fbpx
מדריכי דירה ומשכנתא שכונות

רמת ורבר, פתח תקווה - תעודת זהות

על השכונה

שכונת רמת-ורבר נקראת על שמו של פישל ורבר, מי שכיהן כמזכיר מועצת פועלי פתח-תקוה והיה מנהיג הפועלים בא"י.

היא גובלת במערב-רח' קפלן, צפון-ז'בוטינסקי, מזרח-יצחק שדה, דרום-ארלוזורוב.שכונת רמת ורבר מקיפה היום את מרבית השטח הבנוי במערב העיר. בתחומי השכונה כ-22000 תושבים. השטח שעליו הוקמה שכונת רמת-ורבר היה פרדס וגן עצי-פרי של ליאו וייס. בסמוך לו היו כרמים נוספים שהשתרעו עד לבלינסון. האדמה נרכשה ע"י הקרן-הקיימת ומועצת הפועלים.

סוגי בניינים

בניינים טוריים דו משפחתיים, שנבנו בראשית שנות החמישים, בניינים בני שלוש קומות, שנבנו בטורים ואוכלסו במפוני מעברת עמישב. . שיכון עובדים-גוש בניינים המשתרע מחטיבת אחד-העם ומערבה, וכולל בתוכו בניינים רבי-קומות ובניינים בני 4קומות. בתים אלו נבנו בשנת 1974 לזוגות צעירים. שיכון עובדי ביה"ח בלינסון (תל-נטע)-הוקם בשנת 1951, ביוזמת ועד עובדי ביה"ח ובמימונה של קרן הפנסיה של עובדי קופת-חולים.  בשיכון נבנו 54 בתים חד-קומותיים,על שטח של כחצי-דונם, שבו פיתחו גינות ומשקי עזר.

עסקאות נדל"ן

 בשנים האחרונות יש עלייה במספר העסקאות בשכונה, חלק מהרוכשים הם משקיעים שמשכירים את הנכס ומקבלים תשואת שכירות של 3%. המחיר למ"ר בה נאמד בקרוב ל-20 אלף שקל למ"ר.

חינוך

באתר מדלן ניתן לבתי הספר בעיר ציון של 78, טוב מהמדד בעיר65 וטוב בהרבה מהמדד הארצי 55. בתי הספר המובלים בעיר, בקריטריונים של אי-אלימות, ציונים ושחיקת המורים הם:

ת"ת דעת מבינים, פתח תקווה
כיתות א - ח, חרדי
ישיבת דרכי נעם, פתח תקווה
כיתות ז - יב, חרדי
ט"ב אחד העם-רמת ורבר, פתח תקווה
כיתות ז - ט, ממלכתי
בשכונה שישה גנים: תמנע, תוף, שרקרק, שובל   ושופר בפיקוח ממלכתי,  ותמי - בפיקוח חרדי.

שכנים

מדירוג במדלן עולה  דירוג גבוה לנסיעה ברכב, פארקים, קניות, נוחות להולכי רגל וחינוך. הפרמטרים הנמוכים הם תחושת הקהילה, ניקיון ותחזוקה וכן בילוי פנאי  אם כי גם כאן הציון עומד בממוצע על כמעט 70.

אוכלוסייה

רוב האוכלוסיייה 66% בגיל 18-66, 18% מהאוכלוסיה עולים ותיקים משנות התשעים, התעסוקה של 43% היא במקצועות צווארון כחול, כ-40% ללא בגרות. שכר ממוצע שכר: 9,000 שקל

אפשרויות תעסוקה

באזור בתי חולים, 3 אזורי תעשייה, ומתחמי הייטק רבים וכן מרפאות ומוזיאונים

בתי חולים ומרפאות

בי"ח לילדים בלינסון, בי"ח לילדים ע"ש שניידר, מרפאת קופ"ח רמת ורבר, מרפאות טיפת חלב לבריאות ציבור.

גנים ציבוריים

גן עצמאות (יד-לבנים), גן תל-נטע, גן קדיש-לוז, גן צה"ל – ראב, גן הוורדים

מרכזים קהילתיים

מתנ"ס רמת ורבר , מרכז קהילתי תורני מאור יהודה.

תחבורה

תחבורה ציבורית ענפה ביחס לעיר, 10 דק' מאזור התעשייה קריית אריה, 46 דק' בפקקים מעזיראלי

בנייה חדשה/התחדשות עירונית

אין. ההבטחות מדברות על תמ"א 38 הריסה ובנייה, אך לא בטוח מתי ייצא לפועל. לאחרונה נכנס ראש עיר חדש וייתכן שיקדם את העניינים

רכבת קלה

צפויה לעבור שם

רחובות בשכונה

אבי אורן, אהרון כצנלסון, אנדרסן, ארלוזרוב חיים, בורוכוב, בן עזר, האחים, בצרי יוסף, גורדון י.ל. (יל"ג), גייסות השריון, גרינגרט, נתן,דובנוב, דורון, דינור, דפנה, דקר, הלילך, המורים, הפועל הצעיר, הפורצים, הפלמ"ח, הצוערים,הצפצפה, הרצפלד, ז'בוטינסקי זאב, ח"ן, טור מרדכי, פרופ', יל"ג (י. ל. גורדון), יפרח, כצנלסון ברל, לם ישראל, מ"ג, מאפו, מהרש"ק יוסף, מהרשק, סילבר אבא הלל, עגנון ש"י, פיכמן יעקב, פרוג שמעון, צה"ל, קדיש לוז,קלוזנר, פרופ', קפלן אליעזר, רייך חביבה, שדה יצחק, שרת משה,

 

מעוניינים לשמוע הצעות להשקעה בנדל"ן? מלאו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

דרור ניר קסטל

דרור ניר קסטל

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות