fbpx
חדשות

Fireblocks השלימה גיוס של 310 מיליון דולר בסבב D לפי שווי של 2 מיליארד דולר

מייסדי חברת FIREBLOCKS צילום Yuliya Nar

מעודכן ל-07/2021

חברת החד קרן בנתה תשתית אמינה הנמצאת בליבת הפלטפורמה שלה, שאומצה על ידי יותר מ-500 המוסדות הפיננסיים המובילים בעולם ומאפשרת לכל עסק להפוך לפעיל בזירת הנכסים הדיגיטליים

חברת פיירבלוקס (Fireblocks), התשתית המוסדית המובילה לעולם הנכסים הדיגיטליים, הודיעה היום (ג') על השלמת סבב גיוס D בהיקף של 310 מיליון דולר בהובלת Sequoia Capital, Stripes, Spark Capital, Coatue, DRW VC  וכן SCB 10X, זרוע ההשקעות של הבנק הוותיק בתאילנד Siam Commercial Bank, המצטרף להשקעות של BNY Mellon ו-SVB Capital כבנק הגלובאלי השלישי המשקיע בחברה. גיוס ההון הוא נקודת ציון חשובה עבור פיירבלוקס ומעלה את שווי החברה למעל 2 מיליארד דולר.

פיירבלוקס שנוסדה ב-2018 גייסה מאז סכום מצטבר של 489 מיליון דולר מקרנות הון סיכון מובילות בתחומי הפינטק, הבלוקצ'יין והסייבר לרבות Cyberstarts, Eight Roads, Tenaya Capital, Swisscom, Paradigm, Ribbit Capital ו-Coatue

גיוס ההון ממשקיעים אסטרטגיים, ישמש להמשך סלילת דרכה של Fireblocks להרחבת משאביה הגלובליים במטרה  לשרת את הבנקים המובילים  בעולם וחברות הפינטק, וחיבורם לשוק הנכסים הדיגיטליים. במקביל, החברה מתעתדת להכפיל עד סוף השנה את מרכז המחקר והפיתוח שלה בתל אביב, העומד כיום על 100 אנשי ונשות פיתוח בתחומים בלוקצ׳יין, סייבר, DevOps, Backend, Mobile Frontend ומגוון תפקידי Security.

הפלטפורמה של פיירבלוקס מרחיבה את תרחישי השימוש של עולם הנכסים הדיגיטליים מעבר לביטקוין, אל תחומים כמו: תשלומים, גיימינג, NFT, בטחונות דיגיטליים, ומאפשרת לכל עסק להפוך לפעיל בזירת הנכסים הדיגיטליים. הטכנולוגיה של פיירבלוקס ניתנת לשימוש כשירות תווית לבנה (white label) ומאפשרת למוסדות פיננסיים יישום  ושיווק  שירותי משמורת ישירים ללא צורך בהסתמכות  על חברות צד ג'.

כחלוצת טכנולוגיית ה-MPC עבור נכסים דיגיטליים, פיירבלוקס בנתה תשתית אמינה הנמצאת בליבת הפלטפורמה שלה. היא אומצה על ידי יותר מ-500 מוסדות ומאבטחת נכסים דיגיטליים בשווי של למעלה מ-1 טריליון דולר, ובהתאמה, מהווה כוח מניע ממדרגה ראשונה של צמיחה ואימוץ נכסים דיגיטליים בקרב מוסדות פיננסיים חדשים לצד מסורתיים. פיירבלוקס הרחיבה את שירותיה לשוק העולמי  ותומכת כעת ברבים מהבנקים המובילים בעולם, נוסף על בורסות קריפטו, דלפקי הלוואות, קרנות גידור, דלפקי OTC ובוני שוק כמו Revolute, BlockFi, Celsius, Prime Trust, Galaxy Digital, Genesis Trading, Crypto.com, eToro ועוד.

טכנולוגיות הבלוקצ'יין מוטמעות במגזר הפיננסי בקצב מסחרר,  כאשר בנקים צברו נכסי בלוקצ'יין בערך הגבוה מכלל השוק. דו"ח אחרון של Statistics מצביע על גידול מהותי במספר המשתמשים בנכסים דיגיטליים, ולראיה  מספר ארנקי הבלוקצ'יין הרשומים ברבעון השני של 2021 הגיע ליותר מ-70 מיליון, למול  כ-10.98 מיליון בשנת 2016. על פי התחזית, בשנת 2022 צפוי מספר המשתמשים  לחצות את רף המיליארד.

ראבי גופטה, שותף ב- Sequoia Capitalאמר: "בעת שחשיבות הקריפטו גדלה אנו עדים להתפוצצות במספר החברות המטפלות בנכסים דיגיטליים, כולל חברות קריפטו, חברות פינטק, בנקים חדשים ומוסדות פיננסיים מסורתיים. העברה ואחסון בטוחים של נכסים דיגיטליים תהיה ליבת   העסקים הללו ופיירבלוקס ניצבת בעמדה שיכולה להפוך אותה לתשתית החברות  הללו לצורך העברה ואחסון מאובטחים  של נכסים דיגיטליים. הצוות בעל החזון של פיירבלוקס מספק תשתית קריטית לעולם פיננסי חדש ואנו נרגשים להיות שותפים שלהם".

מיכאל שאולוב, שותף מייסד ומנכ"ל פיירבלוקס, מסר: "אנו נלהבים מכך שיש ביכולתנו להרחיב את החברה ואת התשתית שלנו באמצעות גיוס ההון החדש. הצמיחה שחווינו עד עתה משקפת את תרומתן של כל החברות המעורבות, בכל אחד מהשלבים. כפי שנראה, הטכנולוגיה שלנו בלטה בשוק מאז היווסדה של החברה והצלחתה היא עדות לכך. על רקע צמיחתה של התעשייה, יש לנו פוטנציאל אדיר להמשיך לצעוד קדימה ולהיות שותף שמוסדות פיננסיים וארגונים אחרים יכולים לתת בו אמון, בעת שהם בוחנים כיצד להיכנס לתחום באופן אמין ורציף".

מוקאיה (תאי) פאניץ', מנהל הון סיכון והשקעות, SCB 10X. ציין: "פיירבלוקס היא הבחירה המועדפת על ידי מוסדות גדולים וקטנים, נוכח העובדה שהפלטפורמה מאפשרת להציע ללקוחותיהם פתרונות משמורת מותאמים, במקום מיקור חוץ של יכולות קריטיות. אנחנו משמשים כמשקיע, כשותף וכלקוח של פיירבלוקס במגוון תחומים שכן אנו מאמינים שהרשת שלה להעברה של נכסים דיגיטליים, והתשתית לשירותי משמורת הם ברמה עולמית וללא תחרות בתחום הנכסים הדיגיטליים. כבנק הגדול בתאילנד אנו חותרים להביא את פתרונות פיירבלוקס למשתמשים עתידיים בדרום מזרח אסיה".

פיירבלוקס תמשיך לממש את התרחבותה האסטרטגית במקביל לצמיחתה של תעשיית הנכסים הדיגיטליים. החברה מתכוונת להרחיב את כל קווי המוצרים ולצרף לקוחות ושותפים נוספים לסביבתה העסקית.

גילי רענן מסייברסטארטס הוסיף: "פיירבלוקס הפכה לתשתית המובילה בעולם לאבטחה וניוד של נכסים דיגיטליים. חברנו לצוות היזמים של פיירבלוקס עם הקמת החברה ב- 2018 ואנחנו גאים בצמיחה יוצאת הדופן שלה, שהיא תוצאה של צורך עצום בשוק ועבודה מקצועית ומאומצת של צוות מדהים".

הופכת לחד-קרן: Bringg מגייסת 100 מיליון דולר בסבב E

 

 

רוצים לחסוך בפיקדון? מלאו פרטים, ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם

  קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


  על המחבר

  ענת גלעד

  ענת עורכת וכותבת זה עשור בעיתונות הכתובה - ידיעות אחרונות ומעריב. תחומי העניין העיקריים שלה - רווחה, זכויות עובדים, קריירה, משפט.
  הצטרפה למערכת הון בתחילת 2019.

  השאר תגובה

  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות