fbpx
מדריכי פיקדונות פיקדונות

פיקדון אננס של מזרחי טפחות - האם כדאי?

מעודכן ל-11/2018

בנק מזרחי טפחות מציע ללקוחות כל הבנקים את פיקדון אננס - כן, אחרי תפוז, ליצ'י, רימונים, קוקוס, מגיע תור האננס.

פיקדון אננס של מזרחי טפחות מיועד לאנשים המעוניינים להפקיד את כספם לתקופה של לפחות 3 שנים.  הפקדון מאפשר ללקוח למשוך את כספו בכל יום עסקים החל משלוש שנים. 

פיקדון למינימום 3 שנים - התשואה אטרקטיבית

קהל הלקוחות אליו מיועד הפקדון הוא אנשים שיודעים כי לא יזדקקו לכסף בזמן הקצר - אולם אינם בטוחים לגבי הטווח הבינוני והארוך (אינם בטוחים לגבי עיתוי המשיכה). הפיקדון מאפשר להם לקבל ריבית שהולכת ועולה עם הזמן.

בטווח של 3 שנים הכסף סגור ונושא ריבית קבועה שאיננה משתנה בשיעור של עד 1.85% לשנה. בכל מקרה, לא ניתן לשבור את הפיקדון בשנים האלו (עד 3 שנים), אלא בבקשה מיוחדת, וככל הנראה עם קנס גדול.

לאחר שלוש שנים,  החוסך יכול להחליט אם הוא מעוניין למשוך את הכסף מהפיקדון, או להמשיך ולחסוך באמצעותו למשך תקופה חלקית או עד לסוף התקופה המקורית. כלומר, קיימת אפשרות למשוך את הכסף בכל יום מתום השנה השלישית.

בתחילת כל שנה, החל מהשנה הרביעית, הריבית שמעניק הבנק עולה בשיעור שנקבע מראש, כאשר בשלב זה יש שני מסלולים - מסלול של עד 50 אלף שקל ומסלול מעל 50 אלף שקל (עם ריביות גבוהות יותר).

המפקידים בפיקדון אננס בסכום של 50 אלף שקל ומעלה יהנו מריבית של 1.85% לכל שנה במשך שלשת השנים הראשונות. על השנה הרביעית יקבלו ריבית של 2%, בשנה החמישית תעמוד הריבית על 2.15% ובשנה השישת תעמוד הריבית על 2.3%. אם הפיקדון נמשך המהלך שנה מסוימת אז הריבית לאותה שנה תהיה הריבית של השנה האחרונה. לדוגמה - אם החוסך ימשוך את הפיקדון אחרי 3 וחצי שנים, הריבית שיקבל לשנה הרבעית תהיה 1.85%. אם ישלים את השנה הריבעית יקבל על השנה הזו ריבית של 2%. 

צריכים מידע נוסף? רוצים לחסוך בפיקדון? מלאו פרטים, ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


משקיעים יותר - מרוויחים יותר

המסלול השני - מסלול של עד 50 אלף שקל, מניב תשואה נמוכה יותר - 1.55% בכל אחת משלוש השנים הראשונות. 1.7% בשנה הרביעית, 1.85% בשנה החמישית ו-2% בשנה השישית.  מדובר על ריביו משמעותית נמוכות מאשר באפשרות הראשונה - הפקדה של מעל 50 אלף שקל.

על הריבית המתקבלת חלה ריבית של 15% ליחיד, בהתאם לחוק.

למי שבכל זאת נזקק לכסף אך איננו מעוניין למשוך את הכסף מהפיקדון, מציעים במזרחי טפחות,החל מתום חצי שנה ממועד הפקדת הפיקדון, אפשרות לקבל הלוואה שקלית לא צמודה בריבית הפריים בסכום של עד 90% משווי הפיקדון במועד העמדת ההלוואה. גובה ריבית הפריים נכון להיום הוא 1.6%.

זאת נראית הצעה לא רעה בכלל ללקוח הנתקל בקשיי נזילות במהלך התקופה והיא מאפשרת ללקוח להמשיך ולהנות מהריבית שמציע הפיקדון ולהנות מהריבית אותה הוא מעניק.

ובכלל - אנחנו בתקופה שהריבית עולה. המשקיעים הסולידים יכולים לסגור את הכסף שלהם ולקבל ריבית מסוימת, אבל הם יודעים שאם הם יחכו הם יקבלו ריבית גבוהה יותר. אז לכאורה כדאי לחכות רק שאז הם מאבדים זמן יקר - ואם כך, אז האם עדיף להשקיע בריבית הנוכחית מבלי לבזבז זמן, או לחכות עד שהריבית תעלה ואז להשקיע? אין תשובה מוחצת. מה שברור שפיקדון אננס מתגבר על הדילמה הזו - תקבלו כבר מהיום ריבית טובה, המתבססת ומשקללת הערכות על העלאת ריבית בהמשך. מדובר בריבית קבועה על הפיקדון, כך שמצד אחד יש לכם יותר סיכון - הריבית יכולה לעלות הרבה ואז הריבית בפיקדון לא תהיה אטרקטיבית, אך מצד שני יש סיכוי - אתם מראש מקבלים ריבית טובה ביחס לשוק.

מדריכים וכלים פיננסים:
מדריך פיקדון - כל מה שצריך לדעת על פיקדונות לפני שמשקיעים בהם
מק"מ (מלווה קצר מועד) - כל מה שצריך לדעת והאם הוא מהווה אלטרנטיבה לפיקדוןנות שקליים?
פיקדונות הבנקים - עדכון של פיקדונות הבנקים
פיקדונות מובנים - עדכון של פיקדונות מובנים
וככה תוכלו לדעת כמה יהיה לכם בסוף תקופת ההפקדה -

 

HON TV

 

 

צריכים מידע נוסף? רוצים לחסוך בפיקדון? מלאו פרטים, ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם

קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


על המחבר

יואב בהט

יואב בהט

יואב ניהל את מחלקת התוכן והנתונים של חברת איי-אונליין במשך שנים רבות. שם נחשף לכתיבה, עריכה והכרות מעמיקה עם שוק ההון.
יואב כותב באתר הון לצד תפקידו כרכז כתבים.
תחומי הסיקור של יואב, הם בעיקר - שוק ההון והשקעות; פנסיה וביטוח; ושוק הנדל"ן.

השאר תגובה

7 תגובות

    • עשיתי חישוב עם פקדון של 100 אלף , ההפרש בין אננס לירושלים הוא מאוד מזערי (אם אתה לוקח לאורך תקופה של 5 שנים) באננס אתה לא גמיש עם הכסף רק אחרי 3 שנים ואז אתה יכול למשוך בכל רגע , ובירושלים תמיד 35 ימים.

      ומבחינת הסכומים ייצא לך שקלים בודדים הפרש כשאתה בשניהם בתקופה של השנה החמישית אפילו לא עשרות שקלים. בסך הכל תלוי איך אתה מעריך את המצב שלך כרגע או בעוד כמה שנים אם תצטרך את הכסף בשנים הקרובות קח ירושלים , אם אתה לא צריך קח אננס ותרוויח ריבית טובה יותר גם על השנה השישית.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות