חיסכון פנסיוני

חיסכון פנסיוני מבטא את כל הכספים שחסכתם על פני תקופת העבודה שלכם. החיסכון הזה  אמור להבטיח לכם רמת חיים נורמלית בעת פרישה. אבל, האם זה באמת כך? ממש לא! החיסכון הפנסיוני הוא פצצה מתקתקת – אין מספיק כסף! רוב הציבור לא התחיל לחסוך מוקדם, רוב הציבור לא יוכל לשמור על רמת חיים קרובה בפנסיה לזו שהיתה לפני כן; ויש כאלו שפשוט הולכים לצנוח ברמת החיים.

מה עושים? קודם כל מבינים את החיסכון הפנסיוני –  מה זאת קופת גמל? מה זאת קרן פנסיה? איך צריך לחסוך לפנסיה? כמה לחסוך? כמה יישאר לנו לפנסיה? ואז בודקים אם אפשר לשפר את המצב – ככל שאתם צעירים יותר, הסיכוי להצליח גדול יותר, כך תוכלו לחסוך יותר (להפריש יותר לחייסכון), וכך תוכלו להתמקח על דמי הניהול ולהינות מדמי ניהול נמוכים במשך עשרות שנים (ההורים שלכם שילמו ביוקר!)

בנוסף למדריכים, הוספנו באתר מחשבונים שיוכולו לעזור לכם (מאוד) –

מחשבון בדיקת ההשפעה של דמי הניהול על הפנסיה (מחשבון שאנחנו מאוד גאים בו)  – עונה על שאלות קריטיות – כמה יהיה לכם בפנסיה תחת דמי הניהול הקיימים? וכמה יהיה לכם עם תעברו לקרן פנסיה בדמי נהיול מופחתים (קרן פנסיה ברירת מחדל)? הפער עשוי להגיע למאות אלפי שקלים!

מחשבון פנסיה – ככה תוכלו לדעת כמה יהיה לכם בתקופת הפנסיה, והאם זה מספיק? (כנראה שלא)

מחשבון  קצבה – בהינתן החיסכון הפנסיוני הקיים, והסכומים שתחסכו בעתיד,  לכמה שנים זה יספיק בפנסיה (בהנחה שתמשכו קצבה חודשית מסוימת מהחיסכון)

כלים שימושיים במדור
שינוי גודל גופנים
ניגודיות