fbpx
מדריכי פיקדונות

פיקדון תפוז - הריבית כבר אטרקטיבית; אבל - האם כדאי?

מעודכן ל-07/2020

בנק מזרחי טפחות משיק גרסה מעודכנת של פיקדון תפוז - פיקדון שקלי שמאפשר לקבל ריבית טובה יחסית לטווח ארוך, אם אפשרות לפדות את הפיקדון לאורך התקופה, ללא קנס.

אבל מי שמממש את הפיקדון בתוך התקופה (עד ארבע שנים) יקבל כמובן ריבית נמוכה מאשר מי שנשאר עד הסוף. ככל שמחכים יותר זמן בפיקדון, כך הריבית הולכת ועולה. 

היתרון של תפוז הוא בנזילות. ניתן לפרוע את הפיקדון או חלק ממנו בהודעה של 35 ימים מראש. עם זאת, חשוב להבהיר - זו לא נזילות מיידית. זה לא מהיום למחר. אתם מקבלים את הכסף רק אחרי 35 ימים.  

הפיקדון עשוי להתאים לאנשים שיש להם כסף בצד והם לא יודעים מתי הם יצטרכו אותו - אם הם לא אמורים להזדקק לכסף לתקופה של שנים, אזי בפיקדון הזה הם מקבלים תשואה טובה יחסית ומובטחת. אם הם יצטרכו את הכסף אחרי תקופה קצרה, אז הם יכולים להנזיל את הכסף מהר יחסית, ולקבל תשואה (פחות טובה מאשר בטווח של כמה שנים), וביטחון.

פיקדון הוא ההשקעה הסולידית ביותר שקיימת בשווקים הפיננסיים. מי שרוצה לשמור על הכסף עדיף שיתרחק ממניות ואג"ח (ויש גם פיקדונות אחרים שיכולים להתאים - לדוגמה פיקדונות של בנק ירושלים עם ריביות טובות לטווח קצר וגם לטווחים ארוכים).

למעשה, למי שמעוניין בפיקדון לטווח ארוך, אבל הוא לא משוכנע שהוא לא יצטרך את הכסף תוך כדי התקופה, מדובר בפיקדון מעניין. רוב הפיקדונות לטווח ארוך, לא נזילים כמו הפיקדון הזה. עם זאת, מי שמוכן לסגור את הכסף לטווח ארוך ולא מחפש נזילות יקבל תשואה גבוהה יותר בפיקדונות אחרים  (בתחתית העמוד תוכלו להשאיר פרטים ונציגי הבנקים יחזרו אליכם בהצעות אטרקטיביות)

והנה התנאים של פיקדון תפוז:

ראשית, אתם יכולים להתחיל לחסוך בכל סכום.

שנית, החיסכון הוא עד ארבע שנים, אבל ניתן למשוך בכל עת בהתראה מראש של 35 ימים (ימים קלנדריים, לא ימי עסקים).

ריבית אטרקטיבית

בשלושת חודשים הראשונים הריבית על פיקדון תפוז היא 0.1% (ריבית שנתית), אבל זה עולה – בשלושת החודשים הבאים, הריבית עולה ל-0.2%, וחשוב להבהיר – אם תפדו את הפיקדון בתקופה זו תקבלו ריבית של 0.2%, אין כאן "חלוקת" ריבית לשתי התקופות.

בחצי השנה השנייה לתקופת הפיקדון, הריבית עולה ל-0.25%. כלומר אם תפדו את הפיקדון בין חצי שנה (ויום) לשנה, תקבלו ריבית של 0.25%.

והנה מגיעים המספרים היפים – אם תחסכו לשנה ויום ועד לשנה וחצי (18 חודשים), תקבלו 0.5%. כלומר, אם פדיתם את הפיקדון אחרי שנה ויום, אתם זכאים לריבית של 0.5%.  

המדרגה הבאה היא מ-18 חודש ויום ועד ארבע שנים (פחות יום). בתקופה הזו אם החלטתם לפדות תקבלו ריבית של 1.1% - לא רע בכלל במונחים של היום.

והמדרגה האחרונה – אם חסכתם עד סוף התקופה – ארבע שנים, מגיע לכם 1.3% - ושוב, מדובר על מדרגה שחלה על כל התקופה, וזה כבר מכובד.

מלאו פרטים וקבלו הצעות לפיקדונות  מנציגי הבנק (גם פיקדון תפוז וגם נוספים  שייתכן שיתאימו לכם יותר) – כדאי!

  קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


   

   

   

   תפוז או ליצ'י?

  עכשיו למבחן שלנו. בנק מזרחי טפחות ובנק ירושלים הם הבנקים שמספקים את הריביות הטובות ביותר – כאן תוכלו לקבל מידע על פיקדון ארץ של בנק ירושלים. אך לפני השוואת הריביות, השאלה היא מה אתם רוצים – חיסכון לטווח קצר או חיסכון לטווח ארוך? בהינתן שאתם מעוניינים בחיסכון לטווח ארוך, אז ברור שכדאי לכם לסגור את הכסף, ואז תקבלו ריבית גבוהה יותר מאשר בפיקדון שמאפשר נזילות – אלו הם כללי המשחק – אם אתם מוותרים על נזילות, הבנק יכול לספק לכם ריבית טובה יותר (כי מבחינתו יש ביטחון שהכסף הזה ישמש אותו לתקופה ממושכת).

  אם אתם מראש מעדיפים ויכולים לחסוך לטווח של שנים, לכו על פיקדון ליצ'י ( אבל קודם - תבדקו אפשרויות נוספות). פיקדון ליצ'י מאפשר חיסכון לשש שנים עם יציאה אחרי שלוש ובכל שנה (פעם בשנה). אם החלטתם לחסוך לשלוש שנים, הריבית היא 1.5% - יותר מתפוז שחוסכים בו לארבע שנים ומקבלים 1.3%. אבל ללא זכות להנזיל את הכסף.

  אגב, בפיקדון ליצ'י אם תמשיכו לחסוך לשנה, הריבית שתקבלו על השנה הרביעית היא 1.65%, על השנה החמישית – 1.85% ועל השנה השישית – 2%.

  אלו כבר תשואות בהחלט נאות, ושוב – השאלה היא אם אתם מעוניינים לקבל אפשרות לפדות את הפיקדון בטווח ההשקעה.


  מדריכים וכלים פיננסים:
  מדריך פיקדון - כל מה שצריך לדעת על פיקדונות לפני שמשקיעים בהם
   
  מק"מ (מלווה קצר מועד) - כל מה שצריך לדעת והאם הוא מהווה אלטרנטיבה לפיקדונות שקליים?
   
  פיקדונות הבנקים - עדכון של פיקדונות הבנקים
   
  פיקדונות מובנים - עדכון של פיקדונות מובנים
   
   
  וככה תוכלו לדעת כמה יהיה לכם בסוף תקופת ההפקדה -

   

  HON TV   

  מלאו פרטים וקבלו הצעות לפיקדונות  מנציגי הבנק (גם פיקדון תפוז וגם נוספים  שייתכן שיתאימו לכם יותר) – כדאי!

   קראתי את תקנון האתר ואני מקבל את תנאי השימוש


   על המחבר

   עמית בר

   השאר תגובה

   6 תגובות

   • 1.3% הינו על כל התקופה כלומר לא שנתית, אם הפקדתי 100000 אז סוף תקופה יש לי 101300?
    או שזה ריבית על ריבית לכל ה4 שנים כלומר סוף תקופה 105302?

    • שלום עומר, זה לא נכון - אף אחד לא יבטיח לך 4% בשנה. בקופות גמל להשקעה שהן מוצר מצויין, יש בכל זאת סיכון - אג"ח זה לא מכשיר חסר סיכון, במיוחד בתקופה של השנים האחרונות - מדברים ע בועה בשוק האג"ח. מניות זה מכשיר מסוכן. בקיצור, אין דבר כזה 4% בקופת גמל להשקעה בלי סיכון

   • בבנק מזרחי יש פיקדון ל-15 שנה,עם 3.75% ריבית שנתית,מה דעתכם,כסף לפנסיה שלא צריך אותו נזיל.תודה.האם אין סיכון בעליית ריבית עתידית?

     • אין אותו בנמצא,הוא ניתן לכל לקוח בבנק,במידה והוא מתעניין,לי השתחרר סכום כסף מאוד גדול,והתעניינתי,ואז נאמר לי ע"י פקיד שלהם,שאם אסגור הכסף ל-15 שנה,אקבל 3.75 אחוז כל שנה!...שזה לא רע בכלל לגיל פנסיה...זה כ-70 אחוז לכל התקופה....דברו עם אנשי השיווק שלהם,דרך החלונית שקופצת,הם יסבירו לכם.

   שינוי גודל גופנים
   ניגודיות