fbpx

מחשבון מחירי הדירות

הסכום המשוערך בש"ח
0.0
השינוי באחוזים
%

שימו לב - מדד מחירי הדירות לא מפורסם לחודש הקודם (אלא לממוצע של כמה חודשים), ולכן המדד שפורסם בספטמבר תקף ליולי! (המדד שיתפרסם באוקטובר יהיה תקף לאוגוסט) 

מלא/י פרטים וקבל/י  הצעה למשכנתא בתנאים טובים (השירות ניתן על ידי מומחים מנוסים ומקצועיים שהאתר בדק!) 

  קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש  חדש - מחשבון מחירי הדירות בתל אביב לפי מס' חדרים (גרסאת בטא) ובקרוב - מחירי הדירות בכל האזורים בארץ!


  מחשבון מחירי הדירות  מחשב בכמה עלה ערך הדירה בתקופה מסוימת - אתם מגדירים תאריכים ומקליקים (לא חובה לעדכן סכום - הסכום נועד למי שמועניין לחשב את ערך הדירה שרכש לפני תקופה מסוימת - ואז במקביל לחישוב התשואה/ עליית הערך, יחושב מחיר  הדירה)

  המחשבון מסתמך על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) מפברואר 1994 ועד היום. מדי חודש נעשה בלשכה סקר ובדיקה של כל העסקאות שנעשו בחודשים החולפים, כשבמקביל לפרסום מדד המחירים לצרכן ב-15 בחודש, מתפרסם גם מדד מחירי הדירות. המדד מתייחס לתקופה של החודשיים הקודמות (עובד זמן עד שנתוני האמת על העסקאות מדווחות ונקלטות ברשויות השונות), ולהמחשה -  מדד מחירי הדירות שמתפרסם ב-15 ביוני מבטא עסקאות שנעשו במרץ ואפריל ("ממוצע" 1 באפריל) - כלומר, סיום התקופה במחשבון מתייחס למצב לפני חודשיים 

  חשוב להבהיר - מדובר על ממוצע, כלומר, המחשבון מספק את השינוי במחירי הדירות בממוצע ארצי (ולא באזורים ספציפיים)

  נשמח לשמוע מכם תגובות/ הערות והארות למחשבון זה (ומחשבונים אחרים). מחשבון מחירי הדירות הוא הראשון מסוגו בארץ - יש פרסומים שוטפים על שינויים במחירים, אבל עד היום לא ניתן היה לדעת בצורה מהירה ופשוטה, מה קרה למחיירם בתקופה מסוימת (אלא אם הייתם נוברים בנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה).


  למחשבונים נוספים:

  מחשבון מס שבח - כמה מס תשלמו על מכירת הדירה

  מחשבון מס רכישה - כמה מס תשלמו עם קניית הדירה

  מחשבון שכר דירה - ככה תוכלו לדעת אם שכר הדירה שאתם משלמים (או מקבלים) סביר

  מחשבון הצמדה למדד: בדיקה בין תאריכים שתגדירו בכמה עלה או ירד המדד.

  מחשבון מדד אחזקת הדירה: בכמה עלו (או ירדו) הוצאות על דירה בתאריכים מסוימים. הוצאות הכוללת - חשמל, גז, מים, תיקונים, שיפוצים ועוד... 

  מחשבון מדד תשומות הבנייה - מחשבון שמשמש להצמדה של התשלומים לקבלן ברכישת דירה


  למדריכים קשורים:

  מס על דירה שלישית - כל מה שצריך לדעת; והאם הפתרון של העברת דירה לילדים הוא פתרון טוב?

  מדריך מס רכישה

  מדריך מס שבח

     השאר תגובה

  7 תגובות

  • שלום יש לי את ההון לקנות דירה שילמתי סכום גבוהה יותר במעמד החתימה השאלה היא על הסכום שנשאר איך תחושב עליית המדד של תשומות הבניה. גם למעשה ויתרו לי על עליה אחת. בין בקשת הרכישה לבין חתימת החוזה.
   אמנם אולי התוספת תהיה נמוכה אבל אולי שווה לשלם את כל הסכום ולמנוע את מדד. נשאר לי כחצי מיליון ש"ח לשלם.

  • מחשבון זה לא מדויק ועושה עוול לשני הכיוונים, גם למעלה וגם כלפי מטה.
   משום מה נטרלתם את מרכיב המיקום של הדירה שהינו קריטי לגבי ההערכה ולו גם הכללית ביותר.
   ההפרשים בין מיקום זה לאחר יכולים להתבטא באחוזים שלמים גם בין שכונות בתוך אותו ישוב.

   • שלום ארנון,
    המחשבון לא מתיימר לבחון את עליית המחירים במקומות מסוימים, אלא את ממוצע שינוי המחירים בארץ (והדגשנו זאת בטקסט המלווה את המחשבון).
    מדובר במחשבון שמבוסס על המדד של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שבודקת מדי חודש את ממוצע המחיירם בארץ. זה מדד של גוף אובייקטיבי, המבוסס על מדגם רחב. וחשוב להסביר - מה שאתה רואה בעיתונים ובפרסומים שונים בקשר למחירי הדירות במקומות מסוימים הוא סוג של אסיפת נתונים שיכולה להיות נכונה וטובה, אבל היא לא מבוקרת, לא מפוקחת, ובמקרים רבים גם לא אובייקטיבית - צריך להיזהר מכל מדד לכאורה שמציין שמחירי הדירות במקום מסויים עלו או ירדו.
    נכון, אם היה מדד של גוף כמו הלמ"סב שבוחן את המחיירם באזורים ספציפיים זה היה מדד מדוייק יותר ורלבנטי יותר. בשלב זה מוחשבו כל הנתונים הממוצעים (מחירי הדירות הממוצעים ושינוי מחירי הדירות), אנחנו עובדים על למחשב את הנתונים הנוספים שקשורים למחירי הדירות...

    אבישי

  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות