fbpx
כלכלה שיתופית רכב ותחבורה

Moovit - כל מה שצריך לדעת

מעודכן ל-01/2019

מובאיט היא כבר לא רק אפליקציית ניווט. היא גם מצטרפת לאפליקציות הקארפול, מודל הנסיעה המשותפת

Moovit  היא מהאפליקציות הראשונות שחזו עבורנו מתי יגיעו האוטובוסים והשכיחו את המצב הקודם שבו היית צריך להתסתכל בשעון בכל דקה ולעיין בלוחות התדירות. כמו כן באמצעותה אפשר לדעת איזה קו צריכים ואפילו לתפס טרמפ .

מה זה Moovit

אפליקציה ישראלית שפותחה בשנת 2011, כדי  לספק פתרון נוח ופשוט לנוסעים בתחבורה הציבוורית ולהנגיש עבורם את כל המידע שצריכים, אם זה זמני הגעת הקווים, מסלולים ותחנות, והיא מתעדכנת בהתאם למסלול ולזמני האוטובוסים הפעילים. אפשר להשתמש בה גם בחו"ל, בתחבורה ציבורית בעיר לא מוכרת. היא פועלת ביותר מ-100 ערים מרכזיות ברחבי העולם, שהמוכרות יותר: לונדון, פריס, ניו יורק, רומא, ברצלונה ועוד.

אלו האלמנטים העיקריים בה:

תכנון מסלול

פשוט מקלידים את הכתובות בשדה לאן תרצה להגיע בלשונית "תכנון מסלול". לאחר מכן בדקו את נקודת ההתחלה. אם זיהתה את המקום לא צריך לשנות כלום. אם לא הקלידו את היעד. כמו כן אפשר להקליד את שעת יציאת היעד, עכשיו או שעה אחרת יעודה. באמצעות לחיצה על אייקון השעון.

בלחיצה על "אפשרויות" אפשר  לבחור אופציות כמו מסלול עם הכי פחות הליכה או הכי מעט החלפת קווים וסיגי אמצעי התחבורה, מכונית, רכבת אוטובוס וכן הלאה.לאחר לחיצה על חיפוש מסולול יופיעו הקווים, התחנות והשעות שאיתם אתם צריכים להגיע ליעדכם.

איפה יש תחנה

אם אתם לא יודעים איפה אתם נמצאים בלשונית "תחנות" תוכלו לדעת איך להגיע לתחנה סמוכה אליכם ואת הקווים העוברים בהן.  יופיע אייקון של תחנת אוטובוס, לחצו עליו,  הוא יציג לכם את הפרטים על התחנה הסמוכה כולל הקווים והיעדים. בפינה הימנית התחתונה של המפה יש אפליקציית ניווט שתכוון אתכם איך להגיע לתחנה. אפשר גם ללחוץ על אייקון כוכב ולהכניס את התנה לחתנות המועדפות שלכם.

איפה הקו עוצר

באמצעות הלשונית  קווים אפשר לראות את כל הקווים בארץ והיכן הם עוברים.   וגם תחנות הרכבת. זו אפשרות טובה למי שמכיר את הקווים אבל רוצה לדעת אם הם עוברים בתחנות מסוימות. רק צריך להקיש את מספר הקו. אז עולים מפת המסלול שלו, רשימת התחנות בהן הוא עוצר, וזמן הגעתו המשוער אל התחנה הקרובה.

כמו בתחנות גם כאן אפשר באמצעות אייקון הכוכב להוסיף אותו לקווים המועדפים שלכם.

קארפול (נסיעה משותפת)

לאחרונה השיקה מוביט גם את שירות הקארפול, הנסיעה המשותפת, דמוי אובר, ובאמצעותו אפשר למצוא רכב פרטי באזור שלכם שאולי ישמח לקחת אתכם טרמפ  תמורת תשלום סמלי והשתתפות בהוצאות.  ואם יש מצב רוח טוב, ללא תשלום כלל.

איך עושים את זה? נכנסים ללשונית תכנון המסלול ועושים את כל הפעילויות המוזכרוות מעלה, . רכב פרטי יופיע בהצעות לפני  הצעות התחבורה הציבורית, כל עוד אם אכן יש בסביבתכם נהג פרטי.  בלחיצה על שם הנהג יופיעו פרטים על המסלול ופרטים על הנהג. אם החלטתם שאתם מעוניינים בנסיעה עמו, לחצו "הזמן נסיעה".

נהגים בעלי רכב פרטי צריכים להירשם ל אפליקצייתMoovit Carpool"-אפליקציית הנהג.

המלצות למסלול יומי נבחר

. האפליקציה גם עוזרת לתכנן מראש את המסלול  אל העבודה ובחזרה ושולחת התראות אוטומטיות ויומיומיות. נכנסים  להגדרות האפליקציה. אם מעוניינים בתחבורה ציבורית לוחצים המלצות למסלול יומי נבחר". אם בטרמפ לוחצים"המלצות יומיות ל-Carpool" .. מגדירים את שעות היציאה ואת שעות החזרה בלשונית "שלחו אליי עדכונים". שומרים ומדי יום תקבלו את ההודעה אם יש רכב או קו אוטובוס קרוב שייקח אתכם לעבודה בזמן.

ווייז תשלם בחודשים הקרובים לנהגים ירושלמים שיארגנו;קארפולים דרך האפליקציה שלה

תחבורה שיתופית - גט התחילה, איך זה יתקדם?

הכירו את SoMo - אפליקציה לנסיעה שיתופית בלי זרים

 

 כדאי לכם לקרוא את המדריך שלנו על קופת הגמל להשקעה – ככה תחסכו הרבה כסף! 

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

דרור ניר קסטל

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות