fbpx

מחשבון מדד תשומות הבנייה

הסכום המשוערך בש"ח
0.0
השינוי באחוזים
%

לוקחים משכנתא (או לקחתם לאחרונה), תנו לחברת ייעוץ משכנתאות מובילה, להשיג לכם תנאים טובים – מלאו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם

  קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש  קישורים חשובים : מחשבון משכנתא ;  מדד תשומות בנייה מעודכן

  וכן תוכלו להיכנס למדריכים שלנו לרכישת דירה ולקיחת משכנתא, וגם לחשב את מס הרכישה, ולהבין איך לוקחים משכנתא במחיר למשתכן


  מה זה בעצם מדד תשומות הבנייה?

  מדד תשומות הבנייה משמש להצמדת התשלומים לקבלנים. רוצים לדעת כמה צריך לשלם לקבלן או בכמה עלתה ההתחייבות שלכם לקבלן? תגדירו את תקופת ההצמדה ותקבלו את סכום החוב המעודכן.

  להמחשה - רכשתם דירה ב-2 מיליון שקל מקבלן. שילמתם 0.4 מיליון שקל, ויש לכם חוב של 1.6 מיליון שקל (חוב בתשלומים שונים). אם מדד תשומות הבנייה עלה בחודש אחד ב-1%, (ובהנחה שהתשלומים שלכם - כמו ברוב העסקאות - צמודים למדד תשומות הבנייה) אזי החוב שלכם גדל ב-16 אלף שקל (1% מ-1.6 מיליון שקל) - הרבה כסף.

  מדד תשומות הבנייה בשנים האחרונות עולה משמעותית יותר ממדד המחירים לצרכן - מדובר על אזור 2% בשנה, כלומר, בהמשך לדוגמה, התשלומים שלכם גדלו ב-32 אלף שקל בשנה!

  רוכשי דירות יכולים במקרים רבים להקדים תשלומים לקבלן. האם זה כדאי? רק כאשר המדד הצפוי עולה על ריבית המשכנתא, אחרת, הקדמת התשלומים לא כדאית כלכלית - הריבית עולה על מדד התשומות, והנה דומגה - נניח שרכשתם דירה ויש לכם שתי אפשרויות - לשלם מיידית לקבלן סכום של 1 מיליון שקל או לדחות את הסכום הזה בחצי שנה.  את הסכום הזה אתם לוקחים במשכנתא. איזו אפשרות עדיפה כלכלית?  נניח שניתן לקחת משכנתא בריבית משוקללת שנתית של 2.5% (אתם כבר  חישבתם את הריבית המשוקללת על פי כל המסלולים), ונניח שמדד תשומות הבנייה הצפוי בחצי השנה הקרובה עומד על 2% - כלומר עם תחכו עם התשלום, תשלמו בעוד חצי שנה 1.02 מיליון שקל (1 מיליון שקל בתוספת הצמדה של 20 אלף שקל - 2% מדד על 1 מיליון שקל).

  אם תבחרו לשלם את הכסף לקבלן היום, אז יהיה לכם חוב לבנק למשכנתאות בסך של  מיליון שקל בתוספת הריבית לחצי שנה (הריבית של 2.5% היא לשנה), ומדובר בסדר גודל של 1.0125  מיליון שקל (1 מליון שקל ועוד 12.5 אלף שקל של רייבת נצברת בחצי שנה ). אז מה עדיף כלכלית? - כאן, עדיף לקחת משכנתא ולשלם את החוב לקבלן, אבל זו רק דוגמה להמחשה, הנתנים יכולים להיות הפוכים, ובכלל, חשוב לזכור שיש שיקולים שאינם כלכליים (מפורטים בכתבות הבאות), בין היתר אין באמת סיבה לשלם לקבלן את כל הכסף, כדאי להיות זה שחייב מאשר זה שחיביים לו. מעבר לכך, מדובר בדחייה של התשלומים - בסוף הדרך ובסיכום כולל, לא בטוח שההשפעה הזו תהיה באותו הכיוון - כדאי לבדוק זאת (אפשר במחשבונים באתר ואפשר דרך יועץ משכנתא).

   

  למדריך מדד תשומות הבנייה

  כל מה שצריך לדעת על מחיר למשתכן

  ריבית קבועה או ריבית משתנה - שלא יעבדו עליכם?

  ריבית קבועה צמודה או קבועה לא צמודה (קל"צ) - חשוב לדעת

  איך קובעים את החזר המשכנתא

  מה המחיר האמיתי של הדירה (זה לא מה שאתם חושבים) 

   

  HON TV  מדריך משכנתא - כל מה שצריך לדעת

   

   

  משפרי דיור - ככה תקחו משכנתא

  מחשבון מס רכישה


   

  השאר תגובה

  16 תגובות

  • נראה לי שיש לכם טעות במחשבון שמודד תשומות הבניה לחודש 2/2018 . המחשבון שלכם מראה גידול של % 3 אבל המדד עלה רק ב -% 0.3

  • שלום רב,

   הומלץ לי לקזז את 1% המע"מ בתשלום האחרון - כלומר לשלם לפי 18% בשני תשלומים לאחר 1 לאוקטובר 2015, ולקזז את סכום המע"מ מהסכום הסופי. שאלתי, האם חישוב הפרשי ההצמדה נקבעים לפי הסכום לאחר הורדת 1% מע"מ?, בבדיקה הקבלן חישב זאת לפי הסכום ששילמתי בפועל.

  • שלום האתר שלכם מצוין הייתי שמח אילו הייתם מוסיפים את מדדי מניות בבורסה בתל אביב בניתוח רב שנתי תודה

  • הקבלן שלי שלח לי דרישת תשלום עם הצמדה לפי "מדד תשומות הבנייה למגורים" שהיא גבוהה יותר ממה שהמחשבון שלעיל. הטענה היא שמדד זה שונה מ"מדד תשומות הבנייה" ולכן ההבדל. יש דבר כזה?

  • שלום, אם אני לקראת רכישת דירה ויש לי את האפשרות להחליט לאיזה מדד להצמיד את התשלומים לקבלן, האם כדאי להצמיד למדד המחיירם לצרכן בכל מצב? תודה

  • רכשתי דירה באשקלון חתמתי על חוזה ב .21.12.2015 שלמתי 350.000.00 ש"ח ב 24.2.2016 שלמתי 2000.000.00
   ב 3.06.2016 שלמתי 500.000.00 והיתרה 260.000.00 שלמתי ב 18.6.2016 טרם נכנסתי לדירה רוצים ממני הצמדה לתשומות הבניה סך 8.475 שח לא הגעתי במחשבון לסכום הנ"ל האם תוכלו לבדוק לי את האמיתות אשמח לעזרה
   בתודה
   ester.prasler.co,r

  • הקדמת תשלום
   במידה ואיני לוקחת משכתנא ויש לי כסף מנוהל בתיק השקעות. האם כדאי לשלם מראש? בהנחה שתיק ההשקעות ישיא תשואה בגובה מדד תשומות הבנייה.
   תודה

  • ברצוני לרכוש דירה מקבלן.
   רציתי לדעת איך מחשבים את הסכום שנותר לשלם לקבלן עם ממד תשומות הבנייה, כדי לדעת איך להיערך לקנייה.
   תודה רבה

  • רעיון יפה, לדעתי עדיף לשלם לקבלן מאוחר עד כמה שניתן, ככה עשיתי, והנתונים כאן מאשרים זאת - ההצמדה נמוכה, לא שווה לקחת משכנתא ולשלם לקבלן.

   • הפוך אלכס הפוך !! תשלם מוקדם תהיה לך פחות הצמדה תשלם מאוחר תקבל את כל ההצמדה של כל החודשים על התשלום.ככה זה עובד אין חיה אחרת.

    • אנא עיינו בקישור זה.

     ההצמדה למדד תשומות הבניה לכשעצמה וכשאינה מקפלת בתוכה תנאי מקפח. היא לא נוראית, לפחות בשנים האחרונות. מדד תשומוצ הבניה לא עלה יותר ממדד המחירים לצרכן.

     ברגע שנכנס תנאי מקפח שלא מחשיב את ירידות המדד - אז הסיפור עשוי להיות יקר.
     ולכן תמיד חשוב לשים לב למלכודת הזו בחוזים. קבלנים עדיין דוחפים את הסעיף המקפח הזה. לפעמים הבדל של "לא" אחד קטן שמסתתר בתוך משפט ארוך ומבלבל המתייחס להצמדה למדד תשומות הבניה, הוא ההבדל בין אם ירידה במדד זה תשוקלל או לא בחישוב שיעורו בתקופה שעד התשלום.

  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות