fbpx
קניות באינטרנט

הישראלים לא אכזבו: הוציאו למעלה מ-6 מיליון שקל ב"פריים דיי" של אמזון

מעודכן ל-11/2019

יום המבצעים המיוחד של חברת אמזון – ה"פריים דיי" – שצוין בשבוע שעבר בין ה-17-15 ביולי, קצר הצלחה בכל קנה מידה: המכירות קפצו משמעותית ונראה כי המודעות מצד הקהל הישראלי עלתה אף היא. על פי נתוני חברת ישראכרט, קנו הישראלים ביותר מ-3 מיליון שקל מישראכרט בלבד, כך שבפועל כלל הקניות של הישראלים מאמזון באותו היום חצו את רף ה-6 מיליון שקל.

ישראלים משוגעים על מבצעים, אוהבים את אמזון ומכורים לקניות ברשת. על פי הנתונים שנמסרו מישראכרט, הישראלים רוכשים בלא פחות מחצי מיליארד שקל בשנה, וביום ממוצע בכ-1.2 מיליון שקל מאמזון בלבד. בפריים דיי הם אף הגדילו את רכישותיהם פי 2.3 בהשוואה ליום קניות ממוצע בחודש יוני.

גם מספר העסקאות הוכפל בהתאם, ובהשוואה לפריים דיי אשתקד, היקף הקניות עלה בכ-30%. סכום הקנייה הממוצעת באותו היום עולה אף היא ועומדת על 260 שקל בממוצע, לעומת 210 שקל בממוצע - סכום הקנייה ביום רגיל.

נתון מעניין נוסף הוא כי 70% מהעסקאות של ישראלים באמזון נעשות בידי גברים, זאת בשונה מאתרים אחרים כמו עלי אקספקס, אסוס, נקסט ואחרים – שם שיעור הקנייה של נשים גבוה בהרבה.

בחודש מאי 2019 הגבירה אמזון את פעילותה בישראל, לקראת פתיחה של אתר מותאם שימכור לישראלים מוצרים בשפה העברית. עד כה אפשר היה למכור באמזון ארה"ב באנגלית בלבד ובאתרים הנוספים של אמזון באנגלית ובשפה המקומית. הסיבה להתעניינות הגדולה של אמזון במדינה קטנה כמו ישראל הוא היקף הקניות הגדול יחסית ממדינה המונה בסך הכל כ-8.5 מיליון תושבים.

מקבוצת ישראכרט נמסר: "אנו רואים שהציבור הישראלי למד לזהות את הערך הצרכני שיש בקניות באונליין. מבצעים כמו 'אמזון פריים דיי' ואחרים מדגישים שוב את המגמה הזו ומעצימים אותה. בשנים האחרונות אנו רואים גידול מתמיד, דו-ספרתי ועקבי ברכישות של ישראלים בזמן מבצעים, וכך קורה גם באמזון פריים דיי. ביום המבצעים האחרון זיהינו עלייה בכמות הרכישות שביצעו גברים, שקנו בעיקר מוצרים מתחומי הטכנולוגיה והאלקטרוניקה. המגמה הזו מייצרת אתגרים לזירה הקמעונאית הפיזית אבל גם הזדמנויות, והיא מבטאת את ההתפתחות בקמעונות האונליין וגם בתשלומים דיגיטליים".

10 טיפים לקנייה מוצלחת במבצעי אמזון

אם אתם עמוק בקטע של קניות באינטרנט, אולי נראה לכם כאילו חגיגות הקניות היו כאן מאז ומתמיד, אבל הפריים דיי (Prime Day) של אמזון יצא לדרך לראשונה בשנת 2015, לרגל חגיגות יום ההולדת ה-20 של החברה. מדובר באירוע מכירות בהיקף עצום: ה"פריים דיי" של 2018 הסתכם בקניות בסכום כולל של ארבעה מיליארדי דולרים בארה"ב לבדה, גידול של 67% לעומת השנה שקדמה לה, שבה עמדו המכירות של ענקית הסחר אמזון על 2.4 מיליארד דולר. הסיבה לעלייה נובעת מהעובדה שאמזון מאריכה את הפריים דיי מדי שנה, והשנה הוא כבר נמשך בעצם יומיים.

כידוע, ישראלים אוהבים מאוד חגיגות מבצעים והנחות, ואכן אמזון מקדישה תשומת לב לקונים הישראלים בעמוד הבית שלה, באמצעות באנרים: באחד מציינת אמזון כי היא משלחת יותר מ-45 מיליון מוצרים לישראל, ובאחר היא מפרסמת את המבצע ללקוחות כרטיס האשראי של בנק לאומי.

ריכזנו עבורכם עצות לקנייה בטוחה ומשתלמת, הכינו את כרטיסי האשראי

 

  1. חברי מועדון נהנים יותר

אמזון פריים דיי הוא היום שנועד להעניק הטבות לחברי המועדון של אמזון, חברי הפריים, שמספרם נאמד ב-100 מיליון חברים. מבחינת אמזון זהו היום שגם אמור להגדיל את מספר החברים שלה ואת הנאמנות לאתר ולקדם את המוצרים מבית אמזון, דוגמת קורא הספרים הדיגיטלי קינדל והעוזרת הקולית אלקסה.

המבצעים בפריים דיי מעניקים קדימות לחברי מועדון פריים, גם במועד פתיחת המבצע וגם במבצעים ייעודיים לחברים, אבל חלקם הגדול פתוח גם לקהל הרחב. ובכל זאת, החברות באמזון פריים היא חינמית למשך 30 יום ומכאן ההמלצה להירשם, לקנות בהנחות ואז לבטל את החברות אם אין לכם צורך בה. החברות עולה 13 דולר בחודש (כ-46 שקל) או 120 דולר לשנה. חברי המועדון זכאים למשלוחים חינמיים על מיליוני מוצרים (רלוונטי בעיקר לצרכנים בארה"ב) ולגישה לשירותי אמזון, בהם לספרים דיגיטליים, תוכני וידיאו ומוזיקה, דילים יעודיים ועוד.

האתרים הרלוונטיים לקונים הישראלים הם בעיקר אמזון ארה"ב (amazon.com) ואמזון בריטניה (amazon.uk). אבל יש גם אתרים נוספים של אמזון באירופה. בכל אחד מהם יהיו מבצעים אחרים, אלא שבכל אחד מהם נדרשת הרשמה לחברות במועדון הפריים בנפרד.

  1. איפה ומתי נמצאים המבצעים הכי שווים

הפריים דיי נמשך אמנם 48 שעות, אבל לא כל המבצעים תקפים למשך יומיים. אמזון תציע ביום הזה שלושה סוגי מבצעים: מבצעי בזק (Lightning Deals) המוגבלים בזמן או בכמות; מבצעים יומיים (Deal of the day) ומבצעים רגעיים, שנערכים ללא התראה מוקדמת על מוצרים אקראיים באתר.

כדאי שתדעו, גם אתרים אחרים רוצים להשתתף בחגיגת הקניות של אמזון פריים דיי. הם קוראים לזה יום הנחות מיוחד, שבמקרה נופל על 15 ביולי. איביי הכריזה כי שיא ההנחות של חודש יולי, שיתפרסו על שלושה שבועות, יגיע ב"מכירה מיוחדת שתתקיים ב-15 ביולי". בין היתר אייפון X 256 ג’יגה יימכר ב-2,620 שקל כולל משלוח. גם וולמארט וטארגט לא מתכוונות לעמוד מהצד. יולי מתאפיין גם כך במכירות סוף עונה מטבעו ולכן גם הנחות שמציעה האתר נקסט לא בהכרח מיוחדות לפריים דיי.

  1. היו ממוקדים

כדי שלא תבזבזו את יום העבודה בחיפוש ונבירה באינספור המוצרים שבאמזון, מומלץ להכין מראש רשימה של מוצרים שאתם באמת צריכים ומעוניינים בהם. אם אתם משתמשים באמזון באופן תדיר, סביר להניח שיצרתם לעצמכם "ווישליסט", ובעזרת האפליקציה (אנדרואיד ו-iOS) או תוסף לכרום, תוכלו לקבל התראות ברגע שהמוצרים שאתם מעוניינים בהם מוצעים כרגע בהנחה.

  1. קבלו החלטות במהירות

מצאתם דיל שווה במיוחד? אל תתמהמהו. לאורך כל היום אמזון תצא במבצעי בזק (“Flash”) במסגרתם היא תציע מוצרים בהנחה, אבל למשך זמן מוגבל בלבד. אם מצאתם מוצר משתלם, שיש לכם בו צורך, זכרו שיש לכם כמה דקות בלבד (עד 15 דקות) להשלים את הרכישה, עד שהמבצע ייגמר.

אם אתם מתלבטים לגבי הקנייה, כדאי לרכוש את המוצר ולבטל את הרכישה במקרה הצורך: באמזון קל לבטל, בעיקר סמוך לרכישה, כך שאם ראיתם מבצע טוב, אבל אינכם בטוחים אם זה המחיר הנמוך ביותר, תזמינו ואחר כך תשוו. אם תגלו מבצע טוב יותר, פשוט תבטלו - זה עניין של שלושה קליקים. מצד שני, לא כדאי להמתין עם הביטול זמן רב מדי, כי אמזון פועלת במהירות ויכולה להוציא את ההזמנה כבר באותו היום, ואז הביטול הופך לבעייתי יותר. לכן מומלץ לבדוק מיד ולהחליט תוך שעה-שעתיים לכאן או לכאן.

  1. אל תהיו אימפולסיביים

למרות מה שנכתב בסעיף הקודם, זכרו: המבצעים הרבים והמגוונים הם אטרקטיביים ונוצצים למדי, אבל בסופו של דבר הם עלולים להשאיר אתכם עם חור גדול בארנק. כדאי להימנע מקניות אימפולסיביות של מוצרים שאינכם צריכים. תכננו היטב מה אתם צריכים וכמה כסף אתם מתכוונים להוציא, והגבילו את עצמכם לסכום מקסימלי.

  1. בחרו במטבע הנכון – ואל תשלמו בשקלים

אמזון גובה עמלת המרה גבוהה להחריד מכל עסקה, לעומת עמלת המרה של 2.5% בלבד שתגבה מכם חברת האשראי. כדי להימנע מעמלות ההמרה הגבוהות של אמזון, שעלולות להגיע ל-7%, יש לקנות בדולר או באירו – ולא בשקלים. איך תעשו זאת? פשוט מאוד: במסך סיכום העסקה המערכת מזהה שהקונה הוא מישראל ומציעה לו לשלם בשקלים, בלי להזהיר אותו לגבי עמלות ההמרה. עדיף להימנע מזה ולשלם במטבע המקומי, כלומר לפי האתר שבו נערכה העסקה.

  1. אל תשכחו את עלויות השילוח והמע"מ

רבים מהמוכרים יציעו לכם ביום זה משלוח בינלאומי חינם או בהנחה ניכרת - אך לא כולם. עלויות משלוח גבוהות יכולות לייקר את המוצר ולהפוך את הקנייה ללא כדאית. לכן יש לשים לב אליהן. חשוב גם לזכור כי תקרת הפטור ממס על חבילות מחו"ל היא 75 דולר בלבד, ומעבר לכך תיאלצו להוסיף 17% מע"מ, תוספת שעלולה לקזז את החיסכון שבמבצע. כמו כן, יש להביא בחשבון שכדי לייבא מוצרים בשווי של יותר מ-500 דולר, תצטרכו להוסיף תשלומי מכס ומס קנייה.

  1. הבחינו בין מבצע אמיתי לתעלול שיווקי

חלק מהמוכרים עלול להעלות מלאכותית את המחיר בשבועות שלפני המבצע, כדי שתרגישו שמצאתם דיל מטורף ושווה. לכן מומלץ להשתמש בכלים שמבצעים מעקב אחר היסטוריית המחירים של המוצרים באמזון לאורך כל השנה. כשתזינו את כתובת ה-URL של המוצר המבוקש, תוכלו לצפות בגרף המציג את היסטורית המחירים שלו למשך תקופה של חודש בודד ועד כמה שנים, כדי לוודא שהמחיר כרגע הוא אכן המשתלם ביותר. כמו כן, מי מכם שיודעים לדחות סיפוקים, יוכלו לציין את המחיר שהם מעוניינים לשלם על המוצר, ולקבל התראה למייל הפרטי או לחשבון הטוויטר, אם וכשהמוצר יגיע ליעד הזה.

  1. תקשיבו ל-Alexa

אם יש ברשותכם אחד מהרמקולים החכמים של אמזון, ודאי התוודעתם כבר לעוזרת האישית של החברה, אלקסה. העוזרת הקולית תירתם לעזרתכם גם בפריים דיי, ובמהלך ימי המכירות תוכלו פשוט לשאול אותה לגבי המבצעים השווים ביותר (“Alexa, what are my prime day deals?) ולקבל עדכונים ברגע שהחבילה המיוחלת יוצאת לדרכה אליכם.

  1. חשמל באוויר – בדקו את התאימות למתח החשמל בארץ

סוגיה חשובה נוספת שיש להתייחס אליה היא התאימות לישראל מבחינת מתח החשמל. בארץ המתח הוא 220 וולט ובארה"ב 110. מוצרי חשמל למטבח ואחרים כדאי לקנות מאתרי אמזון אירופה, אלא אם כן צוין במפורש שהמוצר עובד במתח משתנה. לגבי התקע: קנו מתאם בכמה עשרות שקלים, או החליפו את התקע. כדי שלא תמצאו את עצמכם תקועים עם מכשיר לא רלוונטי.

פריים דיי שבר את שיא המכירות ועקף את בלאק פריידיי

אמזון נכנסת לארץ - הקניונים יהפכו לבתי אבות; מדד המחירים יירד!

לא רק יום הרווקים ובלאק פריידי: יום הקניות הישראלי חוזר עם מבצעים שווים

 

מלאו פרטים וקבלו מבצעים למייל

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

ענת גלעד

ענת גלעד

ענת עורכת וכותבת זה עשור בעיתונות הכתובה - ידיעות אחרונות ומעריב. תחומי העניין העיקריים שלה - רווחה, זכויות עובדים, קריירה, משפט.
הצטרפה למערכת הון בתחילת 2019.

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות