fbpx
מובייל וגאדג'טים

AIQHome: פלטפורמה ישראלית תספק לקבלנים בארה"ב פתרון מקיף לניהול פעילותם

אדיר דיין, מנכ"ל החברה - צילום: AIQhome

מעודכן ל-05/2021

החברה גייסה עד כה ארבעה מיליון דולר והשלימה פיילוט מוצלח של ביצועי המערכת, המבוססת על בינה מלאכותית

פתרון ישראלי חדשני יסייע לקבלנים מארצות הברית: חברת איי.איי.קיו הום ישראל בע"מ (AIQHome) פיתחה פלטפורמה שמספקת לבעלי המקצוע בארצות הברית פתרון מקיף ויחיד מסוגו לניהול פעילותם העסקית, וחותרת ליצירת שוק משוכלל שבו כלל הגורמים מרוויחים משיתוף המידע ביניהם.

בכל יום מנהלים בעלי המקצוע כמויות אדירות של נתונים. מדובר במידע שבמקרים רבים הולך לאיבוד או נשכח בין ערמות של מסמכים ותיקיות בשוק מסורתי הלוקה בחדשנות טכנולוגית. לצורך פתרון בעיה זו, החברה פיתחה את AIQOO Marketplace פלטפורמת מסחר מקוונת, שבבסיסה מוטמעת טכנולוגיית בינה מלאכותית המושתתת על מודל Data Analytics חדשני, שפיתחה החברה לניתוח נתוני Big Data ושיתוף מידע בין המגוון הרחב של הגורמים הפועלים בשוק. המערכת לומדת את ביצועיו של כל אחד מבעלי המקצוע, באמצעות אלגוריתמים מבוססי Machine Learning,  ומעניקה סט של כלים, המלצות ופעולות אוטומטיות לצורך ביצוע אופטימיזציה לפעילותם הארגונית ולביצועיהם העסקיים וכן, ליצירת מנגנוני צמיחה.

חברת איי.איי.קיו הום ישראל בע"מ (AIQHome) הינה חברת מחקר ופיתוח ישראלית העוסקת בפיתוח ושיווק של פתרון טכנולוגי מקיף לבעלי מקצוע (קבלנים), הפועלים בשוק השירותים לבית בארצות הברית, המאופיין בהיעדר חדשנות ופתרונות טכנולוגיים.

שוק השירותים לבית בארצות הברית, אחד מהשווקים הגדולים במדינה, כולל כחמישה מיליון בעלי מקצוע רשומים ובעלי רישיון, המספקים שירותים לכ-140 מיליון בתי אב. בשנת 2020 גלגל השוק כטריליון דולר, כאשר סך העסקאות שבוצעו בשוק עמד על 506 מיליארד דולר וההוצאה על שירותים עקיפים עמדה על 457 מיליארד דולר. השוק היה בין היציבים ביותר בתקופת משבר הקורונה כהמשך ישיר לשגשוג הניכר שחווה בעשור האחרון, אשר התבטא בעלייה משמעותית בהוצאה השנתית הממוצעת של משקי הבית על שירותים לבית.

הפלטפורמה מספקת לבעלי המקצוע בארה"ב פתרון מקיף ויחיד מסוגו לניהול פעילותם העסקית, וחותרת ליצירת שוק משוכלל שבו כלל הגורמים מרוויחים משיתוף המידע ביניהם (בינה שיתופית – CI). כך, החברה מצליחה לייצר תמונת מצב אודות השוק בכללותו, מאפשרת שקיפות מלאה ביחס לביצועיו של כל בעל מקצוע וכל נותן שירותים ומביאה לשיפור מתמיד של יכולותיו של כל עסק, ללא קשר לגודלו.

בנוסף, באמצעות הפלטפורמה יכול כל בעל מקצוע ליצור שיתופי פעולה עסקיים (B2B) עם מגוון נותני שירותים, ביה גופים פיננסיים המספקים פתרונות מימון והלוואות, מומחי שיווק ויצרני לידים, ספקי חומרי בניין, חברות המשווקות פתרונות אנרגיה מתחדשת, מעצבים, אדריכלים, קבלני משנה ובעלי מקצוע נוספים אחרים.

היתרון היחסי של החברה ביחס למתחריה הינו שה-Marketplace מציע פתרון מקיף לצרכיהם של בעלי המקצוע תחת קורת גג אחת וכולל כלים ייחודיים לניהול הפעילות הארגונית, לפיתוח שיתופי פעולה והתקשרות עם נותני שירותים ולאופטימיזציה של הביצועים העסקיים. עקב כך, החברה נהנית משיעור גבוה במיוחד של לקוחות חוזרים, שאין שני לו (93% מקרב לקוחות הגדולים של החברה). בשוק העצום של השירותים לבית בארה"ב, הנמצא בצמיחה מתמדת, משחקת הטכנולוגיה החדשנית של החברה תפקיד משמעותי התומך ביכולת הגדילה המהירה שלה וסולל את דרכה להיות היוניקורן הבא בשוק.

נדבך מרכזי בפעילות המו"פ של החברה היא יצירת קהילה עסקית ייחודית – רשת חברתית ראשונה מסוגה בתחום הפעילות, המאפשרת לכל הגורמים הפועלים בשוק זה לייצר שיתופי פעולה, למצוא מענה לסוגיות מקצועיות ולהטמיע תהליכים ניהוליים פנים-ארגוניים. הקהילה העסקית צפויה לספק מקור מידע משלים למאגר ה-Big Data ולסייע לחברה לסגור מעגל על המשימות והפעילויות המתרחשות לשם מתן מענה מדויק ככל האפשר לצרכיו של כל אחד מבעלי המקצוע.

על מנת לאפשר הבנה מעמיקה של יכולותיהם העסקיות של בעלי המקצוע מחד ולאפשר לחברה יכולת גדילה מהירה מאידך, היא פיתחה פורטל מקוון להזמנת שירותים לבית On-demand (פורטל AIQHome) המאפשר יצירת התאמה מיטבית בין בעלי בתים בארה"ב לבין בעלי המקצוע בשוק. באמצעות הטכנולוגיה הייחודית המוטמעת בפורטל מצליחה החברה לייצר שיעור המרה ממוצע יוצא דופן וחסר תקדים העומד על 10.98%, נתון הגבוה פי 6 מהממוצע הכללי של 250 המותגים המובילים בארה"ב באותה תקופה נמדדת.[1]

יכולת החברה לייצר שיעורי המרה יוצאי דופן ולאפשר התאמה מיטבית בין בעלי בתים לבעלי מקצוע מתאפשרת הודות לטכנולוגיית המשפך השיווקי הדינמי שפיתחה, המבוססת על פיתוח חדשני בתחום הבינה המלאכותית. המשפך הדינמי משלב עשרות אלפי אפשרויות בממשק אחד ומתעדכן בזמן אמת עבור כל גולש באתר המעוניין בקבלת שירות מבעל מקצוע, בהתאם לצרכיו הייחודיים, על מנת לייצר התאמה אופטימלית בינו לבין בעל המקצוע הרלוונטי ביותר עבורו בכל תחום ובכל אזור פעילות.

חברת AIQHome נוסדה בשנת 2018 על ידי היזמים אדיר דיין (מנכ"ל) ואמיר טל. החברה ביצעה שלב הוכחת היתכנות (POC) מוצלח, במסגרתו התקשרה עם מספר חברות, מהמובילות בתחומן באזורים התחרותיים ביותר במדינות קליפורניה ופלורידה. במסגרת שלב זה פעלה החברה ביחד עם בעלי המקצוע לצורך אפיון ממוקד של הפלטפורמה שלה, כך שתספק מענה מקיף לאתגרים המרכזיים עמם הם מתמודדים ולפיתוח מודל Data Sharing ייחודי, במסגרתו כלל הצדדים מרוויחים משיתוף המידע ביניהם.

ניהול תיקים 2.0 - מודל ניהול תיקים חדש באמצעות פלטפורמה דיגיטלית; יתרונות וחסרונות

רוצים לחסוך בהוצאות המובייל, האינטרנט והטלוויזיה? מלאו פרטים וקבלו הצעה משתלמתלא חסכתם לא שילמתם

  קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


  על המחבר

  ענת גלעד

  ענת עורכת וכותבת זה עשור בעיתונות הכתובה - ידיעות אחרונות ומעריב. תחומי העניין העיקריים שלה - רווחה, זכויות עובדים, קריירה, משפט.
  הצטרפה למערכת הון בתחילת 2019.

  השאר תגובה

  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות