כלכלה שיתופית    מובייל וגאדג'טים    

Airbnb – זה גם בעברית

מעודכן ל-05/2019

החברה השיתופית להשכרת דירות מגורים הודיעה על תמיכתה בעברית, באתרים ובאפליקציות

חברת Airbnb הודיעה כי הן האתרים והן האפליקציות שלה יתחילו לתמוך בעברית. לחברה נוכחות משמעותית בארץ מאז 2009, ולפי פרטים שחשפה, בין נובמבר 2017 לנובמבר 2018 הוזמנו בישראל 22,000 מקומות לינה, והמארח הטיפוסי זכה להכנסה של יותר מ-10,000 שקל. ומחקר שנערך לאחרונה הראה שבתל אביב יש פי שבעה דירות Airbnb מאשר בניו יורק, שכונות כמו כרם התימנים  הקרובות לים נהנות מכך במיוחד.

הישראלים נהנים מהשירות גם בנסיעות לחו"ל:

באותה תקופה הזמינו 520,200 תיירים ישראלים מספר כולל של 949,100 לינות באמצעות Airbnb, במסגרת 210,000 נסיעות בסך הכל – תנועה מקומית ובינלאומית כאחד. כמו כן, מסרה החברה שהיעדים הפופולריים בתקופה האמורה בקרב התיירים הישראלים היו איטליה, ארה"ב, צרפת, ספרד ויוון.

מנהל אזור אירופה, אפריקה והמזרח התיכון של Airbnb יֶרוּן מרכיירס, מסר בהודעה לעיתונות: "קהילת המארחים הבינלאומית שלנו סייעה לקדם בברכה כבר יותר ממיליון מבקרים ואורחים מישראל שהשתמשו ב-Airbnb בנסיעותיהם ברחבי העולם. השקת Airbnb בעברית תקל על המטיילים דוברי העברית לחקור את היעדים האהובים עליהם באמצעות שהות אותנטית ומקומית בעזרת הפלטפורמה של Airbnb".

נציין כי בשנה שעברה הודיעה החברה כי תסיר מהאתר שלה את כל הנכסים להשכרה שנמצאים מעבר לקו הירוק — כ–200 יחידות דיור. בתגובה, שר התיירות, יריב לוין, הודיע כי הוא מתכוון לפעול מול רשות המסים כדי לקבוע מיסוי מיוחד על פעילות הקשורה לחברות שלוקחות חלק בארגון BDS, שמעודד חרם על ישראל — וכך לפגוע בפעילות של החברה בישראל. לבסוף, החברה התקפלה וויתרה על המהלך.

אתרי סחר רבים כבר מתחילים לתמוך בעברית או יוזמים מהלכים בכיוון, ובעיקר כולם מחכים לתמיכה של אמזון בעברית, הצפויה בחודשים הקרובים.

שת"פ במקום איום: קסטרו בוחנת פעילות דרך אמזון

Airbnb שאלות ותשובות

גסטי – התוכנה שמנהלת לכם את Airbnb