופת ההלוואה תהיה גבוהה או נמוכה ממה שהגדרתם.

אתם יכולים לשחק עם המשתנים – להקטין תקופה, להעלות ריבית, לשנות את צפי מדד המחירים לצרכן. הכל בידיים שלכם, וכך תוכלו למצוא את החזר המשכנתא החודשי המתאים לכם.

אל תקפצו מעל הפופיק, אל תיקחו משכנתא עם החזרים שלא תוכלו או שתתקשו לעמוד בהם. שלב לקיחת המשכנתא הוא קריטי בשבילכם לתכנון עשרות השנים הבאות, ולכן חשוב מאוד לעשות את זה נכון.

מעבר למחשבון משכנתא שיעזור לכם בתכנון המשכנתא (ונשמח לשמוע את תגובתכם, הערותיכם ובכלל – צרו קשר); יש לנו סט רחב של מדריכי משכנתא וכלים שיספקו לכם מידע רחב על איך בעצם לוקחים משכנתא, איך ניגשים לעניין, איך מחשבים את ההון העצמי לצורך לקיחת משכנתא, כמה משכנתא לקחת. מה הבנק בודק בלקיחת משכנתא? איך ניתן לקחת משכנתא בשיעור של 100% מערך הדירה, ומדוע ממש לא כדאי לעשות זאת? ומהם מסלולי המשכנתא הקיימים, ואיך בוחרים משכנתא?

כאן, נמצא מדריך "הגג" שלנו, ממנו מתפצלים מדריכים נוספים.

וכאן – בדיקה חשובה – האם כדאי למחזר משכנתא? ומה עמלת הפירעון המוקדם?

מדריכים נוספים:

יועץ משכנתאות – האם כדאי?

כל מה שצריך לדעת על מחיר למשתכן

ריבית קבועה או ריבית משתנה – שלא יעבדו עליכם?

ריבית קבועה צמודה או קבועה לא צמודה (קל"צ) – חשוב לדעת

איך קובעים את החזר המשכנתא

מה המחיר האמיתי של הדירה (זה לא מה שאתם חושבים) 

 

HON TV

 

תמהיל משכנתא – למה זה חשוב

 

קראוון – האם פתרון דיור טוב?

 

משפרי דיור – ככה לוקחים משכנתא