חדשות

תוכנית "נטו למשפחה" – כמה זה יוסיף לנטו שלכם?

רישום לניוזלטר

תוכנית "נטו למשפחה" – כמה זה יוסיף לנטו שלכם?

שר האוצר, משה כחלון, מרגיש את הירידה של מפלגתו בסקרים ואחרי שעשה "סיבוב" פוליטי על הנכים, הוא פונה לכולם. התוספת המיוחלת בנטו של הנכים עדיין לא ברורה לגמרי, אבל נראה שהיא תגיע לכ-50% , סדר גודל של 4 אלף שקל – צריך יותר.

הפעם, מסביר כחלון שהוא מוסיף לנטו של כולם כי יש עודפים, זה נכון וראוי, אבל אם יש עודף תעבירו אותו בשלב ראשון לנכים. והנה עיקרי התוכנית

-  1.7 מיליארד שקל: תוספת נקודות זיכוי להורים עובדים. בשורה ברוכה, כשבממוצע צפויה הטבה לכל משפחה של 50-100 שקל (בחודש)

-  900 מיליון שקל: סבסוד צהרונים. גם זו בשורה

- 750 מיליון שקל: הגדלת מענק עבודה למשפחות עובדות, כתמריץ ליציאה לעבודה.

- 600 מיליון שקל: ביטול מכס במס קנייה על בגדי תינוקות, יבוא מכשירי סלולר ויבוא נעליים.


מדריך מס הכנסה שלילי

מדריך נקודת זיכוי

מחשבון נקודות זיכוי


על פי מסיבת העיתונאים של כחלון – התשלום בגין סבסוד הצהרונים ייכנס לתוקף החל מספטמבר השנה ושאר הסעיפים - החל מינואר 2018. מדובר בתוכנית כוללת של האוצר, לרבות אגף המיסים כמובן -  משה אשר, מנהל רשות המסים, נכח במסיבת העיתונאים וכך גם  אמיר לוי, הממונה על התקציבים. עוד נכחו -  יצחק כהן, סגן שר האוצר; ערן יעקב, הממונה על השכר; ורוני חזקיהו, החשב הכללי.

 "לכל שר אוצר היו תפיסות עולם אחרות ושונות, ויש לו ויכוח נוקב מול גורמים שונים, אבל נדרש משר אוצר נכונות להילחם בקבוצות כוח, ולא לפחד מטוקבקיסטים שהם מפעילים" אומר כחלון, ומוסיף - "בשנתיים האחרונות הגדלנו קצבאות במספר מקומות חשובים – הגדלנו קצבאות לניצולי שואה והקמנו חיסכון לכל ילד. הארכנו את חופשת הלידה והגדלנו קצבאות זקנה. הרחבנו תשלום ליוצאי עיראק, מרוקו ואלג'יר שהם ניצולי שואה. אנחנו ביצענו שורה ארוכה של רפורמות, ובראשן הרפורמה בבנקים והרפורמה בכרטיסי אשראי. אני עושה ולא מדבר. כל הדברים האלו אלה מעשים ולא דיבורים.

"שאלו אותנו איפה הכסף? הנה הכסף. המדינה צריכה להקל ולא להקשות. המצב הטוב לא יש מאין, ומאחורי העבודה והתוצאות יש אנשים וחברי הנהלת האוצר. יש גם משלמי מסים, ואנחנו היום מחזקים את מעמד הביניים במעשים. אנחנו מחזקים את הזוג שיוצאים לעבודה ומשלמים מסים. התוכנית נקראת: נטו משפחה, כי זה נטו למשפחה, המשפחה מקבלת תוספת לנטו. אפשר לדבר על השמן והרזה אבל צריך מעשים, צריך לעזור למעמד הביניים.

"הגיע הזמן לשנות כיוון, שיותר אנשים יעלו למעלה ולא ירדו למטה, כמו שקורה בשנים האחרונות. אנחנו משנים כיוון. אנחנו רבים, כל הזמן, עם קבוצות לחץ, אלה שלא רוצים תחרות ואנחנו מביאים היום את הבשורה. היום אנחנו מודיעים כי אנחנו, המדינה, הממשלה, מחזירים כסף לציבור. העודפים שהצטברו בקופת המדינה הם של הציבור, לא של אף אחד אחר. נבחרנו כדי לסייע למשפחות, ולציבור ואנחנו עושים זאת. אנחנו נביא בשבועות הקרובים גם את הבשורה לנכים. אלה שקצבתם מחייתם. תוך מספר שבועות קטן נציג את התכנית במלואה ויהיו שם 4 מיליארד שקל שיופנו לנכים. אנחנו דואגים היום שיהיה נטו יותר לעובדים.

"זו תכנית חברתית כלכלית כוללת שישבנו עליה זמן ממושך באוצר. הפחתנו מכס על דגים ואפשרנו לייבא בשר. ליל הסדר הזה היה זול יותר מאשר בשנים קודמות,וזה לא היה קל. היה קשה להתמודד עם קבוצות הלחץ, עם יכולת לשכור טוקבקיסטים שישחירו את פניך יום יום. אנחנו לא חוששים מזה למען הציבור ולא למען קבוצה קטנה. אנחנו מוציאים 4 מיליארד שקל. אנחנו מחזירים חוב גדול למשפחה העובדת".

טוב, אז זוהי התוכנית של כחלון, אבל זה כחלון הפוליטיקאי שרואה את הירידה בסקרים, זה אולי יתממש, רק שבינתיים שום דבר שכחלון עשה לא באמת הביא תוצאה – תוכנית מחיר למשתכן שעליה הוא בונה את ירידת מחירי הדירות, עדיין לא ממש תרמה. גם הרעיון השגוי של מס על דירה שלישית לא ממש עבר, רק בינתיים יצר נזק וגרם לעלייה במחירי שכר הדירה.

וחוץ מזה – איפה הכסף? איפה הכסף שיממן ן את התוכנית הזו של כחלון? העודפים שנוצרו בחודשים האחרונים לא יספיקו למספרים האלו. כך או אחרת, כחלון מדבר גם על הפחתת מיסי קנייה על מוצרים מיובאים וכן הגדלת מס ההכנסה השלילי או את נקודות הזיכוי במס.

צמרת האוצר, מעריכה כי  ב-2017 יהיה עודף של 3 מיליארד שקל בהכנסות המדינה ממיסים מעבר לסכום שעל בסיסו נקבע תקציב המדינה – אבל התוכנית המבורכת לסיוע לנכים תעלה כמה מיליארדים והשאלה איך יממנו את התוכנית הזו, וכל זה כשברקע בחודש מרץ היתה גביית מיסים מאכזבת.  אז אולי זו סתם מעידה קטנה, כפי שחושבים באוצר, ואולי זו מגמה שתמשיך לתוך החודשים הבאים, ואז העודפים יהיו מעטים מאוד.

אגב, בינתיים העודף המצטבר מתחילת השנה בגביית מיסים עומד על 1.6 מיליארד שקל, רק שהבעיה היא שרוב הסכום (הרוב הגדול) 1.4 מיליארד שקל מגיע מעסקה חד-פעמית (מכירת מניות השליטה בכתר). באוצר בונים על מובילאיי שנמכרה לאינטל תמורת 15 מיליארד שקל, המכירה הזו צפויה להכניס מס של 4 מיליארד שקל. אבל חברים אלו הכנסות חד פעמיות.

מחשבון תקציב חודשי

מחשבהון הון עצמי

מתכוונים לקחת משכנתא? או למחזר משכנתא?  מלאו פרטים ותקבלו הצעה טובה וזולה 

שם מלא:

ת.ז (לא חובה):

טלפון:

מייל:

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש באתרעל המחבר

מערכת הון

השאר תגובה