מדריכי פיקדונות פיקדונות

עבור הפקדה של מליון שקל לשנה תקבלו ריבית של...

התראות במייל

הפקדה של מיליון שקל בבנק היתה מניבה לכם לפני כמה שנים טובות, כמה אלפים בחודש. סוג של משכורת קטנה. אבל, מאז שהריבית ירדה לסדרי גודל הנוכחיים, אנחנו מדברים על תשואה של שברי אחוזים, לפעמים תשואה שמתקרבת לאפס. זה כבר לא משכורת, זה רק הצורך לשמור על הערך של הכסף.

ריבית ברצפה

הריבית ברצפה ואפשרויות ההשקעה הסולדים מכל הסוגים - קרנות נאמנות שקליות, קרנות כספיות, מק"מ ופיקדונות, מבטאים תשואה נמוכה במיוחד.  האם כדאי להפקיד כסף בפיקדון שקלי בבנק? האם כדאי קרנות כספיות, קרנות שקליות או דווקא מק"מ? יש מספר קריטריונים, לרבות העמלות קנייה ומכירה (במק"מ) דמי הניהול (בקרנות) והמיסוי.  כל אחד מייחס חשיבות לפרמטרים אחרים ולכל אחד מערכת שיקולים אחרת. אנחנו מביאים לכם חלק מהנתונים הקיימים במערכת הבנקאית ביחס לפיקדונות.

בנק ירושלים - מעל 0.5%

בבנק ירושלים ניתן לקבל ריבית שעולה על 0.5% לתקופה של שנה; בבנק דיסקונט הריבית היא סביב 0.2%, בבנק מזרחי טפחות סביב 0.12%-0.14%, וביתר הבנקים הריבית נמוכה מ-0.1% (נמוכה מריבית בנק ישראל).  במק"מ אגב, אתם גם תקבלו ריבית הנמוכה מ-0.1%, אבל המק"מ נזיל (ניתן למימוש על פני השנה כולה), אם כי יש לו חסרונות ובעיקר תשלום עמלת קנייה ומכירה לבנק שבעצם מחסלות את התשואה. 

חשוב להדגיש כי הריביות  משתנות מרגע לרגע. מה שנכון לנקודת זמן מסוימת עשוי להשתנות לגמרי אחרי כמה ימים - אנחנו נסה לעקוב ולעדכן כאן באופן שוטף.

 

מדריכים וכלים פיננסים:
מדריך פיקדון - כל מה שצריך לדעת על פיקדונות לפני שמשקיעים בהם
מק"מ (מלווה קצר מועד) - כל מה שצריך לדעת והאם הוא מהווה אלטרנטיבה לפיקדוןנות שקליים?
פיקדונות הבנקים - עדכון של פיקדונות הבנקים
פיקדון מובנה - מדוע זאת אפשרות מעניינת  להשקיע את הכסף
פיקדונות מובנים - עדכון של פיקדונות מובנים
 מחשבון פיקדון - ככה תוכלו לדעת כמה יהיה לכם בסוף תקופת ההפקדה

על המחבר

דבי קאופמן

השאר תגובה