מחשבון סכום משכנתא

1
15,000
0.5
8.0
0.0
5.0
3
35מחשבון סכום משכנתא – מה הוא בודק? אתם ממלאים את ההחזר החודשי המתאים לכם תחת תרחישים שונים (תקופה, ריבית ועוד) ומקבלים את סכום המשכנתא – במילים פשוטות, אתם יכולים להעריך כמה משכנתא אתם בכלל יכולים ומסוגלים לקחת

 

ככה בודקים – מחשבון סכום משכנתא קולט את הנתונים שלכם ומפיק לכם תשובה על גובה המשכנתא. 

תגדירו את ההחזר החודשי  המשכנתא (בסליידר); תגדירו את מסלול המשכנתא – לאיזו תקופה אתם מעוניינים לקחת את המשכנתא, ותגדירו את הריבית השקלית (משתנה או קבועה – נכון ליום החישוב).

כמו כן, תגדירו את המדד – זו לא חוכמה לחשב את סכום המשכנתא ואת ההחזר בלי מדד – הרי המדד מייקר את ההחזרים ומשפיע על סכום המשכנתא הריאלי.

 

משכנתא צמודה – אם ומדובר במשכנתא צמודה (ולא משכנתא שקלית), הכנו כאן חישוב אמיתי  שלוקח בחשבון את ההצמדה הצפויה, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להגדיר תחזית מדד לשנים הבאות. 

אחרי הכל, המדד מבחינתכם הוא בדיוק כמו הריבית – הוא מייקר את המשכנתא!  – אם לא לקוחים אותו בחשבון עלולים לטעות ולחשוב שההחזרים קטנים!

תחזית המדד מתווספת לחישוב ומעלה את ההחזרים השוטפים.

אחרי שהזנתם את הנתונים, תקבלו את סכום המשכנתא שניתן לקחת.

ולסיום – אל תקפצו מעל הפופיק, אל תקחו משכנתא עם החזרים שלא תוכלו או שתתקשו לעמוד בהם. שלב לקיחת המשכנתא הוא קריטי בשבילכם לתכנון עשרות השנים הבאות, ולכן חשוב מאוד לעשות את זה נכון.

מעבר למחשבון משכנתא שיעזור לכם בתכנון המשכנתא (ונשמח לשמוע את תגובתכם, הערותכם ובכלל – צרו קשר); יש לנו סט רחב של מדריכי משכנתא וכלים שיספקו לכם מידע רחב על איך בעצם לוקחים משכנתא? איך ניגשים לעניין? איך מחשבים את ההון העצמי לצורך לקיחת משכנתא? כמה משכנתא לקחת? מה הבק בודק בלקיחת משכנתא?  ומהם מסלולי המשכנתא הקיימים, ואיך בוחרים משכנתא?

כאן, יש את מדריך "הגג" שלנו, ממנו מתפצלים מדריכים נוספים.

וכאן – בדיקה חשובה – האם כדאי למחזר משכנתא? ומה עמלת הפירעון המוקדם?


מדריכים נוספים:

יועץ משכנתאות – האם כדאי?

כל מה שצריך לדעת על מחיר למשתכן

ריבית קבועה או ריבית משתנה – שלא יעבדו עליכם?

ריבית קבועה צמודה או קבועה לא צמודה (קל"צ) – חשוב לדעת

איך קובעים את החזר המשכנתא

מה המחיר האמיתי של הדירה (זה לא מה שאתם חושבים)

HON TV

 

ריבית משכנתא מעודכנת

 

מחשבון מס רכישה

 

תמהיל משכנתא – למה זה חשוב

 

קראוון – האם פתרון דיור טוב?

 

משפרי דיור – ככה לוקחים משכנתא