מחשבון מחירי הדירות

הסכום המשוערך בש"ח
0.0
השינוי באחוזים
%

שימו לב – מדד מחירי הדירות לא מפורסם לחודש הקודם (אלא לממוצע של כמה חודשים), ולכן המדד שפורסם בספטמבר תקף ליולי! (המדד שיתפרסם באוקטובר יהיה תקף לאוגוסט) 


חדש – מחשבון מחירי הדירות בתל אביב לפי מס' חדרים (גרסאת בטא) ובקרוב – מחירי הדירות בכל האזורים בארץ!


מחשבון מחירי הדירות  מחשב בכמה עלה ערך הדירה בתקופה מסוימת – אתם מגדירים תאריכים ומקליקים (לא חובה לעדכן סכום – הסכום נועד למי שמועניין לחשב את ערך הדירה שרכש לפני תקופה מסוימת – ואז במקביל לחישוב התשואה/ עליית הערך, יחושב מחיר  הדירה)

המחשבון מסתמך על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) מפברואר 1994 ועד היום. מדי חודש נעשה בלשכה סקר ובדיקה של כל העסקאות שנעשו בחודשים החולפים, כשבמקביל לפרסום מדד המחירים לצרכן ב-15 בחודש, מתפרסם גם מדד מחירי הדירות. המדד מתייחס לתקופה של החודשיים הקודמות (עובד זמן עד שנתוני האמת על העסקאות מדווחות ונקלטות ברשויות השונות), ולהמחשה –  מדד מחירי הדירות שמתפרסם ב-15 ביוני מבטא עסקאות שנעשו במרץ ואפריל ("ממוצע" 1 באפריל) – כלומר, סיום התקופה במחשבון מתייחס למצב לפני חודשיים 

חשוב להבהיר – מדובר על ממוצע, כלומר, המחשבון מספק את השינוי במחירי הדירות בממוצע ארצי (ולא באזורים ספציפיים)

נשמח לשמוע מכם תגובות/ הערות והארות למחשבון זה (ומחשבונים אחרים). מחשבון מחירי הדירות הוא הראשון מסוגו בארץ – יש פרסומים שוטפים על שינויים במחירים, אבל עד היום לא ניתן היה לדעת בצורה מהירה ופשוטה, מה קרה למחיירם בתקופה מסוימת (אלא אם הייתם נוברים בנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה).


למחשבונים נוספים:

מחשבון מס שבח – כמה מס תשלמו על מכירת הדירה

מחשבון מס רכישה – כמה מס תשלמו עם קניית הדירה

מחשבון שכר דירה – ככה תוכלו לדעת אם שכר הדירה שאתם משלמים (או מקבלים) סביר

מחשבון הצמדה למדד: בדיקה בין תאריכים שתגדירו בכמה עלה או ירד המדד.

מחשבון מדד אחזקת הדירה: בכמה עלו (או ירדו) הוצאות על דירה בתאריכים מסוימים. הוצאות הכוללת – חשמל, גז, מים, תיקונים, שיפוצים ועוד… 

מחשבון מדד תשומות הבנייה – מחשבון שמשמש להצמדה של התשלומים לקבלן ברכישת דירה


למדריכים קשורים:

מס על דירה שלישית – כל מה שצריך לדעת; והאם הפתרון של העברת דירה לילדים הוא פתרון טוב?

מדריך מס רכישה

מדריך מס שבח