fbpx
מדריכי פיקדונות פיקדונות

פיקדון אננס של מזרחי טפחות - האם כדאי?

מעודכן ל-06/2020

בנק מזרחי טפחות מציע ללקוחות כל הבנקים את פיקדון אננס - כן, אחרי תפוז, ליצ'י, רימונים, קוקוס, מגיע תור האננס.

פיקדון אננס של מזרחי טפחות מיועד לאנשים המעוניינים להפקיד את כספם לתקופה של לפחות שלוש שנים. הפיקדון מאפשר ללקוח למשוך את כספו בכל יום עסקים החל משלוש שנים מתחילת ההפקדה. 

פיקדון למינימום 3 שנים - התשואה אטרקטיבית

קהל הלקוחות שאליו מיועד הפיקדון הוא אנשים שיודעים כי לא יזדקקו לכסף בטווח הקצר - אולם אינם בטוחים לגבי הטווח הבינוני והארוך. הפיקדון מאפשר להם לקבל ריבית שהולכת ועולה עם הזמן.

בטווח של שלוש שנים הכסף סגור ונושא ריבית קבועה שאיננה משתנה בשיעור של עד 0.85% לשנה. בכל מקרה, לא ניתן לשבור את הפיקדון בשלוש השנים הראשונות, אלא בבקשה מיוחדת, וככל הנראה עם קנס גדול.

לאחר שלוש שנים, החוסך יכול להחליט אם הוא מעוניין למשוך את הכסף מהפיקדון, או להמשיך ולחסוך באמצעותו למשך תקופה חלקית או עד לסוף התקופה המקורית. כלומר, קיימת אפשרות למשוך את הכסף בכל יום מתום השנה השלישית.

בתחילת כל שנה, החל מהשנה הרביעית, הריבית שמעניק הבנק עולה בשיעור שנקבע מראש, כאשר בשלב זה יש שני מסלולים - מסלול של עד 50 אלף שקל ומסלול מעל 50 אלף שקל, עם ריביות גבוהות יותר.

המפקידים בפיקדון אננס בסכום של 50 אלף שקל ומעלה ייהנו מריבית של 0.85% לכל שנה במשך שלוש השנים הראשונות. על השנה הרביעית יקבלו ריבית של 1%, בשנה החמישית תעמוד הריבית על 1.15%, ובשנה השישית תעמוד הריבית על 1.2%. אם הפיקדון נמשך במהלך שנה מסוימת, אז הריבית לאותה שנה תהיה הריבית של השנה האחרונה. לדוגמה - אם החוסך ימשוך את הפיקדון אחרי שלוש וחצי שנים, הריבית שיקבל לשנה הרביעית תהיה 1.25%.

צריכים מידע נוסף? רוצים לחסוך בפיקדון? מלאו פרטים, ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם

  קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


  משקיעים יותר - מרוויחים יותר

  המסלול השני - מסלול של עד 50 אלף שקל, מניב תשואה נמוכה יותר -  כ-0.6-0.8% בכל אחת משלוש השנים הראשונות. 1% בשנה הרביעית, 1.1% בשנה החמישית

  על הריבית המתקבלת חלה ריבית של 15% ליחיד, בהתאם לחוק.

  למי שבכל זאת נזקק לכסף אך איננו מעוניין למשוך את הכסף מהפיקדון, מציעים במזרחי טפחות, החל מתום חצי שנה ממועד הפקדת הפיקדון, אפשרות לקבל הלוואה שקלית לא צמודה בריבית הפריים בסכום של עד 90% משווי הפיקדון במועד העמדת ההלוואה. גובה ריבית הפריים נכון להיום הוא 1.6%.

  זאת נראית הצעה לא רעה בכלל ללקוח הנתקל בקשיי נזילות במהלך התקופה והיא מאפשרת ללקוח להמשיך וליהנות מהריבית שמציע הפיקדון וגם מההלוואה שהוא מעניק.

  מדריכים וכלים פיננסים:
  מדריך פיקדון - כל מה שצריך לדעת על פיקדונות לפני שמשקיעים בהם
  מק"מ (מלווה קצר מועד) - כל מה שצריך לדעת והאם הוא מהווה אלטרנטיבה לפיקדונות שקליים?
  פיקדונות הבנקים - עדכון של פיקדונות הבנקים
  פיקדונות מובנים - עדכון של פיקדונות מובנים
  וככה תוכלו לדעת כמה יהיה לכם בסוף תקופת ההפקדה -
  * הנתונים נכונים למועד פרסומם ויכולים להשתנות מעת לעת, יש לבדוק את הנתונים העדכניים באתר הפיקדונות של מזרחי טפחות.

   

  HON TV

   

   

  צריכים מידע נוסף? רוצים לחסוך בפיקדון? מלאו פרטים, ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם

   קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


   על המחבר

   יואב בהט

   יואב ניהל את מחלקת התוכן והנתונים של חברת איי-אונליין במשך שנים רבות. שם נחשף לכתיבה, עריכה והכרות מעמיקה עם שוק ההון.
   יואב כותב באתר הון לצד תפקידו כרכז כתבים.
   תחומי הסיקור של יואב, הם בעיקר - שוק ההון והשקעות; פנסיה וביטוח; ושוק הנדל"ן.

   השאר תגובה

   7 תגובות

    • עשיתי חישוב עם פקדון של 100 אלף , ההפרש בין אננס לירושלים הוא מאוד מזערי (אם אתה לוקח לאורך תקופה של 5 שנים) באננס אתה לא גמיש עם הכסף רק אחרי 3 שנים ואז אתה יכול למשוך בכל רגע , ובירושלים תמיד 35 ימים.

     ומבחינת הסכומים ייצא לך שקלים בודדים הפרש כשאתה בשניהם בתקופה של השנה החמישית אפילו לא עשרות שקלים. בסך הכל תלוי איך אתה מעריך את המצב שלך כרגע או בעוד כמה שנים אם תצטרך את הכסף בשנים הקרובות קח ירושלים , אם אתה לא צריך קח אננס ותרוויח ריבית טובה יותר גם על השנה השישית.

   שינוי גודל גופנים
   ניגודיות