חדשות    

Identiq משלימה סבב גיוס סיד של 5 מיליון דולר

Identiq משלימה סבב גיוס סיד בסך 5 מיליון דולר ומשיקה רשת לאימות זהות תוך שמירה על פרטיות, המאפשרת לחברות להילחם  בהונאות. מדובר בפתרון שאמור להגן על הפרטיות שלנו כגולשים באינטרנט וברשתות החברתיות, והוא נועד למנוע מענקיות האינטרנט ובכלל לשאוב ולהתשמש במידע עלינו בצורה חופשית.   

הפתרון של החברה מאפשר לספקי שירות לאמת את זהותם של משתמשים חדשים ולערוב למשתמשים המוכרים להם, מבלי לחשוף אף פרטי המידע על המשתמשים

מדובר בפתרון שמאפשר שלראשונה לארגונים לקיים שיתוף פעולה אמיתי במלחמה בהונאות. בד בבד עם ההתקדמות הטכנולוגית הודיעה החברה על  השלמת סבב גיוס הון ראשוני בסך 5 מיליון דולר, בהובלת Entrée Capital ובהשתתפות קרנות הון סיכון מובילות, ביניהן:  Slow Ventures, Vertex Ventures Israel, ו-Oryzn Capital.

Identiq הקימה רשת מבוזרת המאפשרת לחבריה לאמת ולאשר את זהותם של משתמשים חדשים ולערוב למשתמשים אותם הם מכירים, מבלי לחשוף את פרטיהם האישיים. האימות מבוצע בנקודות מגע קריטיות של מערכת היחסים עם הלקוח, כמו בעת ההרשמה לשרות אונלייני או בביצוע תשלום ראשון, באמצעות הצלבות של נתונים מהותיים כגון כתובת האימייל, מספר הטלפון, כתובת המגורים, כתובת ה-IP, המכשיר או אמצעי התשלום ועוד. גישה חדשה זו מאפשרת לקבל החלטות מדויקות יותר, להוריד משמעותית את שיעורי דחיית התשלומים, לצמצם את היקף ההונאות וכן להביא לשיפור חוויית הלקוח.

הפתרונות שהיו קיימים עד כה ניסו לאמת את פרטי הזיהוי תוך שימוש במאגרים גדולים של נתונים פרטיים ואישיים של משתמשים, שימוש שמטבעו כרוך בחשיפת הנתונים ללא הסכמת המשתמש, ובסיכון לגניבת הנתונים. חברות המשתמשות בפתרונות ריכוזיים אלה חייבות לחשוף את נתוני המשתמש שלהן, מה שיוצר סיכון של פריצה על-ידי גורם שלישי, חשיפת סודות מסחריים והפרת תקנות פרטיות.

לעומתן, Identiq כלל לא אוספת, לא משתפת ולא מאחסנת נתוני משתמשים. טכנולוגיית FAIR של החברה (ראשי תיבות של Fully Anonymous Identity Resolution, שפירושם קביעת זהות באנונימיות מלאה) משתמשת בפרוטוקולים קריפטוגרפיים שפותחו בחברה כדי לקבל אימות מחברי הרשת, תוך שמירה מלאה על פרטיות הלקוח. מכאן נובע שהטכנולוגיה עומדת באופן מלא בדרישות ה-GDPR (האסדרה הכללית להגנה על מידע), CCPA (חוק הגנת פרטיות הצרכנים של קליפורניה) ותקנות פרטיות אחרות, והופכת את FAIR לפתרון הראשון שנבנה במטרה לתת מענה לסוגיות הרגישות שמעלות תקנות פרטיות חדשות מסוג זה.

בניגוד למגמות האחרונות בתחום אימות הזיהוי, Identiq נמנעת משימוש בטכנולוגיית בלוקצ'יין.